Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Fortareata[privat]

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422Dum Aug 18 2013, 02:24

În aproprierea cetăţii ceţii, se ascudeau un land de pitici. Aceştia erau pregătiţi să ne ajute dacă aveam ceva probleme. Trebuia să fie una mare, şi foarte bine clădită. Nu aveam timp de pălăvrăgeli, aşa că m-am dus la un centru unde erau zidari. Cu ajutorul şefului care era acolo, am putut obţine în cunoştiinţă de cauză materiale bune, şi rezistente. Având contact cu nişte pitici din pădure, m-am îndreptat spre pădure în căutarea şefului pitic. Odată ajunsă, trebuia să fiu punctuală. Ajung în faţa acestuia întrebandu-l dacă este dispus să ne ajute. Acesta îşi mângâie barba spunând “ Şi eu cu ce mă aleg?” . Imi aplec capul în semn de bunavoinţă zicând “ Mulţumirile viitorului, şi o bună concordanţă”. Acesta stă puţin pe gânduri, după care-şi revine în minţi şi accepta cererea noastră. Odată ce mi-am făcut echipa, mai rămânea să ne ducem şi să ne punem pe treabă. Puteam aştepta, sau nu. După calculele piticilor, construcţia va dura aproximativ trei zile.În prima zi adunasem toate materialele punându-le la locul lor, şi schiţând pe o foaie de papyrus planul cladirii. Fiind totul pus la punct, venise si vremea să ne punem pe munca. Peste câteva zile, clădirea era gata. Problema e, cum evitam ca persoanele să nu găsească acel loc. Mă îndrept către şef.
- Am nevoie de încă un favor. Ştiu că aveţi un vraci, sau o vrăjitoare pe aici. Trebuie să facem ca fortăreaţa asta să fie nevizibilă ochiului, având acces numai eu şi încă o persoană.
- Se poate rezolva. Spuse acesta, ducându-mă la vraci.
Îi explicase ceea ce trebuia să facă, după care vraciul pusese un fel de barieră care făcea fortăreaţa invizibilă. Pentru ca noi să pătrundem în ea, şi ca să o putem vedea, acesta ne-a dat două cristale, şlefuite sub formă de colier. Era o piatră de ametist. Colierul nu putea fi rupt, sau spart. Dar putea fi furat.

Mersi, Evonne.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422Mar Aug 20 2013, 02:04

După terminarea construcţiei, ajung în faţa fortăreţei. Privesc îndelung la aceasta. Mă depărtez, aşteptându-mi partenerul care avea să vină. Trecuse o briză uşor rece, plimbându-mi părul prin aer.
-Tsk.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422Mar Aug 20 2013, 02:10

Ajung si eu in fata constructiei. O studiez putin si apoi spun:
- Interesant, o sa ma obisnuiesc repede aici.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422Mar Aug 20 2013, 02:12

-Eu mai greu. E ciudat să vin pe o insulă. Şi mai ales să-mi petrec timpul pe aici.
Spun în timp ce-mi încrucişez mâinile. Temperatura devenea mai rece.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422Mar Aug 20 2013, 02:18

- Da, dar va trebui. Nu e chiar atat de greu sa ajungi aici.
Stau nemiscat continuand sa privesc fortareata.
- Deci, vrei sa intram?
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422Mar Aug 20 2013, 02:20

-Nu e treaba cum că ar fi greu. Totuşi, va ajunge asta să putem ajunge la punctul în care vrem?
Spun dând aprobator din cap. Merg cu paşi rari spre intrarea în clădire.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422Mar Aug 20 2013, 02:24

Merg si eu in urma ei spre intrarea in cladire.
- Eu cred ca o sa ajunga, dar avem ceva munca de depus.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422Mar Aug 20 2013, 02:26

-Mi-e teamă.
Spun uitându-mă la el, aplecându-mi privirea. Fortăreaţa era una mare. Prima cameră era o sală despicată în mai multe părţi. Unele coridoare erau lungi, altele mici.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422Mar Aug 20 2013, 08:23

- Iti e teama? Stai linistita, nu esti singura, spun zambind.
Privesc prima camera si ma intreb ce ar putea sa fie.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422Mar Aug 20 2013, 11:37

-Şi ţie de ce ţi-e teamă?
Spun ridicândz-mi sprânceana, urmându-l pe tip.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422Mar Aug 20 2013, 11:43

- Pana acum nu am gasit nimic de care sa imi fie teama, spun calm.
Continui sa merg prin fortareata si dau de o sala pentru antrenamente.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422Mar Aug 20 2013, 11:45

-Deşi ţi-e teamă. A sunat cam ciudat.
Spun pe un ton ironic. Îmi îndrept privirea către tip.
-Uh..nu ştiam de sala asta.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422Mar Aug 20 2013, 11:51

- Cred ca ne va fi de folos. Trebuie sa fie pe aici si camerele in care vom dormi.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422Mar Aug 20 2013, 11:55

-Posibil. Mai e.. până ne obişnuim.
Spun uitându-mă la tip. Mergeam cu paşi rari pe coridoarele înguste, zărind cele două camere. Mă uit împrejur.
-Sunt destul de mari.
Spun schiţând un zâmbet pe faţă.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422Mar Aug 20 2013, 13:15

- E perfect. E chiar mai bine decat ma asteptam. Cred ca o sa ma distrez pe aici. In plus avem si morti in jur, deci mai bine nu se putea.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422Mar Aug 20 2013, 13:23

-Chiar şi aşa, nu pot decât să dau foc la tot ce-i pe aici.
Spun pe un ton ironic, depărtându-mă de cameră.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422Mar Aug 20 2013, 13:58

- Cam asa e. Cum iti mai merge cu antrenamentele? Parca aveai multe obiecte. Trebuie sa fac si eu rost.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422Mar Aug 20 2013, 14:16

-Momentan totul e bine. Deşi caut ceva ce vreau să ating la un moment dat.
Spun aplecându-mi privirea. Înaintez câţiva paşi, oprindu-mă.
-La tine..totul e bine?
Spun uitându-mă la el.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422Mar Aug 20 2013, 15:31

- Da, e totul bine. Macar nu o sa ma plictisesc aici. Mai am cu cine vorbi.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422Mar Aug 20 2013, 15:37

-Uh..
Dau din cap aprobator, depărtându-mă de tip.
-Şi acum..
Sus In jos
Continut sponsorizat





Fortareata[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Fortareata[privat]   Fortareata[privat] UtjS422

Sus In jos
 
Fortareata[privat]
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Pic nic (Privat)
» O zi calduroasa [Privat]
» Conacul lui V (Privat)
» Smileeee :) [privat]
» The day before yesterday. [Privat]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Insulele Umbrelor :: Insula Karthutății-
Mergi direct la: