Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Reddom~Extended Sword

In jos 
AutorMesaj
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Reddom~Extended Sword Empty
MesajSubiect: Reddom~Extended Sword   Reddom~Extended Sword UtjS422Mier Iun 18 2014, 21:08

Trebuie sa ii multumesc intradavar vanzatorului pentru ca m-a lasat sa dorm la el dupa ce l-am ajutat cu vanzarea. Desigur, patul era incorfortabil dar mai bine decat sa dorm prin paduri cu riscul de a fi mancat. Nu am destui bani ca sa imi cumpar o casa sau macar sa inchiriez o camera. Vreau sa imi dau banii pe ceva important, pe o sabie! Stiu ca suna prosteste sa aleg o sabie in locul unei casa, dar asta-s eu, asta ma defineste...sa fac lucuri prostesti. Deschid usor ochii, ma frec cu mainile mele la ei si ma ridic in coate incercand sa ma trezesc. Ma uit in stanga si in drepta, vazand o fereasta. La capul patului se afla tricoul meu. Ma imbrac cu el si imi aranjez parul. Casc o data, casc de doua ori apoi las o scrisoare vanzatorului ca am plecat. Deschid geamul si ies afara pe el. Ma aranjez si eu sa fiu cat de cat prezentabil si merg prin piata pentru a cauta o sabie. Mai intai, imi cumpar de doi arginti un suc. Ma plimb cu el in mana uitandu-ma la tarabele cu arme. Nimic interesant. Chiar la toate tarabele sa nu gasesc nimic folositor? Rasuflu dezamagit, cand aud pe cineva ca ma striga. Era un om de cam doua zeci de ani cu barba lunga si par foarte scurt, de culoare alba ca prima nea din iarna. Astfel, il urmaresc dezinteresat pana cand ajungem intr-o incapere luminata de doua lumaneri mici, puse in colturi opuse ale cameri. Peretii erau crapati si uzi. Pun mana pe unul, era atat de fragil ca s-ar fi distrus la primul contact cu o piatra. Batranul scotoceste printr-un cufar de marime medie, frumos decorat cu niste pietricele. Acesta da tot jos din el. Numai arme, sageti, topoare. Nimic interesant din nou. Acesta rade si deschide un compartiment secret al cufarului . Acesta imi arata o sabie din metal galben, nu aur, metal galben rezisten chiar si la piatra. Il intreb cat face, dupa care incep sa beau din suc. Scuip tot sucul pe el cand am auzit ca cere trei banuti de aur pe sabie. Ii cer politicos scuze si il intreb daca mai lasa din pret. Imposibil, tot trei galbeni vrea...in timp ce ma tocmeam cu el, un tip dubios intra in incapere, cerand niste bani pentru nu stiu ce taxa. Cred ca este de la regat sau ceva de genu. Acesta avea armur stralucitoare de fier. Era un tip mare, fara casca. Parea periculos. Acesta il agreseaza pe batran. Urasc cand cei mari se iau de cei neajutorati. Asa ca, ii spun sa o i-a mai usor. Acesta tipa la mine si rade de mine. Ii zambesc si eu inapoi, dar zambetul meu este urmat de un pumn in fataul lui. Acesta incepe sa sangereze si spune ca voi regreta totul , acesta pleca nervos. Batranul imi mulumeste. Eu ii zambesc larg si ii spun ca, acum, ca i-am salvat viata, sa imi dea sabia drept recompensa. Acesta incepe sa rada, dar apoi face o moaca serioasa si imi spun ca nu poate sa o dea pe gratis, dar poate sa imi lase pretul la un banut de aur. Mda...nici pe asta nu il am, asa ca ii dau nouazeci si sapte de arginti. I-am ramas dator. Mai am doar doi galbeni, dar macar am o sabie. Pe care nu stiu sa o folosesc...dar rezolv eu asta. Ii multumesc si ies din incapere ca sa ma pot antrena. De la dragutii localnici, aflu ca este o padurice prin apropiere. Perfecta pentru antrenament. Ajung in locul cu pricina. Observ ca sabia este prea grea, asa ca incep sa fac diferite genoflectiuni si abdomene timp de 30 de minute. Astfel obosesc si ma culc. A doua zis, cad din copacul in care adormisem. Nu am timp sa ma scututr, pentru ca incep din prima sa fac exercitii vizice. Termin cu exercitiile de dimneata, pentru a continua cu sabia. Nu ma prea pricep, asa ca v-a trenbui sa ma antrenez mult cu ea. Observ ca sabia are o catusa cu, care ma pot lega de mana pentru ca sabia sa nu fie furata de adversar in timpul luptei. Imi pun catusa la mana si incep din nou exercitiile cu sabia, dar nu imi iese de loc. Astfel, de nervi, arunc sabia dar uit ca am catusele legate. Surpinzator, cand arunc sabia, lantul de la catusa, se mareste ana la 6-7 metri. Acum, caut o cale de a face sabia la loc, astfel, imi apas accidental inchietura, sabia venind cu putere la mine. Ma loveste cu latul ei in frunte, cazand. Incep sa rad fara nici un motivl. Clovnul de ieri vine deodata cu alti doi. Acesta imi spune ca voi plati pentur ce i-am facut ieri. Eu ma ridic si ii spun sa vina. Cei doi slojitori, vin spre mine cu sabiile. Unuia ii parez sabia. Datorita exercitiilor la picioare, pot sarii mai mult. Astfel, sar peste sabia celui de al doilea care ma ataca la picioare. Aveam sabia legata de mine. O arunc spre primul, lovindu-l cu latul in cap, lesinind. Zambesc larg, apoi alerg repede spre al doilea, dandu-i un pumn in falca, aruncandu-l jos, iar cu sabia penetrandu-i piciorul. Tipul mare zambeste sinistu si pleaca. Ciudat. Acum ca am terminat si cu sabia, merit si eu o pauza.
Sus In jos
 
Reddom~Extended Sword
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Descriere Sword Art Online
» Antrenament Lightning Sword
» Reddom Oklaster
» Reddom~Electro Ball
» Reddom~Thirt Hand

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Marea Piață-
Mergi direct la: