Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Sistemul de energie

In jos 
AutorMesaj
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Sistemul de energie Empty
MesajSubiect: Sistemul de energie   Sistemul de energie UtjS422Mier Aug 14 2013, 09:44

Până la urmă am rămas decât la sistemul de energie. Dacă am băga și unul de viață, am pierde din distracția, cel puțin așa cred eu. Cu toate acestea o să fac un sondaj pentru cine e pro și cine e contra sistemului de viață.
Acum despre sistemul de energie:


1. Energia consumată de tehnici va fi adăugat de către un moderator în fișa de tehnici a personajului.

2. Energia se va calcula pe procente.

3. Energia unui magician începător este de 100%, a unui magician mediocru de 125%, a unui magician expert este de 150% și a unui magician sfânt este de 180%

5. Mai puteți face niște antrenamente prin care să vă crească energia, dar acestea sunt limitate. Nu puteți face mai mult de 20%, iar 5% veți primi dintr-un antrenament de minim 25 de rânduri.

6. Pe fiecare post vi se va regenera un anumit procent de energie, dacă nu aveți vreun item special pentru asta acest procent va fi de 1% la magicieni începători, 2% Magiciai mediocri, 3% Magicieni experti, 5% magicieni sfinti.

7. De această energie se va ține cont în toate posturile în care folosiți abilități, de exemplu: OOC: mai am 125%(energia full ce era înaintea postului) -10% (energia pe care o necesită abilitatea folosită) +5% (energia care i se cumulează per post jucătorului respectiv) =120%.

8. Vreau să apară adunările și scăderile pentru ca ceilalți jucători să știe de unde va ieșit acel număr.

9. Dacă într-o luptă jucătorii vor să se bată fără sistemul de energie, atunci va rămâne totul la limita bunului simț.


Dacă aveți vreo nelămurire sau vreo nemulțumire în legătură cu cât consumă o tehnică trimiteți pm unui moderator.
Sus In jos
 
Sistemul de energie
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Nivelul de energie al tehnicilor.
» Sistemul de dmg şi rezistenţe.
» Sistemul de abilități
» Cristalul de energie.
» Sistem de energie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Reguli și înștiințări RPG-
Mergi direct la: