Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Antrenament Thunder Ball

In jos 
AutorMesaj
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Antrenament Thunder Ball Empty
MesajSubiect: Antrenament Thunder Ball   Antrenament Thunder Ball UtjS422Mar Aug 13 2013, 12:11

Jaden ajunge in arena putin mai stresat ca de obicei, era si normal de data asta trebuia sa fie serios, lucru ce nu prea ii statea in fire.
Gand: Lupta aia cu Forkey m-a invatat ceva despre puterile mele, se pare ca nu ma pot baza numai pe abilitatile mele fizice in timpul luptei si se pare ca si grifonul ma poate ranii fara intentie.
Jaden scoate din rucsac bandajele si firul conductor de la Forkey, isi bandajeaza mana  dupa care pune firul peste. Isi smulge colierul de la gat si il sparge si apare grifonul.
-Prietene, sti bine, prinde!
Grifonul prinde in dinti celalalt capat al firului. Jaden cu impulsurile electrice de la grifon incerca sa modeleze Thunder Ball-ul. Primele zece incercari au esuat prin spargerea capsulei ce tinea electricitatea. Jaden nu renunta si tot incerca, cam la a cincizecea incercare capsula rezista 15 zecunde.
-15 secunde? Asta nu e destul, plus ca eu trebuie sa fiu legat la grifon pentru asta si voi fi incetinit, am nevoie de 5 secunde pentru a stabiliza, asta inseamna ca imi raman 10 secunde in care pot ataca. Doar daca...nu folosesc.... mai multe capsule!
Asta e amice! Hai, 3 capsule!
Jaden stabilizeaza energia in 5 secunde dar acum dura inca 5 secunde si ca toate capsulele sa fie stabilizate.
-Pierd 10 secunde, oare nu pot ajunge mai repede la stabilizare?
Dupa aproape 100 de repetati a redus timpul 7 secunde.
-Se pare ca dupa distrugerea unei capsule puterea electrica va creste. Cred ca sunt gata....
Jaden se concentreaza si dupa ceatia Thunder Ball-ului se apropie in viteza de un manechin din arena in 30 de secunde pentru a avea efectul maxim. Manechinul este lovit in plin, ars si sfaraman in bucatin in acelasi timp.
-Am reusit!!!
Cand se uita in urma vede ca grifonul a lasat din gura firul si ca a avut nevoie numai pentru creatie de el.
-Asta e puterea mea? Hmm, dulce!
Dupa cateva zile tehnica avea probleme, chiar probleme mari cu stabilizarea asa ca se antreneaza din nou si din nou, problema era sinconizarea, Jaden trebuia sa stie cata energie canaliza grifonul si incerca din greau sa gaseasca un algorit dar de putine ori a putut pastra tehnica, multe, foarte multe au explodat in palma lui, era greu sa se concentreze pentru un flux de energie constant, chiar daca a inceput sa prinda idee avea nevoie de cateva incercari, totul parea ciudat, de ce a reusit odata si acum nu. Jaden noapte dupa noapte si-a exersat concentrarea, grifonul lui la fel astfel incat sa aiba aceasi lungime de unda atunci cand pregatesc un atac.
-Acum e timpul prietene...
Jaden si Grifonul tin ochii inchisi si Thunder Ball-ul se formeaza. Acum era timpul, forma era perfecta, energia era perfecta, parca gandeau cu aceasi minte. Acum chiar a functionat.
Sus In jos
 
Antrenament Thunder Ball
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Beast Ball
» Descriere Dragon Ball
» Reddom~Electro Ball
» Antrenament.
» Antrenament #3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Sala de antrenamente-
Mergi direct la: