Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Death Mask

In jos 
AutorMesaj
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Death Mask Empty
MesajSubiect: Death Mask   Death Mask UtjS422Dum Aug 18 2013, 12:08

Kira s-a decis sa caute "Death Mask". Death Mask este o masca care iti da o tehnica numita Death God Summon. Se zice ca este o tehnica puternica. Masca este ascunsa intr-o pestera din munti, nimeni nu stie un loc exact. Ajuns, Kira a intrat in pestera. Era o imagine interesanta. Pe pereti erau pictate tot felul, lucru care insemna ca au existat niste popoare antice... candva. Dupa cateva ore, Kira a ajuns intr-o camera. Acolo erau mai multe lumanari in jurul unei mese. Pe masa era masca. 
-A fost usor...
Kira a luat masca si a pus-o pe fata. Aceasta a ineput sa dispara, facandu-se un sigiliu pe gatul lui.
Death Mask 320px-Shinigami_mask
-Huh... se pare ca totul e complet... acum trebuie doar sa folosesc tehnica... Death God Summon !
In spatele lui Kira a aparut o fantoma infricosatoare. Avea un cutit si in centru un suflet prins in lanturi. Acela era sufletul lui Kira. Cand Kira patea ceva, putea vedea cu ajutorul lui Death God cat poate sa mai traiasca sau daca rana provcata e fatala.
-Acum ma intreb cum se foloseste tehnica... nu am putut sa verific dinainte...
Din niste camere ale pesterii au iesit mai multe fiare. Erau protectorii mastii care aveau sa ucida pe oricine indrznea sa o ia. Death God si-a luat cutitul si il baga in sufletul lui Kira. In acel moment, un fel de schelete au iesit de sub pamant. Erau niste schelete care straluceau cu o aura albastra. Fiecare avea cate o arma: arc, sabie, cutit, buzdugan etc. Scheletele au inceput sa atace fiarele, varsandu-se mult sange. La un moment dat o fiara a sarit sa-l atace pe Kira, dar Death God a respins atacul taiand fiara in 2 cu cutitul
Death Mask 320px-Souls_released_from_Shinigami
-Sa inteleg ca Death God imi ofera protectie invocand schelete care sa se lupte in locul meu... ?
Cum de a barat lovitura ? Ma putea lasa sa mor...
Prin sufletul lui Kira se vedea o taietura. La un moment dat, se auzi o voce:
??: Sunt Death God... eu iti voi oferi protectie, dar de fiecare data cand ma vei invoca, vei fi usor-ranit. Ti-ai pus masca mea, aceasta devenind un sigiliu. Vom fi strans-legati pana cand vei muri.
-Eu unul sunt de acord, atata timp cat nu ma omori...
Ceva e putred la mijloc, dar in momentul de fata nu am ce face
Death God a disparut, impreuna cu aura de pe schelete, acestea cazand.
-Death God este zeul care a protejat candva popoarele antice... cred ca astea sunt schelete care au o vechime de peste 3000 de ani... dar ma rog, cine sunt eu sa ma leg de trecut ?
Poate Death God stie de unde pot face rost de ADN-ul parintiilor mei, doar e un zeu...
DG: Vom putea vorbi prin telepatie. Cand patesti ceva, imi poti spune.
-Ok... zise Kira putin speriat
Sus In jos
 
Death Mask
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Death sure is funny, isn't it?
» Descriere Death Note
» Descriere Death Note
» Sage Mode / Snake Death

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Muntele-
Mergi direct la: