Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Antrenamente Jack Albas(Ultima tehnica de pamant)

In jos 
AutorMesaj
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Antrenamente Jack Albas(Ultima tehnica de pamant) Empty
MesajSubiect: Antrenamente Jack Albas(Ultima tehnica de pamant)   Antrenamente Jack Albas(Ultima tehnica de pamant) UtjS422Mar Aug 27 2013, 11:22

Revin in sala de antrenamente pentru a-mi antrena o noua si cam ultima tehnica din elementul pamant.Odata ajuns ma gandesc la o tehnica mare,una de impact.Gasisem deja una,insa intrebarea era daca am destula energie pentru a creea o asemenea tehnica.Inainte de toate imi iau ca de obicei manechine.Odata ce le-am luat le asez alandala prin teren pentru a nu ma mai complica cu antrenamentul acesta.Acum eram gata sa incep antrenamentul.Cu o privire de vanator,cu bratele in pozitie de lupta si cu picioarele departate perfect,puteam sa-mi spun ca sunt gata.Mai intai trebuia sa-mi aduc aminte care era prima faza.Odata ce mi-am adus aminte,incep sa pun in aplicare.Scot o bucata de pamant sub picioarele mele si o ridic cu mine.Ajung la distanta corespunzatoare dupa care ma gandesc la al doilea pas.A durat mai mult sa ma gandesc insa reusisem sa vad cu adevarat tehnica,asa ca creearea pasilor se poate spune ca a fost o nimica toata.Insa in aplicare e mult mai greu decat in teorie.Cu toate ca habar n-aveam cum voi reusi un astfel de lucru,incep sa cobor bucata de pamant suspendata pana ajung la nivelul solului.Apoi imi adun energie in maini si le pun pe pamant.Eliberez energia intr-un mod lent pentru ca m-ar consuma complet eliberarea energiei intr-un mod prea rapid.Energia este imprastiata peste tot pe teren pana ajunge sa poata fi simtita.Apoi o contopesc cu pamantul pentru a face energia sa nu fie simtita.Insa mai avea un rol,manevrarea mai usoara a pamantului.Am inceput sa ridic niste tepi de pamant in toata zona,insa erau prea mici,doar vreo 30 de centimetri.Cand am ridicat tepii,am ridicat rapid mana mea deoarece tepii erau peste tot in teren.Singura cale de scapare este cea aeriana.Ceea ce nu ma gandeam era cum sa-i fac mai rezistenti.Imi scot manusile si le transform in pumni de metal.Iar ideile nu intarzie sa apara.Daca metalul provine din pamant,iar pamantul este originea tuturor metalelor,asta inseamna ca prin conducerea metalului,pot creea tepi de metal.O ipoteza destul de vaga insa trebuia incercata,pentru ca nu era nimic de pierdut nu?Incerc din nou iar de data asta cu pumnii de metal.Incerc sa eliberez metal,insa fara nici un rezultat.Totusi chiar daca foloseam pamant,nu era usor la metal.Dupa vreo 20 de incercari esuate,reusesc sa fac metalul sa ia contact cu pamantul.Apoi ridic niste tepi din pamant cate sunt defapt tepi de metal.Incerc sa maresc tepii si reusesc pana ce creez prin toata zona tepi din metal de un metru.Ma ridic repede cu bucata de pamant pentru a privi rezultatul.Era incredibil cum reusisem sa creez asa ceva.Am ramas uimit,insa dupa cateva minute mi-am revenit cu o noua problema.Tepii trebuiau sa iasa mai rapid.Ma antrenez cu cronometru,deoarece nu numai timpul de construcite este luat in calcul,ci si timpul de reactie.Pentru ca nu vroiam tepi in mainile mele,trebuia sa ma concentrez si sa stiu momentul cand sa ma ridic.De cateva ori esuez in viteza de constructie insa incep sa prind schema si ridic tepii fara mare depunere de energie si intr-un mod rapid.Dar inca mai era ceva de facut,sa pot sa-mi ridic bucata de pamant rapid.Reusisem si asta,insa dupa un timp destul de indelungat si indurerat de ranile produse de la tepii de metal.In sfarsit puteam spune ca tehnica era terminata.Vroiam o tehnica interzisa insa cred ca e mai bine ca am ramas pe o tehnica normala.Acum ultimul lucru de facut era sa-i dau un nume.Dupa multa gandire,i-am pus numele de Earth Metal Spikes.
Sus In jos
 
Antrenamente Jack Albas(Ultima tehnica de pamant)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Antrenamente Jack Albas(a patra tehnica)
» Antrenamente Jack Albas(A cincea tehnica)
» Antrenamente Jack Albas(A sasea tehnica)
» Antrenamente Jack Albas(A saptea tehnica)
» Antrenamente Jack Albas(A doua tehnica)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Sala de antrenamente-
Mergi direct la: