Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Misiune ”Obiecte fierar”: Cartea Nirvana

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Akky

Akky


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Călărași
Mesaje Mesaje : 868


Misiune ”Obiecte fierar”: Cartea Nirvana Empty
MesajSubiect: Misiune ”Obiecte fierar”: Cartea Nirvana   Misiune ”Obiecte fierar”: Cartea Nirvana UtjS422Vin Aug 16 2013, 03:53

OOC: Aici poți face misiunea pentru a primi Cartea Nirvana ai nevie de un fic de 20 de rânduri în care să cauți cartea și să te duci la fierar cu ea.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Misiune ”Obiecte fierar”: Cartea Nirvana Empty
MesajSubiect: Re: Misiune ”Obiecte fierar”: Cartea Nirvana   Misiune ”Obiecte fierar”: Cartea Nirvana UtjS422Vin Aug 16 2013, 04:14

Ajung în bibilioteca academiei. Locul era fascinant, aşa cum mă simţeam eu în prezenţa cărţilor. Un loc mic şi ascuns, unde se află peste un milion de litere şi cuvinte. Voiam să răsfoiesc fiecare carte în parte, dar trebuia să mă grăbesc şi să-i duc cartea fierarului. Nu ştiam cum arată, dar dacă fierarul a spus să o aduc de aici, înseamnă că acea carte era pe undeva pe aici. Nu puteam să o găsesc singură prin toate cărţile astea, îmi trebuia ceva ajutor. Intru în încăpere, încercând să o găsesc pe bibliotecară. Mă plimb de colo-colo, în cele din urmă găsind-o pe bibiliotecară. Mă aproprii de ea.
-Ăm, bună. Sunteţi bibliotecara acestui loc, corect? Spun schiţând un zâmbet fals pe buze, încercând să par prietenoasă.
- Da, domnişoară. Cu ce te pot ajuta? Aproape e ora de închidere, deci sper să te gândeşti mai repedere. Spuse aceasta.
Cât de încăpăţânată. Deja îmi place
- Am nevoie de o carte numită Nirvana. Mi s-a spus că aici pot să o găsesc, dar nu am idee cum şi nici unde.
- Bineînţeles că nu ştii. Numai eu ştiu asta, dar din păcate este închisă în depozitul de cărţi. Este cunoscută ca şi o carte a întunericului, deci trebuie să mă ajuţi să o găsesc, pentru că nu am mai mişcat-o de acolo de ani buni.
- Voi face asta.. deci sper că puteţi amâna închiderea până ce terminăm ce avem de făcut. Spun uitându-mă la ea.
O urmasem pe bătrână până la depozit. Era imens, aproape ca o a doua bibliotecă. Cum aveam să o găsim prin miile astea de cărţi?
-Am ajuns, acum nu rămâne decât să o găsim. Spuse aceasta aprinzând lumina.
Mă apucasem de treabă. Am luat la căutat fiecare carte în parte, punându-le în acelaşi timp într-o cutie.
~~
Trecuse ceva timp de când ne-am apucat să căutăm cartea, dar nu am avut nici un rezultat. Ce trebuia să mai facem? Mai erau încă 10 teancuri de cărţi. Mă raportam la câteva, încercând să găsesc locul potrivit, dar se pare că avea să fie greu. Mă apropri de bărână.
- Sunt dezulizionată, când o vom găsi? Spun uitându-mă la ea, în timp ce mă aşez pe podea. Mi-am dus genunchii la bărbie, punându-mi mâinile de-a lungul lor.
- Capul sus, fetiţo. După cum ţi-am spus, cartea nu a fost atinsă de ceva vreme aşa că trebuie să facem un mic efort pentru a o găsi. Cu ajutorul tău voi reuşi să fac asta, dar numai dacă depui şi tu ceva efort. Spune aceasta cu un zâmbet pe buze.
Baba părea liniştită, ca şi cum nu s-ar fi gândit la pesimism. Într-adevăr, eram o pesimistă. Nu puteam să mă gândesc logic, dar să mai caut şi o carte. Mă apuc iar de treabă, răsfoind şi teancul de lângă mine.
~~
După răsfoirea a câtorva cărţi, bătrâna vine încântată la mine.
- Am reuşit, fetiţo! Exclamă aceasta întinzându-mi mâna şi arătându-mi cartea.
Pentru a fi sigură, am deschis-o şi m-am uitat la curpins. Într-adevăr, chiar era o vrajă prin care poţi face lucurile să apară.
- Mulţumesc. O voi lua acum, spun după care părăsesc bibilioteca.
Plec fără a mai spune ceva, îndreptându-mă către fierar.
Sus In jos
 
Misiune ”Obiecte fierar”: Cartea Nirvana
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Misiune ”Obiecte fierar”: Cartea Nirvana
» Misiune ”Obiecte fierar”: Metalul Zeului
» Misiune ”Obiecte fierar”: Metalul Zeului
» Misiune ”Obiecte fierar”: Otrava șarpelui cu două capete
» Misiune ”Obiecte fierar”: Otrava șarpelui cu două capete

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Biblioteca-
Mergi direct la: