Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Antrenamente Jack Albas(a patra tehnica)

In jos 
AutorMesaj
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Antrenamente Jack Albas(a patra tehnica) Empty
MesajSubiect: Antrenamente Jack Albas(a patra tehnica)   Antrenamente Jack Albas(a patra tehnica) UtjS422Joi Aug 15 2013, 10:05

Astazi vin pe terenul de antrenament ca sa antrenez prima tehnica de pamant.
-Trebuie sa fie una care sa ma ajute mult si sa consume putin.Am gasit!
Si incep antrenamentul.Folosesc o parte de energie pe care o duc catre maini dupa care pun o mana pe pamant si incept sa-mi unesc energia cu pamantul.Eram aproape de a incepe insa a esuat in momentul fuziunii.Incerc de cateva ori insa acelasi rezultat,nu pot fuziona energia cu pamantul.
-Stai....si daca as fuziona eu cu pamantul?
O ipoteza ce merita incercata.Imi pun o mana pe pamant si ma concentrez in asa fel incat energia sa mearga prin mine.Degetele mele intra in pamant insa numai atat puteam face pana acum.Incerc din nou iar de data asta imi intra incheietura.
-Deci asta era secretul nu?
Ma apuc din nou de treaba.Fuzionez energia cu mine si apoi pun mana pe pamant.Automat corpul meu incepe sa intre in contact cu pamantul.Doar capul a mai ramas deasupra,dupa care si capul a intrat.
-Evrika!Acum ca am terminat,vreau sa o folosesc cu energie putina.
Adaug doar un sfert sau mai putin din energie,dar ajungeam doar la jumatate.Am incercat din nou iar de data asta au intrat 3 sferturi din corp.
-Inca un pic si gata!
Am mai folosit putina energie si am reusit sa termin aceasta tehnica cu 25% energie.Am numit tehnica asta Earth Fusion.Insa nu era terminata deoarece imi trebuia o viteza mai mare de fuziune si sa ma pot adanci mai mult in pamant.In plus,trebuie sa pot iesi si sa intru oricand vreau.
Am inceput un antrenament de dezvoltare.Mai intai am inceput sa fuzionez cu pamantul pana am reusit sa ma unesc complet.Dupa aceea am incercat din nou pana fuzionam la o viteza extrem de mare.
Acum urma sa ma adancesc in pamant mai mult pentru o propulsie a atacului surpriza mai mare.Intru in pamant si ma adancesc mai mult pana nu mai vad nimic.Apoi pun energie in picioare si ma propulsez pana in afara pamantului cu o viteza incredibila.
Dupa ce am terminat si cu adancirea,singurul lucru ramas este sa pot intra si iesi cand vreau eu.Intru in pamant si incerc sa ies,lucru reusit,insa a doua oara consescutiv nu s-a putut.Am incercat de mai multe ori insa fara rezultat.Partea buna e ca imi indeplineam 2/3 conditii.
Acum terminasem complet Earth Fusion si m-am indreptat spre academie sperand sa devin mai puternic.
Sus In jos
 
Antrenamente Jack Albas(a patra tehnica)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Antrenamente Jack Albas(A treia tehnica)
» Antrenamente Jack Albas(A cincea tehnica)
» Antrenamente Jack Albas(A sasea tehnica)
» Antrenamente Jack Albas(A saptea tehnica)
» Antrenamente Jack Albas(A doua tehnica)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Sala de antrenamente-
Mergi direct la: