Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Fear

Fear


Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 69


Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422Lun Aug 26 2013, 14:08

Nu stia ce sa faca mai exact. Voia sa fie in elementul ei, asa ca ii face o vizita cascadei. Putea sa-si faca ordine prin ganduri. Incepea antrenamentele in curand si macar acum mai avea timp sa se relaxeze. Nu intentiona sa plece de aici curand, putea sa stea toata noaptea. Cat timp era langa apa, era acasa.

Se asaza pe o piatra si isi inchide ochii. Picaturile de apa o stropeau incet pe fata. Cativa pasi se auzeau din indepartare. Fosnetul frunzelor o facura pe fata sa tresara. Erau din ce in ce mai aproape.

"Oricine ai fi...te rog nu veni aici."
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Re: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422Lun Aug 26 2013, 19:26

Of,cum naiba ma ratacesc mereu?Simt prost al orientarii!
Ma plimb ascultand fosnetul linistitor al frunzelor.Simteam ca mai e cineva pe aici.Intr-un fel preferam sa fiu singur insa ma aproprii de cascada si vad o umbra.Incerc sa ma aproprii pentru a vedea ce e mai exact.
Poate e o fantoma!Ar fi grozav!
OOC:Postez cu personajul secundar.
Sus In jos
Fear

Fear


Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 69


Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Re: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422Lun Aug 26 2013, 22:35

Era aproape langa ea. Spera sa fie doar un animal sau...orice, dar nu un om. Nu ii placeau, nu ii suporta. Poate si de aceea nu avea prieteni...nici la 20 de ani.

Se intoarce si observa ca era un baiat. Schiteaza un zambet; nu-i prea iesea. Nu ii placea sa socializeze, nici nu se pricepea la asta.
- B-Buna.
Se balbaie, se inroseste si asta era perfect.

"La naiba."
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Re: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422Lun Aug 26 2013, 23:20

Ma plimbam pe la cascada, locul meu preferat. Merg ce merg ca vad doua persoane, una din ele imi era familiara. Ma ascund si ascult ce vorbesc
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Re: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422Mar Aug 27 2013, 10:47

-Salut!ii spun cu o voce groasa si vioaie.
Cred ca sunt urmarit...
-Hei,cat mai ai de gand sa te ascunzi?ii spun cu un ton serios
Ma uit apoi la aceea fata apoi ma uit la baiatul acela care se ascundea.Era destul de tanar fata de mine.Nici nu cred ca avea 18 ani.Imi scot 2 sabii din teaca si incep sa le ascut una pe alta.
Sus In jos
Fear

Fear


Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 69


Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Re: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422Mar Aug 27 2013, 13:06

Si mai multi oameni. Perfect! Arien se simtea destul de ciudat. Ei se cunosteau, aparent...si ea nu stia pe nimeni si era destul de ciudat. Se uita nedumerita la cei doi. Spera sa nu inceapa o lupta pentru ca nu era potrivita pentru asta.
- Umm...Arien crede ca ar trebui sa lasi aia jos.
Inca isi mentinea calmul si asta era bine.

OOC: Ordinea in care o sa postam: Fear, Rinne si Goku.
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Re: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422Mar Aug 27 2013, 13:08

Ies de dupa stanci, razand
-Simti prea multe Jack. Asa il inampini pe rozaliu ?
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Re: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422Mar Aug 27 2013, 13:39

OOC:E personajul secundar deci nu il cunosteai.
BIC:-Nu-ti face griji...nu voi rani pe nimeni,inca.Apropo rozaliule,cum te cheama?ii spun cu un ton nepasator.
Ma uit la fata aceea.Era neobisnuita sa comunice cu altii.
-Deci tu esti Arien?Eu sunt Devil,incantat de cunostinta.Sunt cunoscut ca si diavolul cu 3 sabii.
Sus In jos
Fear

Fear


Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 69


Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Re: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422Mar Aug 27 2013, 14:03

Era prietenos cu ea si asta o facea sa-si puna niste intrebari.
- Arien...e incantata si ea de cunostinta.
Obrajii ei nu mai aveau culoarea de mort-viu; se inrosise. Nu stia de ce....poate pentru ca vorbea cu un om, ceea ce nu obijnuia sa faca.
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Re: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422Mar Aug 27 2013, 14:10

Imi pun mainiile in cap
-Sunt Finn... Devil si Arien ? E bun
Ma intind pe jos si incep sa ma uit la cer
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Re: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422Mar Aug 27 2013, 14:15

-Defapt asta e o porecla,iar numele real nu vi-l pot zice.
Ma uit la apa calda din cascada si apoi imi bag sabiile in teaca.
-Deci ce magii folositi?Eu folosesc magia de spadasin,cu ajutorul a 3 sabii.
Sus In jos
Fear

Fear


Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 69


Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Re: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422Mar Aug 27 2013, 14:33

- Arien crede ca nu trebuie sa ai incredere in oameni si sa tii ascuns totul despre tine. Nimeni nu este interesat cu adevarat.

Spera sa nu ajunga la o discutie din aceasta. Poate unul din ei va schimba subiectul si fata nu trebuie sa-si usuce gura degeaba.

"Arien nu le va spune nimic despre ea. Pacat ca isi spune numele mereu; asta poate fi numit un dezavantaj"
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Re: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422Mier Aug 28 2013, 18:57

Ma arunc in apa. Dupa cateva minute ma ridic si strig spre ceilalti
-Sariti si voi ! Apa e buna !
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Re: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422Mier Aug 28 2013, 19:22

-Scuze insa nu vreau sa ajung sa lupt cu sabii ruginite.Apropo Arien,daca nu poti avea incredere in oameni cum se face ca suntem prieteni?Nu te stresa atat pentru asta!Daca vreti va spun toate slabiciunile mele!Nu mi-e teama!Chiar si daca ma omorati,stiu macar ca v-am cunoscut.spun zambind larg.
Imi scot o sabie din teaca si mi-o infig in mana.
-Vezi?Asta e semnul prieteniei!Promit sa nu-ti fac rau.ii spun fetei zambind
Cat timp esti fata...
Sus In jos
Fear

Fear


Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 69


Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Re: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422Mier Aug 28 2013, 20:00

Observa ca baiatul era prietenos si stia bine sa-si aleaga cuvintele. Aceste lucruri ii lipseau fetei cu desavarsire. Trebuia sa fie serioasa si sa nu dea dovada de frica...sau ca nu putea sa comunice, desi asta era vizibil de la kilometri.

- Arien nu are prieteni deoarece are o personalitate idioata.

"Arien spune prea multe despre ea. Ah..."

A, da. Si celalat baiat spusese ceva legat de apa. Era in elementul ei, dar alege sa refuze. Nu voia sa ajunga fleasca acasa.
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Re: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422Mier Aug 28 2013, 21:10

Ies din apa si incep sa ma usc repede cu ajutorul focului
-Cu ce gand pe aici ?
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Re: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422Mier Aug 28 2013, 21:32

-Pai eu am venit,de fapt m-am ratacit si am ajuns aici.Am un simt al orientarii foarte prost.
Ma uitam apoi la fata aceea.
-Eu cred ca tu esti doar prea timida.Nu ai cum sa ai o personalitate idioata.
Sus In jos
Fear

Fear


Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 69


Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Re: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422Joi Aug 29 2013, 00:52

Nu, ea nu era timida. Nu stia sa socializeze, atat. In toti anii astia nu a comunicat decat cu fratele ei si cu o marioneta care nu-i dadea un raspuns. Ii era intr-un fel frica. Isi strange puternic marioneta la piept.

- Arien nu e timida. Doar daca ajungi sa o cunosti vei realiza ca am dreptate.

Isi scoate pachetul de tigari din buzunar, isi aprinde o tigara si o pune intre degete. Se intoarce spre celalt baiat.

- Arien a venit aici pentru ca era singurul loc pustiu.
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Re: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422Joi Aug 29 2013, 00:55

Fac o fata de genul "o.O" .
-De ce vorbeste Arien la persoana a treia despre ea ?
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Re: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422Joi Aug 29 2013, 11:01

-Daca nu esti timida...esti speriata nu?Speriata de faptul ca nu comunici cu persoane.
Ies cateva minute din cascada sa privesc cerul,apoi ma intorc inapoi si am observat ca nu s-a produs nici o schimbare in convorbirea celor 2.Chiar era un mister faptul ca Arien vorbeste despre ea la persoana a treia.Oare a fost traumatizata in trecut?
Imi fac prea multe griji!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie Empty
MesajSubiect: Re: Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie   Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie UtjS422

Sus In jos
 
Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.
» Liniște... sau poate nu
» Sunt pierdut?
» Ohayoo... Eu sunt Roxana.
» Care este perosnajul vostru preferat din Beelzebub?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Cascada-
Mergi direct la: