Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Reddom~Thirt Hand

In jos 
AutorMesaj
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Reddom~Thirt Hand Empty
MesajSubiect: Reddom~Thirt Hand   Reddom~Thirt Hand UtjS422Sam Iun 28 2014, 16:37

Imi faceam antrenamentul de rutina cu Charizard pe Mt.Frez. Antrenament corp la corp. Dedodata, in mijlocul antrenamentului, simnt o durere in piept. Cad pe jos lesinat. Peste catva timp ma trezesc in mintea mea. Defapt, era acelasi munte inghetat numai ca nu exista cer, era doar un negru infiorator. Ma plimbam pe muntele din mintea mea, cand, simnt o durere sfasiatoare in burta. Imi tin mainile strans acolo, din cauza durerii. Ma uit la burta si vad cum ceva...ceva ca o gheara imi iese din burta, atacandu-ma. Reusesc sa scap de ea cu ajutorul lui Dom care apare de nu stiu unde. Acesta imi spun ca, mi se intampla un lucrur rar, ci anume ca imi iese tehnica din mine inainte sa reusesc sa o stapanesc. Mana aia mi-ar fii foarte utila in lupte. Ma concentrez si incerc sa fac mana sa iasa din mine. Asa am si facut, astfel, iese din mine dar nu o pot controla. Face ce vrea ea, plus ca imi da si cateva palme. Incep sa ma bat cu ea pe acolo in timp ce Dom statea si se uita la noi razand. Reusesc sa potolesc mana, legand-o cu lantul de la sabie. Stau pe ganduri cum o pot controla. Insa, nu apuc sa gandesc prea mult pentru ca mana scapa si incepem iar bataia, pana imi vine o idee sa arunc sabia. Gheara se duce dupa ea imediat. Am avut dreptate. Gheara actioneaza ca un animal de companie. Trebuie doar sa o dresez si totul v-a fii bine. Defapt, mi-am dat seama ca nu rebuie sa fac asta...e o parte din mine totusi...o voi controla ca pe o mana. Ii dau comanda sa vina spre mine, insa nu pot sa o opresc, astfel ma loveste. Trebuie sa invat sa merg cu ea. Incerc sa fac asta de vreo trei ore. Cred ca incep sa o stapanesc. Revin in lumea reala, unde incep sa exersez cu a treia mana. Incep sa distrug pomi, poat distruge cu ajutorul ghearii uriase multi pomi. Pot zgaria adanc in munti cu ea. Are o putere foarte mare. Pot tine sabia cu ea.
Sus In jos
 
Reddom~Thirt Hand
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Reddom Oklaster
» Reddom~Electro Ball
» Reddom~Extended Sword
» Reddom Oklaster~Monster creation

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Terenul de antrenament-
Mergi direct la: