Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Personajul preferat

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
astarte

astarte


Localizare Localizare : Under the Sea
Mesaje Mesaje : 2


Personajul preferat Empty
MesajSubiect: Personajul preferat   Personajul preferat UtjS422Joi Aug 01 2013, 23:41

Care este personajul vostru preferat? Niste argumente n-ar strica.

Sa incep eu. Desi initial imi placea mult Hibari, cred ca cel mai mult il prefer pe Mukuro. Cel mai mult la acest personaj ma atrage faptul ca nu se implica direct, nu-i place sa isi "murdareasca mainile" propriu-zis; de altfel, nu iti dai seama daca este unul din atagonisti sau un personaj pozitiv neinteles, ramanand mereu inconjurat de o atmosfera de mister. Si cred ca si rasul ala stupid e un argument la fel de bun ca si faptul ca e manipulativ si inteligent.
Sus In jos
Akky

Akky


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Călărași
Mesaje Mesaje : 868


Personajul preferat Empty
MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Personajul preferat UtjS422Joi Iun 12 2014, 21:45

Eu urmăresc în prezent seria, sunt la episodul 80 și până acum nu îmi pot decide personajul preferat dintre Gokudera și Lambo, deșii aceștia sunt opuși. Gokudera este tipul matur, inteligent și devotat șefului familiei, lucru ce îmi place cel mai mult la acesta. Lambo este un copil fără griji ce nu îl ascultă pe Tsuna decât atunci când folosește bazooka, dar copilăriile sale îl fac foarte amuzant mai ales în momentele când este lovit, cu toate astea este și puternic, sau va fii după cum am văzut în lupta contra Variei. Nu pot alege unul între cei doi, cel puțin nu momentant deoarece mai am de vizionat ceva episoade.
Sus In jos
Tokiwa

Tokiwa


Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 5


Personajul preferat Empty
MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Personajul preferat UtjS422Joi Aug 21 2014, 00:09

Pot să îi pun pe toţi? dar dacă tot trebuie să aleg, îl aleg pe Hibari deşi mă tentează şi Mukuro la fel de mult. Btw, postul s-ar putea să conţină spoiler.
Hibari Kyoya. Uhm... habar nu am de ce îmi place. Bine, ador când zice "Kamikorosu"! şi că este battle maniac şi respectă regulile impuse probbail chiar de el. Îmi place că deşi nu se implică direct în luptele celorlalţi, mereu le salvează pielea. În TYL a fost genial când l-a ajutat pe Tsuna să îşi descopere noile flăcări. Este exigent, şi se pare că e mereu cu un pas înainte, cel puţin aşa a fost atunci. S-a maturizat calumea (în mare parte) deşi tot e irascibil..În anime şi în manga l-a recunoscut pe Tsuna ca "boss" şi prieten, chit că este foarte încăpăţânat şi mândru şi i-a zis de atâtea ori că este "erbivor"; îmi place şi când îl tot forţează pe Dino să se lupte cu el. Ador faptul că are ceva pentru lucrurile/fiinţele mici. Şi Roll e adorabil ;-; şi I-pin când i-a dat cutia de ciocolată. Ca să închei , pot spune că Hibari Kyoya nu este un om previzibil, îi place să se lupte, este mândru, ceea ce nu e neapărat un lucru rău şi totuşi, şi nu în ultimul are o fire caring in his own way + este înconjurat de un aer misterios ceea ce e enervant. Pentru mine cel puţin.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Personajul preferat Empty
MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Personajul preferat UtjS422

Sus In jos
 
Personajul preferat
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Personajul preferat.
» Personajul preferat din Fairy Tail
» Ghicește personajul anime
» Filmul preferat.
» Fructul diavolului preferat

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Discuţii despre anime si manga :: Discuţii despre anime :: Katekyo Hitman Reborn!-
Mergi direct la: