Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Antrenament Blue Energy

In jos 
AutorMesaj
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Antrenament Blue Energy Empty
MesajSubiect: Antrenament Blue Energy   Antrenament Blue Energy UtjS422Dum Aug 18 2013, 12:51

Jaden entuziasmat de faptul ca era in finala acum se gandeste insfarsit sa isi dezvolte o tehnica perfecta. Limit Break inca nu i-a folosit in mod deosebit si mai ales ca e o tehnica ce nu se poate deriva, daca iti fortezi limitele ca om asta e tot, mai departe nu se poate.
-Limit Break, mie imi forteaza limitele, dar ma intreb oare ce se intampla daca port masca si in acelasi timp ma fuzionez.
Jaden se pregateste, isi creaza masca pe fata, bineinteles folosind colierul pentru a pastra mai mult masca, iar acum prin eliberarea grifonului incearca sa il atinga foarte incet fara manusa dar tot il curenta dar acum totusi parca nu simtea atata durere, in fine, tot nu putea suparta sa il atinga. Dar acum se inconctreaza si cei doi incep sa fuzioneze.
-Masca asta e posibil sa schimbe starile fuziunii, merita incercat.
Masca lui Jaden se sfarama in timpul fuziunii si ramane numai pe ochi si frunte ca un fel de masca din craniu si energia ce il inconjura era acum albastra si nu mai parea asa salbatica.
-Se pare ca fuziunea asta e sub control fata de cealalta, bineinteles, masca imi forteaza limitele, inclusiv limitele concentrarii.
Jaden pune la gura degetul mare si cel aratator formand un cerc.
-Concentrarea, doare cum sa numesc miscarea astea...hmm, suna bine "Blue Energy".
Jaden formeaza intre degetele lui o sfera albastra cu energie ce venea din gura lui dupa care acea sfera se sparge si formeaza un fascicul luminos distructiv din elecricitate albastra cu diametrul de un metru.
-Wow, asta a iesit din prima. Dar niciodata nu trebuie sa ma gandesc numai la prima incercare. Mai am doua minute jumate, hai sa dau tot ce pot!
Jaden se mai antreneaza si venea mereu in arena, era atras de noua lui tehnica, nu de alta dar era prima oara cand vedea energie albastra si nu galbena. In scurt timp reusea sa concentreze sfera fara semnul din cele doua degete, chiar daca a cam explodat de cateva ori.
-Asta e amice! Blue Energy!
In perete era o gaura destul de mare cu diametru de 3 metri jumate.
-Lume, pregateste-te pentru Jaden.
Gand: asta a fost, o saptamana de antrenament, 7 ore pe zi, abia daca m-am mai intalnit cu prietenii, dar a meritat, deabia astept sa vada cat de mult am crescut.
Sus In jos
 
Antrenament Blue Energy
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Antrenament.
» Antrenament.
» Antrenament
» Antrenament #2
» Antrenament

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Sala de antrenamente-
Mergi direct la: