Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
FlashDemon

FlashDemon


Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Aici
Mesaje Mesaje : 110


La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422Mar Aug 13 2013, 19:19

Cei 2 ajung la o cascada,Hazama se plictisea,nici nu stia ce ar putea face sa devina mai interesant,se pune pe o piatra si se uita la cascada.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: Re: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422Mar Aug 13 2013, 19:21

-I-lu-zi-e. Nu simţi la fel?
Pierdusem noţiunea timpului. Mă mişcam în necunoştiinţă. Eram umbrită de momente schiţabile, cărora nu le găseam sens. So sad..
Sus In jos
FlashDemon

FlashDemon


Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Aici
Mesaje Mesaje : 110


La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: Re: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422Mar Aug 13 2013, 20:11

-Iluzia nu o simti,o vezi.spune acesta ironic,se uita la acea fata,ii placea culoarea parului,poate pentru ca ii placea albastru.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: Re: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422Mar Aug 13 2013, 20:54

-Exact.
Spun uitându-mă la el conştientă că nu eram singura care vedea în carouri .
-Deci, nu cred că m-am prezentat. Crucia.
Sus In jos
FlashDemon

FlashDemon


Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Aici
Mesaje Mesaje : 110


La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: Re: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422Mar Aug 13 2013, 21:09

-Nici eu...Hazama,incantat de cunostinta,de fapt,incantat deoarece cunosc o alta persoana cu parul albastru.spune acesta uitandu-se la acea fata,chiar ii placea culoarea albastru
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: Re: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422Mar Aug 13 2013, 21:14

-Aspectul fizic e cel care dă de dorit. Adevărat, nu numai eu am părul albastru.
Spun uitându-mă la el, dându-mi părul peste ureche. Mă aşez jos pe iarbă, admirând peisajul. Era unu vag. Căutam un răspuns la ceea ce m-am întrebat atunci.. dar oare era o întrebare?
Sus In jos
FlashDemon

FlashDemon


Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Aici
Mesaje Mesaje : 110


La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: Re: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422Mar Aug 13 2013, 21:21

-Asta e partea fascinanta,oricine poate arata ca oricine altcinvea,persnalitatea e cea care ne scoate in evidenta.spune acesta uitandu-se la fata
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: Re: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422Mar Aug 13 2013, 21:26

-Într-adevăr. Dacă-mi permiţi, crezi în rău? Adică.. deduci faptul că este o balanţă între lumi?
Spun uitându-mă la el, după care-mi aplec privirea către cascadă. Descursul ei era una fascinantă. Dar oare.. De ce nu curge de jos în sus?
Sus In jos
FlashDemon

FlashDemon


Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Aici
Mesaje Mesaje : 110


La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: Re: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422Mar Aug 13 2013, 21:48

-Desi eu sunt neutru,si nu ma intereseaza asa de mult,raul a produs binele,si nu invers,raul si lacomia a produs magia,deci eu zic ca raul e mai bun decat binele,teoretic,practic nu stiu,nu cred nici in rau nici in bine,sa creada cine vrea.spune acesta,se dezmortea putin
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: Re: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422Mar Aug 13 2013, 21:55

-Oh.. interesantă opinie.
Cerul era aproape negru. Mă uit în gol, încercând să descifrez ceea ce văd. Atâtea culori, atât de triste..le simţeam orgoliul de a nu fi amestecate şi de a produce un nou dezastru. Argumentele mele erau slabe, precum presupunerile.
Sus In jos
FlashDemon

FlashDemon


Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Aici
Mesaje Mesaje : 110


La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: Re: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422Mar Aug 13 2013, 22:27

-Care e opinia ta,imi plac intrebarile,dar daca tot intrebi,ar trebui sa ai si tu un raspuns.spune Hazama uitandu-se la fata,era prima persoana care a crezut ca opinia sa e interesanta,era un pas mic pentru lume dar un pas mare pentru Hazama,sau ceva de genul.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: Re: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422Mar Aug 13 2013, 22:41

-Ăm, cred în ceea ce mă face să dau anumite explicaţii. M-aş face înţeleasă, dar poate nu aş reuşi în totalitate, aşa că.. Da, eu una cred în rău. Ceea ce este ciudat este că am aproape aceaşi opinie ca a ta. Răul a adus binele. Mulţi se ofensează că acest numit Dumnezeu îi apără de toţi toate. Deşi atunci când le-a cerut ajutorul s-a purtat infantil. E o opinie mai ciudată, şi ar putea continua cu mai multe detalii faţă de asta.. dar ca să nu mă lungesc.
Sus In jos
FlashDemon

FlashDemon


Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Aici
Mesaje Mesaje : 110


La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: Re: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422Mar Aug 13 2013, 22:59

Hazama se uita la fata aceea,parerea ei parea interesanta,si avea si ea dreptate,tot se simtea bine deoarece cineva i-a dat dreptate.
-Cum ai reactiona daca chiar acum ti-as zice ca te voi ucide?spune acesta,logic acesta glumea,dar vroia sa vada reactia
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: Re: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422Mar Aug 13 2013, 23:07

-Dacă asta e ceea ce vrei, bineînţeles că nu te voi lăsa. Aş spune că delirezi. Iar din perspectiva mea, nu ai un motiv destul de întemeiat încât să mă ucizi. Te va mustra conştiinţa, ştiind că-mi dai dreptate. Dar tu?
Spun după care scot un cuţit pe care-l aveam în buzunarul din spate. Mă ridic, furisându-mă în spatele acestuia şi apucându-l de gât, ţinând cuţitul în mâna dreapta, proporţional cu aria lui de vizionare.
- Dacă te-aş omorî acum? O pot face, nu te-ai aşteptat la asta. Prin urmare..
Sus In jos
FlashDemon

FlashDemon


Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Aici
Mesaje Mesaje : 110


La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: Re: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422Mier Aug 14 2013, 07:52

-Sigh,nu ai avea de ce sa ma ucizi chiar acum,eu cel putin cred ca ma inteleg relativ bine cu tine.Ma astept de la tine chestia asta,nu pot stii sigur de ce poti fi in stare,daca as muri,macar mor de mana unei fete dragute,acum imi lasi gatul,te rog frumos?Cand o sa mor vreau sa am o moarte mai putin jalnica.spune acesta uitandu-se direct la ochii fetei.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: Re: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422Mier Aug 14 2013, 09:26

- Ai dreptate. Nu aş avea de ce să te omor, îmi pari un tip relativ..
Spun luând cuţitul de la gâtul lui şi aşezându-mă din nou pe iarbă.
Sus In jos
FlashDemon

FlashDemon


Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Aici
Mesaje Mesaje : 110


La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: Re: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422Mier Aug 14 2013, 09:32

-Relativ ce?intreaba acesta uitandu-se la fata,nu si-a terminat fraza si nu vroia sa o intreurpa
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: Re: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422Mier Aug 14 2013, 09:39

-Relativ simpatic.
Spun uitându-mă la el, aplecându-mă pe iarbă pe spate.
- Să găseşti un sens, huh?
Sus In jos
FlashDemon

FlashDemon


Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Aici
Mesaje Mesaje : 110


La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: Re: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422Mier Aug 14 2013, 09:48

Alt lucru care a fost auzit de Hazama pentru prima data,cineva il credea relativ simpatic.Hazama se arunca si el pe iarba,dar din pacate s-a lovit la spate cumva,nu stia nici el cum.
-Oare cum ar fi daca cascadele ar curge de jos in sus?
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: Re: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422Mier Aug 14 2013, 09:53

- Întrebarea asta mi-am pus-o şi eu acum ceva timp. Singura soluţie ar fi să ma urc într-un copac şi să atârn cu capul în jos. Iar dacă nu aş face asta.. pot spune că ar fi o iluzie persistentă. Şi tu ştii că asta ar fi imposibil.
Sus In jos
Continut sponsorizat





La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. Empty
MesajSubiect: Re: La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.   La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai. UtjS422

Sus In jos
 
La cules de pastai in cascada unde nu sunt pastai.
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Poate acesta nu este locul, iar eu nu sunt vie
» La cascada
» Ce,cine,unde,cand?
» Sunt pierdut?
» Ohayoo... Eu sunt Roxana.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Cascada-
Mergi direct la: