Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Bankai DeathBringer [privat]

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422Dum Aug 18 2013, 23:04

Ajung in sala de antrenamente si astept sa vina cineva pe aici. Cu toate ca sunt ranit din experienta de la templu, eu vreau sa devin si mai puternic. Ma asez si incep sa meditez.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Re: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422Dum Aug 18 2013, 23:08

Păşesc în arentă, uitându-mă în prejur. Privesc cerul, lăsându-mă pradă mediocrităţii. Observ o siluetă. O fi ajuns deja? Dau din cap dezaprobator. Ştiam că nu sunt punctuală. Mă apropi de el. Da, într-adevăr, era acea persoană.
-Helău, Forkey.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Re: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422Dum Aug 18 2013, 23:15

Deschid ochii si ma uit spre ea. Ma ridic incet deoarece inca aveam ceva dureri.
- Buna. Ce mai faci? spun eu razand.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Re: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422Dum Aug 18 2013, 23:16

-Privesc în neant.
Spun schiţând un zâmbet pe faţă. Îl privesc pe tip, apropriindu-mă de el.
-Dar tu?
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Re: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422Dum Aug 18 2013, 23:17

Ma duc inspre ea, ranile mele se observau destul de mult.
- Ma poti ajuta putin cu un antrenament?
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Re: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422Dum Aug 18 2013, 23:34

-Sigur.
Spun uitându-mă la rănile de pe corp. Înaintez, luând-o în faţa lui. Mă opresc la mijlocul drumului.
-Ăm.. rănile.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Re: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422Dum Aug 18 2013, 23:39

- Astea nu sunt o problema, mi-au mai trecut. Sa-mi zici cand esti gata. Eu nici macar nu stiu ce vreau sa antrenez, spun oprindu-ma in loc.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Re: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422Dum Aug 18 2013, 23:41

-Gândeşte-te. Sau dă-ţi seama în timp ce te pregăteşti.
Spun privindu-l pe tip.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Re: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422Dum Aug 18 2013, 23:42

- Mda, vreau sa fac ceva in legatura cu sabia mea. Cred ca nu ti-am aratat-o pana acum. Zenton!
Sabia imi apare in mana.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Re: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422Dum Aug 18 2013, 23:48

-Uh. Abilitatea invocării sabiei?
Spun uitându-mă la tip, încrucişându-mi mâinile.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Re: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422Lun Aug 19 2013, 00:00

In momentul urmator prind sabia cu ambele maini. Din corpul meu se elibereaza energie ce face o gaura in sala de antrenamente. Energia eliberata ramane in jurul corpului meu. Dintr-o singura sabie se ajunge la doua: Xenon si DeathBringer. Gand: Trebuie sa trec la nivelul urmator pentru a afla cepoate face. In sabia din mana dreapta se aduna energie demonica si aceasta ia foc. In momentul urmator corpul meu este si el cuprins de flacari albastre cu negru. Energia de la Shikaiul normal a ramas in jurul meu. Acum shikaiul avansat este complet. Privesc in jos si incerc sa adun mai multa energie intunecata in sabie in sabie. Se vede cum energia se indreapta catre sabie dar eu nu simt nici cea mai mica schimbare.
- Poate s-a stricat sabia.

Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Re: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422Lun Aug 19 2013, 00:03

Zâmbesc ironic la cele spuse de tip.
-Nu cred că sabia e de vină. Mi-ai spus odată : "Eşti prea concentrată". Ascultă-ţi cuvintele.
Spun uitându-mă la el.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Re: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422Lun Aug 19 2013, 00:15

- Defapt cred ca am alta problema. Nu ma concentrez destul, spun privind-o pe fata.
Tin sabia in dreapta mea si incerc sa ma concentrez putin la ce trebuie sa fac. In aceasta se strange din ce in ce mai multa energie. Cu toate astea eu nu simt nimic, dar in jurul meu zona incepe sa fie distrusa. Energia isi face prezenta, dar dupa ce intra in sabie parca se anuleaza.
Gand: Ceva e in neregula, trebuia macar sa simt ca a intrat energie in sabie, dar nici macar asta nu am simtit.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Re: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422Lun Aug 19 2013, 00:19

-Nu te gândii la eşec. Stai relaxat. Asta m-a ajutat şi pe mine.
Spun privindu-l pe tip, apropriindu-mă şi atingându-i umărul. Iau distanţă, lăsându-l să mediteze.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Re: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422Lun Aug 19 2013, 00:34

- Noroc ca flacarile astea ard pe cine vreau eu, ii spun zambind si indreptand sabia spre ea.
Apoi indrept sabia in partea dreapta si continui sa adun energie in ea. De data asta totul se intampla din instinct. Dupa putin timp incep sa simt energia care intra in sabie. Incep sa ma gandesc la faptul ca e ceva ce incepe sa imi iasa si deodata energia stransa explodeaza ceea ce ma trimite in peretele salii de antrenament.
- Mda, greseala mea, nu trebuia sa ma mai gadnesc si la altceva.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Re: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422Lun Aug 19 2013, 00:41

-Exact. Eu una când mă antrenez nu las nimic să mă distragă, ceea ce-mi da un dezavantaj. Privesc asta ca pe o distracţie.
Spun privindu-l pe tip.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Re: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422Lun Aug 19 2013, 09:37

Ma dezlipesc de acolo si ma indrept iar spre mijlocul arenei gandindu-ma cum as putea sa reusesc sa trec la nivelul urmator. Ajuns acolo imi infig sabia din mana stanga in pamant si raman decat cu cea din mana dreapta, adica DeathBringer. Incep sa strang din nou energie in sabie. De data asta merge mult mai bine decat inainte. Simt cum sabia vrea sa evolueze. Eu vreau din tot sufletul sa devin mai puternic si flacarile incep sa se mareasca. Temperatura din arena e in continua crestere si in jurul meu incepe sa se observe multa energie. In jurul meu incepe sa fie distrus orice. Dupa cateva secunde corpul meu incepe sa aiba rani extrem de grave, deoarece corpul meu parea ca nu rezista. In unele locuri pielea parca se dezintegreaza. Cu toate astea eu raman calm de parca nimic rau nu s-ar intampla. Continui sa maresc doza de energie ceea ce imi distruge corpul si mai mult.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Re: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422Lun Aug 19 2013, 12:39

Îl priveam pe tip cum depundea efort pentru a reuşi. Nu era o cauză pierdută, dacă-şi dădea silinţa. Avea aproape acelaşi ţel ca al meu. Căutarea puterii îl determina să continue. Era ceva comun nouă.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Re: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422Lun Aug 19 2013, 17:31

Energia continua sa creasca si deodata se produce un fel de explozie. In sala de antrenament nu se mai vede decat praf. O rafala de vant matura tot din jur si in mijlocul salii se simtea o energie foarte mare. Dupa cateva minute, praful dispare din sala si reusesc sa fiu observat. De data asta arat diferit. Parul imi mai creste putin si imbracamintea imi e schimbata. Defapt si sabia e schimbata, iar pe mana am infasurat un lant negru de un material foarte rezistent. In jurul meu inca am flacarile si energia de la formele celelalte, dar reusesc sa le inchid si realizez ca pot sa le opresc cand vreau eu daca sunt in bankai. In plus, ranile provocate de incercari au disparut.
Spoiler:
OOC: numai hainele si arma sunt schimbate, nu si corpul
- Imi place chestia asta, spun eu zambind.
Dispar si apar direct cu fata intrata in peretele din spatele Cruciei. Am ramas cateva secunde cu tot corpul blocat acolo. Ma dezlipesc si ma indepartez un metru. Pe acel perete a ramas o mare urma de eu. Ceea ce se intamplase a fost ca eu mi-am folosit viteza pe care eu credeam ca o am ca sa apar in spatele fetei, dar viteza mi-a crescut odata cu forma si a parut ca am disparut si aparut in alt loc. Partea proasta a fost ca nu m-am putut opri, deoarece nu puteam controla o asemenea viteza.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Re: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422Lun Aug 19 2013, 17:33

-Uh, se pare că ai reuşit în cele din urmă.
Spun uitându-mă către acesta, privindu-i aspectul.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Bankai DeathBringer [privat] Empty
MesajSubiect: Re: Bankai DeathBringer [privat]   Bankai DeathBringer [privat] UtjS422

Sus In jos
 
Bankai DeathBringer [privat]
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Antrenament Bankai
» DeathBringer
» Zeref Deathbringer
» Shikai avansat- DeathBringer
» Pic nic (Privat)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Sala de antrenamente-
Mergi direct la: