Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Conacul lui V (Privat)

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422Vin Aug 08 2014, 20:42

Conacul lui V : un loc situat pe un deal foarte mare dintr-o pădure fovrte deasa. Conacul este de asemenea mare, și vechi, în stil rustic. Vizitatorii lui V nu știau că vor avea parte de o surpriză foarte mare...
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422Vin Aug 08 2014, 20:54

Cain adora lucrurile vechi, clasice sau antice. Deci atmosfera pe care o evoca acel conac era una placuta, putea spune ca aproape se simte ca acasa (nu, pentru ca el nu apartine niciunui loc, acest univers il reneaga). Ce facea aici? Un sentiment ciudat de curiozitate morbida il atragea. Gasise ceva interesant. Dar in acelasi timp, il punea in pericol pe Matt.
Asteapta o reactie de la Matt inainte sa intre in acel loc.
Sus In jos
Ghost Mask

Ghost Mask


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 142


Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422Vin Aug 08 2014, 20:57

-Chiar ma lovit bine. am spus eu putin suparat
L-am luat de mana pe Cain si am batut la usa.
-Cred ca pana la urma ma va omora, dar nu-i bai. am spus si am inceput sa rad
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422Vin Aug 08 2014, 21:00

Ușa a fost deschisă de către un majordomn îmbrăcat elegant. Era simpatic. Era în vârstă de 60 de ani. Expresia lui radia fericire.
-Bună ziua domnilor. Cu ce vânt pe aici ?
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422Vin Aug 08 2014, 21:06

Cain se apropie de Matt, invadandu-i spatiul personal pentru a-i sopti ceva:
-Cred ca sunt aici pentru a ma razbuna pentru acea lovitura, spune avand un zambet stramb.
Cain, revenind cu o expresie indiferenta si plictisita, intinde cartea de vizita majordomului. Stia bunele maniere si avea acel simt al conformarii, dar nu le folosea.
Sus In jos
Ghost Mask

Ghost Mask


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 142


Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422Vin Aug 08 2014, 21:16

Chiar nu ma deranja ca, Cain imi invada spatiu personal, poate chiar imi doream sa o faca mai des. L-am stans usor de mana si m-am uitat la el.
-E in regula. am spus eu putin plictisit
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422Vin Aug 08 2014, 21:20

-Oh, domnul V vă așteaptă ; zise majordomnul zâmbind
I-a poftit pe cei doi într-un lift, apoi le-a spus:
-Mă numesc Hanz. Sarcina mea este să vă ghidez, explic și ajut. Prima dată vă voi explica. Conacul acesta a fost construit peste un vechi oraș roman, care se află acum sub această pădure. Domnul V a construit conacul peste aceste așezări și le-a refăcut. Totul este al lui. Orașul este foarte mare.
Liftul mergea tot mai mult în subteran.
-Ceva întrebări ?
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422Vin Aug 08 2014, 21:47

-Da, dar nu imi poti raspunde: Ce este ascuns aici? Sau este doar un refugiu sigur pentru "domnul" - pe unt on sarcastic- V?
Sus In jos
Ghost Mask

Ghost Mask


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 142


Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422Vin Aug 08 2014, 21:57

Batranell imi era simpatic, imi era mila de el, cine stie ca ii face ciudatul ala. Am inceput sa ma joc cu mana lui Cain, nu aveam altceva ce sa fac. Degetele lui erau lungi, subtiri si palide; avea maini perfecte.
Spoiler:
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422Vin Aug 08 2014, 22:02

-Din păcate nu vă pot răspunde acestei întrebări.
Odată ajunși, toți trei au mers 20 de minute încontinuu pe un coridor lung. În capăt era o ușă gigantică din lemn. Hanz a scos o cheie și a deschis ușa. O bibliotecă foarte veche. Peste tot erau rafturi pline cu cărți și statui vechi.
-Cărți vechi și noi peste tot. Domnul V a spus că puteți să luați o singură carte de persoană. Vă rog să alegeți cu atenție.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422Vin Aug 08 2014, 22:11

"Lemn...Pot trece prin asta, deci cred ca este in regula."
Cain inainteaza primul, analizand biblioteca. Parea Raiul pentru el aici. Biblioteca era prea veche si nu parea sa existe vreo aerisire...cel putin vizibila. Cum introduceau oxigenul in camera la o asemenea adancime?
-Nu s-a aerisit de ceva timp... face Cain o remarca subtila, mai mult pentru a-l persevera sa vorbeasca despre asta - oamenilor nu le place sa fie criticati pentru ceva de care sunt responsabili, s-ar scuze imediat marturisind informatii importante.
"S-ar ascunde usor un drog in mirosul asta atat de inchis."
Avand ca pretext mirosul de camera nearisita si prafuita, Cain isi acopera partea inferioara a fetei cu un material.
Sus In jos
Ghost Mask

Ghost Mask


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 142


Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422Vin Aug 08 2014, 22:19

-Cain? Chiar vrei o carte? am spus eu plictisit si m-am dus langa el
M-am uitat peste un raft de carti mai noi si ca prin minune am gasit cartea "Sange satanic", am luato si i-am aratato lui Cain.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422Vin Aug 08 2014, 22:20

-Vă rog să mă scuzați din pricina prafului, biblioteca a ars acum 10 ani și era plină de oameni ; zise Hanz zâmbind
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422Vin Aug 08 2014, 22:27

-Si totusi se pare ca majoritatea cartilor au fost salvate... spune Cain la fel de indiferent.
"Acum sunt sigur, trebuie sa existe o alta cale de unire cu suprafata. Nu poti stinge un foc subteran izolat. Se pare ca biblioteca aceasta este ceva important pentru V..."
Cain continua sa se uite prin carti, analizand locul. Alege o carte de psihologie scrisa de Sigmund Freud: nici noua, nici foarte veche.
Sus In jos
Ghost Mask

Ghost Mask


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 142


Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422Sam Aug 09 2014, 01:29

Mi-am luat carte si am iesit din biblioteca asteptandu-l pe hol pe Cain.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422Sam Aug 09 2014, 01:32

-Informațiile sunt mult mai importante decât multe alte persoane.
Văzând că cei doi și-au ales cărțiile, Hanz i-a poftit afară din bibliotecă. Din nou au mers spre lift și au urcat înapoi în conac. au urcat niște scări, ajungând în fața unor uși.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422Sam Aug 09 2014, 01:37

"Presupun ca aici se afla "Domnul" V? Atatea formalitati...Incep sa ma plictisesc. Cred ca Matt este mult mai plictisit decat mine."
Cain ramane pe loc asteptand urmatoarea miscare a majordomului.
Sus In jos
Ghost Mask

Ghost Mask


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 142


Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422Sam Aug 09 2014, 01:40

-Cain? Voi muri! Fa ceva. Respiratie gura la gura. am spus eu tare apoi am inceput sa rad
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422Sam Aug 09 2014, 01:48

Ușiile se deschid încet. Hanz pune mâna pe umărul lui Matt
-Îmi pare rău, dar numai domnul ce mi-a dat cartea de vizită poate intra. După, voi doi și domnul V aveți de venit în salon
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422Sam Aug 09 2014, 01:54

Cain expira prelung, obosit.
-Nu voi intra daca Matt nu este de acord. Doar cu permisiunea lui continui, spune Cain, apoi isi intoarce privirea spre Matt.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Conacul lui V (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) UtjS422

Sus In jos
 
Conacul lui V (Privat)
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Pic nic (Privat)
» Fortareata[privat]
» Piscina (Privat)
» Camera 2 [Privat]
» Joacă [privat]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Alte locații-
Mergi direct la: