Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Capturată. (Antrenamente pământ)

In jos 
AutorMesaj
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Capturată. (Antrenamente pământ) Empty
MesajSubiect: Capturată. (Antrenamente pământ)   Capturată. (Antrenamente pământ) UtjS422Joi Sept 05 2013, 19:14

OOC:De ce am pus plural?Am să continuu "această poveste" în mai multe posturi,bine ,cu pauză.

Earth

Mergeam liniştită pe o cărăruşă din pădure când aud nişte ţipete.Merg să vâd ce se întămplă şi nişte oameni cu un fel de măşti şi nişte beţe atacau nişte fiinţe fără apărare,adică nişte copii.Nu ezit şi sar către ei folosind un curent de aer ca să-i îndepărtez de aceei copii,dar când să creez curentul mă prind în nişte plase de electricitate şi leşin.Când mă trezesc mă regăseam legată şi într-un fel de cuşcă,lângă mine erau şi aceei copii.Cuşca era cumva formată din metal şi pământ,adică podeaua.Încep să mă concentrez şi să eliberez energia pământului înauntrul meu.Respir adânc şi încep să fac energia să pulseze înauntrul meu,aceasta era oarecum necunoscută corpului meu,deci era mai dificil să o pot combina direct cu mine însumi.Continuam să respir şi să încerc să fac energia să pulseze în corpul meu,acceleram bătăile inimii ceea ce însemna că şi pulsaţile sângelui creşteau.În timpul acela încercam să mă calmez şi să vizualizez situaţia.Energia care curgea în venele mele începea să se oprească,ca şi cum nu dorea să se combine cu corpul meu.Încerc să mă eliberez din acele aţe destul de groase dar descoper că la minima mişcare mă electrocutează.Respir şi încerc să eliberez din nou energia în corpul meu,poate aşa reuşeam să mă eliberez.Continuam să respir ,energia începea să pulseze deodată cu bătăile inimii,iar eu ,rămânând concentrată ,încercam să le măresc .În timp ce repetam acest procedeu ,apar cei cu măşti şi mai închid pe cineva,era un biet bătrân.Se vedea pe faţa lui şi după vânătăile de pe corpul lui că a fost bătut destul de rău.Acesta ridică ochii şi ne analizează,se uita la mine în timp ce energia mea forma o aură verde deshis în jurul meu.Bătrânul zâmbii şi se apropie de mine ,îmi atinse fruntea cu degetului lui şi dintr-o dată energia începu să circule prin mine cu o viteză destul de mare,era momentul potrivit pebtru a o combina cu corpul meu.Încep să respir şi să măresc nivelul de concentrare ,dar şi cel al pulsaţie.Energia încetul cu încetul spărgea acele „bariere” dintre ea şi corpul meu.Aura devenea din ce în ce mai verde şi mai densă.După ce bătrânul îmi luase degetul de pe frunte ,energie se combină complet cu corpul meu,aura dispăru,semn că aceea energie ,din aură,s-a combinat şi ea cu corpul meu,tot ce trebuia să mai fac ca tehnica să iasă cu un procent mai mare ,era să combin energia cu mintea mea,din câte ştiam aveam chakra pământului la baza coloanei,trebuia să mă axez pe acel chankra ca să pot obţine o tehnică bună.Respir şi cumva,trec de la stadiul de concentrare la stadiul de transă.Simţeam energia pământului la baza coloanei mele şi începea să urce ,tot mai sus,spre minte.Transa aceea se sparse...oarecum,acuma simţeam energia şi mai tare,mai ales în mintea mea,vedeam un fel de aură verde în faţa ochilor.Respir şi încep să mă concentrez aceea aură pe care o vedeam în faţa ochilor dispăruse,în timp ce mă concentram îmi aduc aminte despre vorbele bătrânului : “pământul se simte ” .Închid ochii şi încep să simt vibraţile pământului,eram...prin ceva subterane ,iar deasupra noastră se afla un domeniu.Respir şi încep să măresc concentrarea şi pulsaţia energiei.Respir şi simţeam nişte pulsaţii,proveneau de la pământ,acele pulsaţii deveneau vibraţii ,tot mai mari.Energia verde mi se arătă din nou în faţa ochilor ,cred că numai eu o puteam vedea,mai ales că avea şi ochii închişi.Simţeam cum temperatura din mine creştea...ba nu ,nu era temperatura din mine,era energia,da ea continua să crească oarecum.În căteva secunde ridicasem un fel de „cuţit” de pământ şi am tăiat acele cabluri,apoi cu energia care pulsa în continuare în mintea mea încep să ridic mici pietricele,un fel de telechinezie,dar voiam mai mult.Aşa că respir şi înspir de căteva ori,apoi mă concentrez asupra energiei mele ,mai ales cea din mintea mea.Îmi las corpul relaxat şi încerc să ridic 2 plăci de pământ ,ca să am cu ce zdrobii acele bare de fier ,care erau deasemena noi.Pulsez mai mult sânge către creier,poate aşa reuşeam să mobilizez mai repede energia din acel proces de iniţiere al tehnici ,sau ,mai bine zis acuma,al telechineziei.Respir adânc şi energia începe să pulseze în tot corpul meu.Mă forţez şi reuşeşz să crep oarecum pământul,după mai multe încercări ridic mâinile şi din pământ ies două plăci de pământ de o mărime mică spre medie.Nu ezit şi încep să lovesc acele bare de metal,îndoindu-le.Ieşim cu toţi de acolo,nişte oameni cu mască dau să ne atace dar reuşesc să ridicam cam vreo 6 bolovani nu forte mari şi îi arunc către ei.Nuştiu unde dispăruse bătrânul...oare să fie Allen?Mă tot gândeam şi la un moment dat ajungem în faţa mai multor oamenu mascaţi cu beţe şi aţe de alea electrice.Mă concentrez şi ridic placa de pământ pe care stăteau acele persoane şi o arunc în aceea poartă de fier,rupând-o din balamale.Ieşim la suprafaţă după care ne îndreptăm spre o pădure.Nu ştiam pe unde eram ,poate am fost dusă din magnolia,peisajul îmi era total necunoscut.Din câte observasem ,teritoriul acelor oameni se întindea destul de mult,toată pădurea acuma era păzită de asemena persoane,dar oarecum eram mulţumită,puteam să-mi dezvolt abilitatea earthbender.
Sus In jos
 
Capturată. (Antrenamente pământ)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Antrenamente Jack Albas(Ultima tehnica de pamant)
» Casa de sub pământ
» Antrenamente
» Antrenamente
» Sabia + antrenamente

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Portul Hargeon-
Mergi direct la: