Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Casa de sub pământ

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422Vin Dec 20 2013, 19:34

După 3 zile de cercetat orsaşul,din bani pe care îi aveam la mine,am reuşit să-mi cumpăr un apartament,sub pământ,cu 2 camere,o bucătărie şi o baie.Perfectă pentru mine.Adică,nu e tocmai sub pământ,e ca un fel de pivniţă,are geamuri,staţi calmi,numai că mai mici.
-Mare oraşu ăsta...foarte mare,o să am ce fur...
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Re: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422Vin Dec 20 2013, 19:39

Mda, mi-am găsit ce face după ce am ajuns în orașul ăsta, să mă plimb. Cât de plictisitor este. Adică nu e nici o arenă de lupte, nici un bar, nici o discotecă și nici un teatru prin zonă? Sigur a venit Chuck Norris peste ăștia și le-au făcut praf distracția. Ajung într-o zonă mai puțin populată a orașului și fără să vreau văd un geam... a unei pivnițe... într-un oraș... WTF. E ca și cum ai avea legume în casă și tu ai mânca carne.
-Presupun că stă cineva aici... sper.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Re: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422Vin Dec 20 2013, 19:41

Mă ridic din pat obosită.Mă uit pe noptieră..nimic.
-Unde îmi sunt ţigările?
Spun posomorâtă.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Re: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422Vin Dec 20 2013, 19:46

Aha, deci o femeie locuiește în acea pivniță. Mă ascund într-un tufiș și încep să o urmăresc, totuși de când am ajuns aici nu a fost nimic interesant de făcut.
-Of, ce greu e să locuiești într-un oraș ca ăsta.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Re: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422Vin Dec 20 2013, 19:48

Mă ridc cu greu din pat.Îmi ciufulesc părul,poate acea mişcare mă va ajuta să-mi aduc aminte unde mi-am pus ţigările.Mă uit din nou prin toată cameră,lenea care mă cumprinse în acele clime,dacă era transformată în mâncare,cred că putea hrănii un continent ca şi Asia.Ne văzându-mi pachetul de ţigări,mă arunc din nou în pat.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Re: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422Vin Dec 20 2013, 19:51

Hm, cred că până la urmă nimic interesant. Ce-ar fi dacă....
Mă uit prin jur de niște copaci până văd unul. Mă urc în el și mă pregătesc să mă culc.
-Of, unde-mi pun sulița?
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Re: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422Vin Dec 20 2013, 19:54

Aud nişte foşnituri..proveneau din tufişuri.Însfărşit ceva interesant.Mă ridic foarte repede din pat şi mă duc către geam.Un băiat se tot mişca pe acolo.
-Ehi...puştiule,vezi că aici cineva încearcă să doarme...
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Re: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422Vin Dec 20 2013, 19:56

Deci am reușit să o scot la geam.
-Serios? Tu crezi că am venit să dansez dubstep cu veverițe? Am venit să dorm... în copac... într-un oraș plin de apartamente... oh la naiba cu logica mea.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Re: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422Vin Dec 20 2013, 20:04

-Ah..deci un nou venit..ei nu eşti singurul..am avut noroc că am găsit "apartamentul" ăsta ieftin,şi aşa că l-am cumpărat..decât să dorm pe străzi..
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Re: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422Sam Dec 21 2013, 09:50

Sar din copac și mă aproprii de geamul ”apartamentului” ei.
-Bun, deci să înțeleg că tu ești enervată de aglomerația orașului și te-ai gândit să-ți cauți o casă la depărtare de zgomotele enervante ale orășenilor.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Re: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422Sam Dec 21 2013, 10:08

-Bingo băiete...
Deschid geamul.
-Haide!Nu vreau să te văd ca pe o maimuţă prin copaci,aşa că,poţi dormi în camera de-alături.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Re: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422Sam Dec 21 2013, 10:16

-Ok... oricum m-am să mă uit la veverițe cum dansează dubstep pe capul meu.
Intru pe geam, chiar dacă mi-a fost mai greu cu tot cu suliță.
-De ce n-am găsit un pistol sau o sabie?
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Re: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422Sam Dec 21 2013, 10:17

-Pistoale?
Mă uit în dulap,acolo unde era şi genţile pline de arme de foc.
-La ce îţi trebuie?
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Re: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422Sam Dec 21 2013, 10:23

-Nu... nu cred că sunt bune pistoalele pentru stilul meu de a face ravagii. Și de ce? Pentru că sulița mea e cam enervantă. Când vreau să dorm, nu știu unde să o pun. Când merg în oraș lumea mă consideră un maniac oriental ninja. Și nici măcar nu știu unde e Asia.... poate e pe planeta asta.... lângă Europa... la granița Rusiei... la naiba. Deci cum ai ajuns aici?
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Re: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422Sam Dec 21 2013, 10:29

Înfugărită de mafie şi de poliţie,am trecut graniţile Braziliei şi cu primul vapor pe care m-am urcat am ajuns aici...
-Lucru...
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Re: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422Sam Dec 21 2013, 10:36

-Mda, eu am ajuns aici din întâmplare. Călătoresc peste tot în lume pentru a-mi aduce aminte trecutul meu. Am o amnezie parțială ce a cauzat ștergerea multor amintiri din creierul meu, iar doar cele importante au rămas. Cum ar fi faptul că folosesc focul, că îmi știu numele și știu cum mi-am pierdut memoria. De suliță habar n-am cum am căpătat-o. M-am trezit cu ea în mână. Și uite cum am ajuns aici.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Re: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422Sam Dec 21 2013, 10:39

Mă scarpin în cap..nuştiu de ce,nu mă mânca...poate ca să mă ţină ocupată,poate că să gândesc mai bine.
-Oh...
Acuma ce fac?Am ajuns într-un punct unde nici eu nu ştiu ce aş face cu viaţa mea,dacă aş fi în locul băiatul.
-Mă numesc Clara...
Mda..replica salvatoare..sper.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Re: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422Sam Dec 21 2013, 10:43

-Eu sunt Brian, încântat. Acum spune adevărul, cum ai ajuns aici? Dacă erai pentru muncă, probabil nu ai mai fi stat la distanță de oraș corect?
Bun, cred că am pus-o la zid.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Re: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422Sam Dec 21 2013, 10:46

-Tocmai tu ai spus că mie nu-mi place aglomeraţia,şi chiar aşa îi,plus că am o motocicletă,aşa că nu-mi ia mult să ajung în centru.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Re: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422Sam Dec 21 2013, 10:48

-Nu-ți place aglomerația dar pentru un serviciu trebuie să socializezi cu lumea nu? Doar nu poți lucra în singurătate.
Bine jucat Clara...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Casa de sub pământ Empty
MesajSubiect: Re: Casa de sub pământ   Casa de sub pământ UtjS422

Sus In jos
 
Casa de sub pământ
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Casa lui Kira,casa întunericului
» Capturată. (Antrenamente pământ)
» Antrenamente Jack Albas(Ultima tehnica de pamant)
» Casa Emei
» Casa lui Calypso

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Casele-
Mergi direct la: