Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Antrenamente Jack Albas(A cincea tehnica)

In jos 
AutorMesaj
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Antrenamente Jack Albas(A cincea tehnica) Empty
MesajSubiect: Antrenamente Jack Albas(A cincea tehnica)   Antrenamente Jack Albas(A cincea tehnica) UtjS422Mier Aug 21 2013, 20:27

Ajung din nou in sala de antrenament pentru a crea o noua tehnica.Odata ajuns,imi pun sabia pe o piatra,deoarece vreau la acest antrenament sa nu folosesc multa forta.Apoi ma apuc sa ma gandesc la ce tehnica pot crea.In timp ce ma gandeam imi veneau multe idei,insa vroiam sa le pastrez pentru mai tarziu.De multa vreme am fost interesat de imobilizari,asa ca m-am gandit pentru o tehnica de imobilizare.Din moment ce abilitatea de transformari in bestie are decat tehnici de atac si de aparare,m-am gandit sa creez o tehnica din abilitatea de control al pamantului.Odata ce am stabilit tehnica,ma duc sa aduc materialele necesare pentru acest antrenament,asta inseamna ca-mi trebuie multe manechine.Dupa ce iau in jur de 15 manechine,ma intorc pe teren ca sa asez manechinele.Le-am asezat in forma de cerc fiindca imi place forma asta.Acum incepe adevaratul antrenament.Mai intai imi adun energie in mana,iar apoi incerc sa o duc inspre palma mea.Odata ajunsa energia in palma,incerc sa o eman pentru a fi mai usor de introdus in pamant.Palma mea face contactul cu pamantul,apoi incerc sa directionez energia de sub pamant catre un manechin insa fara rezultat.Apoi dupa multe incercari esuate mi-a tresarit o idee.Sa las pamantul sa conduca energia.Fac contact cu pamant,dupa care in loc sa incerc sa directionez energia,o las libera.Energia se duce la tinta.Intrebarea este:Ce se va intampla cu manechinul?
Ei bine,asta incerc sa aflu.Energia ajunge la manechin,iar picioarele lui devin pamant,insa efectul pamantului nu merge mai departe.Macar stiu un lucru,tehnica asta impiedica adversarul sa se miste.Insa vreau ca efectul sa mearga la tot corpul.Incerc un un alt manechin,insa nicio imbunatatire.Iau o pauza pentru a cauta o cale pentru imbunatatirea tehnicii.Dupa 30 de minute de chin,creierul meu s-a trezit la realitate.Revin la ideea de a ghida energia,insa sa las si pamantul sa o ghideze in acelasi timp.Cum pot face asta?Voi incerca.Incep ca data trecuta,apoi in loc sa las pamantul sa controleze complet energia,intervin si eu.Ideea a stabilit echilibrul pentru tehnica,astfel restul a fost doar o chestiune de timp pana a putut fi controlata.Dupa mai multe incercari,reusesc sa acopar toate manechinele de pamant de la o distanta medie de 10 metri.Mai incerc de cateva ori ca sa acopar o arie de 100 de metri maxim.Din moment ce tehnica e gata,ar trebui sa-i dau un nume.
-Numele tehnicii va fi Earth Trap!
Sus In jos
 
Antrenamente Jack Albas(A cincea tehnica)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Antrenamente Jack Albas(A saptea tehnica)
» Antrenamente Jack Albas(A doua tehnica)
» Antrenamente Jack Albas(A treia tehnica)
» Antrenamente Jack Albas(a patra tehnica)
» Antrenamente Jack Albas(A sasea tehnica)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Sala de antrenamente-
Mergi direct la: