Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Conacul lui V (Privat)

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 UtjS422Lun Aug 18 2014, 01:26

Cain arunca o scurta privire spre acel copil, ce parca nu apartinea peisajului. Isi intoarce privirea spre V, fara sa ii spuna nimic.
"Cain, te-ai putea folosi de oportunitatea asta. Fa-l pe V sa regrete toate acele cuvinte prin acest copil. Se vede cat de mult tine la ea. Fa-o sa vada cine este tatal ei de fapt. Ar fi atat de amuzant~"
"Adolphe...Esti mai dezgustator decat V."
"Heh...Cuvinte mari pentru cineva ca tine."
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 UtjS422Lun Aug 18 2014, 01:28

-Dar tatiiiii.... e un nenea rău îmbrăcat în negru la mine în cameră care vre o bâtă mare de tooot... ; zise fetița
Mă ridic de pe scaun, scot un pistol de sub masă și urc scăriile
-Clara, pistolul e de jucărie. Merg să văd cine e acel ”nene rău”, tu stai cu domnii.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 UtjS422Lun Aug 18 2014, 01:33

Cain se pregateste sa il urmeze pe V, dar isi da seama ca V era obisnuit cu asta. nu avea nevoie de ajutorul lui. Se apropie incet, cu mainile in buzunar, de Clara. Cand ramane la doi metri distanta de ea, se asaza jos, ramanand la acelasi nivel cu ea.
-Ma bucur sa te cunosc, Clara, spune Cain, desi expresia lui emana doar indiferenta si plictiseala.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 UtjS422Lun Aug 18 2014, 01:36

-Bună ziua domnule ; zise aceasta făcând o plecăciune
Reapar ținându-l imobilizat pe ”omul negru”. Cobor scăriile și îl arunc în fața fetiței mele
-Cere-ți scuze că ai speriat-o, altfel te fac svaitzer.
Tipul speriat a început să plângă și să strige ”îmi pare rău”
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 UtjS422Lun Aug 18 2014, 01:40

-"Domnule" V, pe acelasi ton sarcastic, cred ca mai mult ati speriat-o "dumneavoastra" acum, spune Cain destul de iritat, chiar daca nu lasa sa se vada asta. Nu credeti ca este inutil sa vada toata violenta voastra?
Isi intoarce capul il alta parte, trecandu-si mana prin par.
-Imi cer scuze. Nu sunt cineva care are dreptul sa iti spuna cum sa iti cresti copilul. Si...oricum...din cate vad, am facut o treaba buna. Mai buna decat m-as fi asteptat vreodata, spune Cain ascunzandu-si zambetul.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 UtjS422Lun Aug 18 2014, 01:44

Fetița se uită ciudat spre ”omul în negru”, apoi spuse:
-Tati... îl vei duce unde i-ai dus și pe ceilalți ? 
Încep să râd.
-Desigur... îi voi duce într-un loc minunat... nu va mai simți durere, va fi foarte fericit
Fetița zâmbea, dar tipul și-a dat seama despre ce e vorba. Reapăru Hanz care l-a dus nu se știe unde pe acel om. Fetița îmi sare în brațe, apoi spune
-Tati, promiți că nu vor mai apărea oameni răi care să mă sperie ?
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 UtjS422Lun Aug 18 2014, 01:47

Cain priveste indiferent, cu mainile in buzunar, acel moment de familie care ar fi trebuit sa fie fericit. Dar el nu mai simtea fericirea de mult timp.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 UtjS422Lun Aug 18 2014, 02:00

-Îți promit... acum du-te la joacă, tati are ceva te vorbit cu domnii
Fetița mi-a dat un pupic pe mască și a fugit.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 UtjS422Lun Aug 18 2014, 02:03

Cain nu stie sigur ce sa ii spuna. Sau daca ar trebui sa ii spuna ceva macar...Inca asteapta acele detalii, dar cum V nu incepe subiectul...
-De ce acel specific om? Nu ucid persoane in mod aleatoriu.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 UtjS422Lun Aug 18 2014, 02:05

Chicotesc și pun mâna pe un pahar de șampanie.
-Să zicem că el a trimis-o pe lumea cealaltă pe ”doamna V”
Paharul pușcă în mâna mea, lichidul scurgându-se prin mănușă
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 UtjS422Lun Aug 18 2014, 02:09

Pe expresia lui Cain apare un zambet larg, ironic, cu o urma de dezgust.
-Deci acum si tu faci acelasi lucru? Ucizi din razbunare ieftina? Nici macar nu ucizi tu...Ii pui pe ceilalti sa faca asta. Nu ucizi dintr-un motiv rational, acum imi dai un motiv emotional, inferior. Interesant...Si totusi ai pretentia sa ti se spuna "domn"?
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 UtjS422Lun Aug 18 2014, 02:18

Încep să râd.
-Spune-mi cum vrei, domnule Cain. Dacă eram așa cum mă descrii, murea încă din ziua aceea. Dar am așteptat... și am așteptat... nu e ca și cum că eu vreau să mă răzbun pentru că am rămas fără soție... dar biata de Clara a crescut și încă crește fără o mamă. 
Mă așez, apoi îmi las capul pe spate.
-Poți să mă refuzi, dar îți dau două motive să nu o faci... chiar vrei ca lucruri ca astea să se mai întâmple ? Tipul e homosexual și urăște femeile. Le ucide pe care le apucă.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 UtjS422Lun Aug 18 2014, 02:24

-Nu inteleg de ce mi-ai trantit "este homosexual". Uraste femeile pentru ca este sexist si probabil misogin. Orientarea lui nu are legatura cu asta.
Pe expresia lui Cain reapare acelasi zambet.
-...Inteleg. Deci aceasta persoana este cumva atrasa de tine? Dar erai casatorit si l-ai refuzat oricum. Crezand ca sotia ta te impiedica sa fugi impreuna cu el spre apusul dramatic...
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 UtjS422Lun Aug 18 2014, 02:26

Îmi trântesc pumnul de masă, pe locul respectiv apărând o denivelare.
-Domnule Cain, vrei sau nu să ucizi acea persoană ? Dacă nu te simți în stare, pot veni cu tine, dar sub acoperire
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 UtjS422Lun Aug 18 2014, 02:33

-Nu. Nici nu aveam de gand sa o fac de la inceput. Multumesc pentru informatii, spune Cain avand un zambet inocent.
Il ia de mana pe Matt si se indreapta spre iesire.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 UtjS422Lun Aug 18 2014, 02:35

Mă ridic, și strig:
-Stop.
Merg și îi pun mâna pe umăr lui Cain.
-Înainte de a pleca, că tot ești curios, Sigmund este ”un superior” de al meu... Sigmund te salută... zic eu râzând
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 UtjS422Lun Aug 18 2014, 02:39

-"Superior"? Am crezut ca ai spus ca tu conduci totul, heh, Cain se intoarce pentru a pleca din nou, dar se opreste brusc, avand un zambet ironic. Si eu va salut, spune Cain, fara sa se mai intoarca spre el, apoi inainteaza.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul lui V (Privat)   Conacul lui V (Privat) - Pagina 5 UtjS422

Sus In jos
 
Conacul lui V (Privat)
Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
 Subiecte similare
-
» Pic nic (Privat)
» Fortareata[privat]
» Piscina (Privat)
» Camera 2 [Privat]
» Joacă [privat]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Alte locații-
Mergi direct la: