Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Reddom~Electro Ball

In jos 
AutorMesaj
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Reddom~Electro Ball Empty
MesajSubiect: Reddom~Electro Ball   Reddom~Electro Ball UtjS422Dum Iun 22 2014, 14:04

Dupa cele doua infrangeri, insfarsit ma hotarasc sa imi fac o tehnica de atac. Trebuie sa fie una e raza lunga, sa nu omoare adversasrul dar sa il raneasca si sa il paralizeze. Avand in vedere ca am setul de electricitate, pot face o tehnica foarte interesanta. Era una dintre ce-a mai preferata a fratelui meu inainte sa dispara. Dar nu imi pare rau. A scapat mai repede decat mine. Sa vedem ce imi amintesc. Parca isi punea mainile intr-un fel, asta ii decansla puterea electrica si se forma o bila. Dupa o arunca si nu imi mai amintesc. Cred ca, campia este un loc bun in care sa exersez tehnica. Plusc ca, acesta tehnica poate ambsorbi electricitatea, pentru asi mari puterea. Tehnica este mai puternica daca stau mai mult sa fac bila. O pot face imediat, lasand mai multe rani minore. O pot face in doua secunde, lasand ranni adanci sau o pot face in cinci secunde distrugand tot in calea ei. Desigur, aceasta tehnica are un talc. Pot transforma bila, la aruncare, in mii de ace electrice, care la contact pot paraliza adversarul. Totusi nu imi amintesc cum facea fratele meu tehnica. Trebuie sa tii intr-un fel anume mainile. Pun mainile departate la cativa centrimetri, observand o scanteie electrica. Nu puteam sa fac acea scantee sa se aprinda intr-o bila electrica, ori cat de mult incercam. Oare, nu poate sa genereze multa electricitate. Cred ca trebuie sa imi unesc mainile si sa le despart, provaocandu-se electricitatea, transformandu-se in bila. Fac acest lucru, dar o fac repede si nu imi iese. Pentru moment, pot doar sa o fac cu grija. Trei zile am incercat sa o fac mai repede. Trei zile am distrus zeci de copaci, dar imi lua prea mult sa fac. Intr-un final am invatat sa o fac mai repede, obisnuindu-ma cu tehnica si cu concentrarea energiei. Astfel, pot face in o.5 secunde o bila normala ca o minge de plaja, in doua secunde o mingie mai mare si mai puternica si in cinci scunde o minge uriasa si devastatoare.
Sus In jos
 
Reddom~Electro Ball
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Reddom Oklaster
» Reddom~Extended Sword
» Reddom~Thirt Hand
» Reddom Oklaster~Monster creation
» Beast Ball

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Terenul de antrenament-
Mergi direct la: