Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Antrenament Lightning Sword

In jos 
AutorMesaj
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Antrenament Lightning Sword Empty
MesajSubiect: Antrenament Lightning Sword   Antrenament Lightning Sword UtjS422Joi Aug 15 2013, 11:04

Jaden ajunge la lac si se pegateste de un nou antrenament, isi da joc rucsacul din spate si scoate de acolo o manusa (ce nu conduce curentul electric) si dupa isis elibereaza grifonul, ca de obicei prin spargerea colierului de la gat.
-Hey prietene, astezi trebuie sa ne antrenam din greu, avem nevoie de o noua tehnica.
Grifonul da afirmativ din cap si jaden intelege "Voi face asa cum zici, sa ii dam drumul".
-Am nevoie de o lovitura cu un fulger de al tau direct in fata, traiectorie dreapta, cat de rapid poti.
Jaden concentreaza energie magica in mana si cand grifonul loveste cu fulgerul Jaden prinde in mana fulgerul (mana in care avea manusa) dar chiar si asa fulxul de energie era prea instabil si fulgerul explodeaza.
-Frate!
Jaden e aruncat direct in apa lacului si se curenteaza destul de rau dar iese repede.
-Au, doare, frige, ustura.
Jaden nu stia ce e acest sentiment.
-Sa ii dam drumul, incercarea doi! Nu ne lasam, pot murii, nu imi pasa, limta mea nu e aici!
Grifonul in gandul lui era uimit: "Jaden s-a obisnuit cu lovirea de curent electric, dar mai mult, baiatul asta e dea dreptul trasnit, si totussi foarte puternic pentru cineva ce nu si-a capatat puterile din nastere, voi da tot ce am mereu in lupta cu tine, Jaden Seju."
Mai multe incercari au avut acelasi rezultat dar mereu explozia a fost diferita pe alta lungime de unda, Jaden incepea sa isis dea seama cun functioneaza desi la cati Volti i-au trecut prin corp simtea multa durere.
-De data asta reusim, vreau cel mai rapid fullger pe care il ai Luxyzard!
Grifonul Mai arunca un fulger de data asta mai puternic fara sa isi dea seama ca asta l-ar putea omora pe Jaden, Dar Jaden prinde fulgerul in mana dar de data asta energie din palma sa semana mai mult cu un tunel cilindric decat cu cu o sfera cum era inainte.
-Acum ori niciodata!
Jaden tine fulgerul cu ambele maini si se concentreaza, in cele doua maini ale lui se contureaza un maner de sabie dar lama ramane de fulgere.
- Lightning Sword Electric Slash.
Pentru a stabiliza sabia Jaden loveste cu ea in paman si screaza un val de energie ce secera pamantul.
-Forta! Asta e, Am reusit, dar nu imi place, e prea distructiv...
Jaden pana seara a tot exersat, sabia era perfecta si lovitura de eliberare a energiei reusea sa o face din ce in ce mai subtire si mai controlabila.
-Luxyzard, am reusit prietene.
Jaden obosit si lovit de atatea fulgere pica lat pe jos si adorme instant.
Gand grifon: Jaden, chiar daca ai momentele tale de munca intensa si uneori chiar muncesti 24 de ore devii mereu mai puternic cum e si normal, dar esti si un lenes mai mare pe zi ce trece.
Grifonul a schitat un zambet din botul de leu si dupa revine in forma de colier si pica in palma lui Jaden.
Sus In jos
 
Antrenament Lightning Sword
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Reddom~Extended Sword
» Descriere Sword Art Online
» Leo Lightning
» Lightning Body
» Lightning's Force

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Lacul-
Mergi direct la: