Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Casa Emei

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Casa Emei Empty
MesajSubiect: Casa Emei   Casa Emei UtjS422Mier Ian 01 2014, 19:26

Situată pe un deal,la perfieria oraşului,ascunsă printre pinii înalţi şi deşi,se afla casa mea.Bine,era ceva de urcat până la ea,dar totuşi,urcând pe aceea cărăruşă puteai auzii primăvara şi vara sunteul păsărelelor,iar toamna vedea câte o veveriţă ici colo care se pregătea pentru iarnă.După ce-l cunoscusem pe Rel într-un parc abandonat -care,cel mai probabil va deveni locul meu secret - i-am propus să doarmă la mine,fiindcă el nu avea casă..încă.Ajungesem.
Spoiler:
Deschid uşa şi îi fac semn să intre.
-Te rog,intră.
Sus In jos
Starchild

Starchild


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Giurgiu
Mesaje Mesaje : 53


Casa Emei Empty
MesajSubiect: Re: Casa Emei   Casa Emei UtjS422Mier Ian 01 2014, 19:37

Casa era acoperita de muschi si asta-i dadea o infatisare putin infricosatoare pe timp de noapte. Cand usa imi este deschisa descopar un hol intunecos. Gasesc un intrerupator, il apas si observ ca holul nu era atat de lung pe cat imi imaginam. La capatul lui se putea vedea o biblioteca si in dreapta o usa.
Observ un cuier langa mine si incep sa ma dezbrac.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Casa Emei Empty
MesajSubiect: Re: Casa Emei   Casa Emei UtjS422Mier Ian 01 2014, 19:39

Din sufragerie apare Charls,majordomul meu.
-Lady Ema,pe unde aţi umbat?
-În cercetare Charls.
Sus In jos
Starchild

Starchild


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Giurgiu
Mesaje Mesaje : 53


Casa Emei Empty
MesajSubiect: Re: Casa Emei   Casa Emei UtjS422Mier Ian 01 2014, 19:44

Deodata vad un majordom si imi aduce aminte de trecut. Strang din pumni si ma relaxez.
-Eu sunt Saber Marel si Lady Ema m-a invitat sa raman peste noapte. Incantat de cunostinta.
Vocea mea inca nu era relaxata si s-a auzit putin ciudat dar cred ca nu s-a sesizat.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Casa Emei Empty
MesajSubiect: Re: Casa Emei   Casa Emei UtjS422Mier Ian 01 2014, 19:45

Charls zâmbeşte.
-Mr. Marel,vă rog să vă simţiţi ca acasă.Eu merg să vă pregătesc cina.
Îi fac semn să mă urmeze sus pe scări,să-i arăt camera.
Sus In jos
Starchild

Starchild


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Giurgiu
Mesaje Mesaje : 53


Casa Emei Empty
MesajSubiect: Re: Casa Emei   Casa Emei UtjS422Mier Ian 01 2014, 19:50

Macar acum sunt mai relaxat. Mai este inca o persoana in casa. In timp ce urcam scarile ma gandesc ce fel de camera o fii.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Casa Emei Empty
MesajSubiect: Re: Casa Emei   Casa Emei UtjS422Mier Ian 01 2014, 20:00

După ce am urcat scările,în faţa noastră se întindea un coridor lung ,iar la capăt o fereastră cu nişte scări de lemn care duceau în mansardă..Pe partea stângă a coridorului erau 3 uşi ,iar pe partea dreaptă,aveai întrare liberă la terasă plină de flori,unde găseai o masă de fier vopsită în alb,pe care erau aşezate nişte ceşti şi un ceainic de porţelan.Îi fac semn lui Rel să mă urmeze.Trecem de prima uşă şi ajungem la a doua.Deschid în cetişor uşa.Când ai intrat în cameră puteai observa intratea către balcon.Un pat de 2 persoane,de la prima vedere îţi dădeai seama era unul moale,cu 4 perne pe el.În faţa patului aveai un televizor aşezat pe o bibliotecă şi jumătate.Pe pereţii albi erau atârante peisaje primaverile,care se îmbinau foarte bine cu perdele de noapte de culoare crem,la fel ca şi patul.Mobilierul era unul clasic,care dădea către jumătatea secolului XIX.
Sus In jos
Starchild

Starchild


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Giurgiu
Mesaje Mesaje : 53


Casa Emei Empty
MesajSubiect: Re: Casa Emei   Casa Emei UtjS422Mier Ian 01 2014, 20:11

Cand intru in camera ma simt ca la Burj Al Arab. Era o camera impecabila de 7 stele. Avea televizor, biblioteca, perdele frumoase, lux. Totusi observ un semn de intrebare. De ce era acolo un pat dublu? Sa speram ca nu va fi ce cred. Pe mobilier voi putea lucra la harta.
-Este o camera minunata. Cum de ai o casa atat de mare numai pentru tine? Chiar daca ai un majordom cred ca te-ai simti singura intr-o casa asa mare.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Casa Emei Empty
MesajSubiect: Re: Casa Emei   Casa Emei UtjS422Mier Ian 01 2014, 20:28

Mă uit în alt parte.
-Numele meu complet e Ema Clockwork,dacă nu ştii cine e Clockwork,e mâna dreaptă a împăratului,se ocupă cu crearea cipurilor şi a altor maşinării..clar,şi asta e una din pasiunile,dar eu nu le folosesc,le creez şi le pun la colecţie.
Mă uit la el.
-Dacă doreşti ceva,sunt în camera mea,e mansarda.
Îi zâmbesc şi ies din cameră.
Sus In jos
Starchild

Starchild


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Giurgiu
Mesaje Mesaje : 53


Casa Emei Empty
MesajSubiect: Re: Casa Emei   Casa Emei UtjS422Joi Ian 02 2014, 14:12

Dupa ce inchide usa ma arunc in pat si deschid televizorul. Hmmm... nu prea am la ce sa ma uit. Il inchid si ma uit prin biblioteca. Caut printre carti si realizez ca erau doar carti de stiinta si filozofice. Hmmm... maine o sa ma duc la un magazin din apropiere poate imi iau sa citesc ceva mai interesant.Zambesc pervers si ies pe balcon. De acolo ma puteam uita la stele. In timp ce ma uitam la stele ma gandeam ce sa fac in continuare. Oare m-as putea antrena cu Ema? Trebuie sa devin mai puternic altfel nu-mi voi atinge scopul. Nu stiu cum a zburat timpul dar se facuse aproape 9 ceasul si dau sa ies pe usa pentru a o intreba pe Ema unde este baia. Daca s-a culcat as avea probleme. Pentru ca nu stiu unde este baia cobor la parter si il observ pe Charls.
-Ma scuzati, stiti unde este baia?
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Casa Emei Empty
MesajSubiect: Re: Casa Emei   Casa Emei UtjS422Joi Ian 02 2014, 14:14

Charls terminase de aranjat masa în momentul acela.Aude vocea băiatului,iar pe obrazul lui bătrân se iveşte un zâmbet.
-Desigur.Treceţi prin coridor,a 2-a uşă la dreapta.
Clar că vorbea de baia de la parter.
Sus In jos
Starchild

Starchild


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Giurgiu
Mesaje Mesaje : 53


Casa Emei Empty
MesajSubiect: Re: Casa Emei   Casa Emei UtjS422Joi Ian 02 2014, 14:19

-Am inteles, multumesc.
Zambesc in timp ce ma intorc cu spatele.Deci trec prin coridor, si a 2-a usa la dreapta.
Ajung acolo si bat la usa. Cum nu aud raspuns intru in baie.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Casa Emei Empty
MesajSubiect: Re: Casa Emei   Casa Emei UtjS422Joi Ian 02 2014, 14:22

Charls venise după mine să mă cheme la masă.
-L-ai chemat şi pe Rel?
-Mr. Marel s-a dus până la baie.
Dau din cap,cobor din pat şi mă uit pe fereastră.Deja luna era în toată spelndoarea ei.Cobor jos împreună cu Charls.Merg la bucătărie şi îmi spăl mâinile,fiindcă baia era ocupată.După care mă aşez la masă.
-Eu spun să-l aşteptăm şi pe Mr. Marel.
-Clar că facem asta.
Trag scaunul de lângă mine şi îi fac semn să se aşeze.
Sus In jos
Starchild

Starchild


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Giurgiu
Mesaje Mesaje : 53


Casa Emei Empty
MesajSubiect: Re: Casa Emei   Casa Emei UtjS422Joi Ian 02 2014, 14:27

Dupa ce termin, ma spal pe maini si ies. Stomacul meu incepe sa se supere. Poate ar fi bine sa il intreb pe Charls unde e bucataria. Parca am vazut o masa acolo unde l-am intalnit. Se poate ca aia sa fi fost?Ma duc acolo si observ masa pusa iar Ema impreuna cu Charls erau la masa.
-M-ati asteptat pe mine?
Zic asta cu o fericire pe chip.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Casa Emei Empty
MesajSubiect: Re: Casa Emei   Casa Emei UtjS422Joi Ian 02 2014, 14:28

-Clar.
Îi zâmbesc băiatului.Charls adusese deja bunătăţile pe masă şi aşteptă ca Rel să se aşeze ca să-l întrebe ce doreşte.
Sus In jos
Starchild

Starchild


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Giurgiu
Mesaje Mesaje : 53


Casa Emei Empty
MesajSubiect: Re: Casa Emei   Casa Emei UtjS422Joi Ian 02 2014, 14:30

Ma asez bucuros la masa. N-am mai stat de mult la o masa asejata asa frumos. Batranul avea o masuta mica de plastic.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Casa Emei Empty
MesajSubiect: Re: Casa Emei   Casa Emei UtjS422Joi Ian 02 2014, 14:34

-Mr. Marel,ce doriţi de băut?Vă servesc cu ceva vin?
Oh Charls.Mă uit la amândoi şi zâmbesc.
Sus In jos
Starchild

Starchild


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Giurgiu
Mesaje Mesaje : 53


Casa Emei Empty
MesajSubiect: Re: Casa Emei   Casa Emei UtjS422Joi Ian 02 2014, 14:36

-Hmmm... Sincer nu am baut alcool niciodata. Doar un pahar daca se poate. Multumesc.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Casa Emei Empty
MesajSubiect: Re: Casa Emei   Casa Emei UtjS422Joi Ian 02 2014, 14:40

Charls cu zâmbetul pe buze se ridică de la masă şi merge în pivniţă,acolo unde erau şi vinurile păstrate la rece.Eu de foame,încep a-mi pune în farfurie.Pe masă era o oală plină cu supă de legume (preferata mea) ,creveţi, cartofi naturi cu gordon blue (habar n-am cum se scrie).Prima dată mă servesc cu supa mea preferată.
-Te rog,serveşte-te.Lui Charls îi ia ceva timp până ce alege vinul.Îi place să bea mereu un pahar de vin bun la masă ,seara,dar nu prea are cu cine,aşa că,atunci când prinde ocazie devine foarte bucuros şi stă mult pe alegerea vinului.
Sus In jos
Starchild

Starchild


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Giurgiu
Mesaje Mesaje : 53


Casa Emei Empty
MesajSubiect: Re: Casa Emei   Casa Emei UtjS422Joi Ian 02 2014, 14:49

-Inteleg. Sincer nu am mancat niciodata creveti.
Vad gordon bleu. Aproape lesin.
-Gordon bleuuuu?
Ma ridic sa imi iau portia si ochii mei deja o mananca din ochi. Aproape ca uitam sa folosesc furculita si cutitul de cat de pofta imi era. Tai o bucata si gust. Imi dau o palma peste fata.
-Se pare ca nu visez. Deci este atat bun incat cred ca daca mai iau o bucata mi se apleaca.
Ma tin de obraji in timp ce mananc.

Sus In jos
Continut sponsorizat





Casa Emei Empty
MesajSubiect: Re: Casa Emei   Casa Emei UtjS422

Sus In jos
 
Casa Emei
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Casa lui Kira,casa întunericului
» Casa de sub pământ
» Casa lui Joint
» Casa lui Calypso
» Casa Lunii.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Casele-
Mergi direct la: