Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Antrenament Beast Tearing Palm

In jos 
AutorMesaj
Symphonie

Symphonie


Mesaje Mesaje : 136


Antrenament Beast Tearing Palm Empty
MesajSubiect: Antrenament Beast Tearing Palm   Antrenament Beast Tearing Palm UtjS422Lun Aug 19 2013, 10:03

Plictisit de atata caldura , am hotarat sa invat o noua tehnica asa ca m-am dus pe terenul de antrenament . Era destul de simplu acum ,pentru ca deja invatasem baza acestei tehnici la Beast Tearing Palm , acum trebuie doar sa invat cum sa creez aceea ghiara . Trebuie sa-mi concenterz toata energia intr-o mana , apoi s-o eliberez si sa creez o gheara . Usor doar cand te gandesti . Bun , m-am asezat intr-o pozitie defensiva , cu un picior in spate si unul in fata , apoi mi-am concentrat toata energia in mana drapta asa cum scria pe pergament . Dupa care am eliberat-o , insa nu mi s-a eliberat asa cum trebuia , asa ca am luat-o de la inceput . De fiecare data era cam acelasi esec , ma enerva , voiam sa reusesc mai repede si sa invat naiba o alta tehnica ca sunt praf , dar nuuuuuu , eu trebuie sa esuez de multe ori pana sa-mi iasa . Era ora doisprezece , incepusem de pe la ora noua si inca nu-mi iesise eliberarea . Am luat-o de la capat , mi-am luat pozitia , am dus mana dreapta in fata cu avant si cealalta am lasat-o in spate si am concetrat o parte din energia acolo si am eliberat-o rapid asa cum scria in pergament . Reusisem , acum trebuia s-o modelez intr-o forma de gheara , nimic , mi se facuse un ca*cat cu mot .
- Fuck ! Am exersat din nou ,deja nu mi se mai parea o durere de cap eliberarea , ci modalarea ei .  Am luat o gura mare de aer si am privit spre cer , venea ploaia . Noi grei si mari se indreptau spre mine . Trebuie sa ma greabesc altfel ma fac fleasca si n-am de gand sa ma opresc acum din antrenament . Mi-am luat pozitia , apoi mi-am concentrat energia ca deobicei si am eliberat-o prin palme , acum tot ce mai era de facut e sa creez ghiarele . Dar esecul ma bate , cerul era negru si stropi mici de ploaie imi invadau chipul racorindu-ma dupa o zi calduroasa de vara . Daca ploaia nu o sa devina mai rea e okay asa , ma simt mult mai bine . Insa un tunet infundat imi invada-se urechile . Pff.. trebuie sa ma grabesc , clar nu ma duc acasa pana nu invat tehnica . Am repetat din nou , am exersat pasii de o mie de ori ,am citit pergamentul de atatea ori si deja incepusem sa reusesc , chiar daca eram ud fleasca , iar hainele mi se mulau pe corp.
Era ora sase deja si ploaia era la fel de puternica , se vede ca cel de sus chiar tine cu mine , nu vrea sa scap fara o raceala crunta . Am continuat toata ziua pana la zece si intr-un final imi reusise ,dar zilele astea voi trage de o raceala ..


Spoiler:
Sus In jos
 
Antrenament Beast Tearing Palm
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Antrenament Blood Palm.
» Beast Ball
» Beast armor
» Antrenament #2
» Antrenament

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Pădurea-
Mergi direct la: