Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422Mar Aug 13 2013, 23:07

Padurea era inflacari si membri magicieni incepatori ai ghildei Fairy Tail au ajuns la fata locului.
OOC: Eu de aici voi controla un NPC.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422Mar Aug 13 2013, 23:11

Ajung alături de cei doi.
-De unde.. începem?
Spun uitându-mă la ei.
Sus In jos
Madness

Madness


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Osaka
Mesaje Mesaje : 402


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422Mar Aug 13 2013, 23:13

- Eu sincer nu prea am idee, spun oftand. Defapt, ce ar trebui sa facem? intreb dupa care chicotesc putin ca nu fusesem foarte atenta asupra detaliilor.
Sus In jos
FlashDemon

FlashDemon


Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Aici
Mesaje Mesaje : 110


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422Mier Aug 14 2013, 07:44

Hazama se uita plictisit la cele 2 fete,chiar ii placea de cea cu parul albastru,dar asta era inafara subiectului.
-In primul rand,luand chestiile logic trebuie sa oprim focul si trebuie sa il oprim pe piroman.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422Mier Aug 14 2013, 09:21

- Focurile trebuiesc sa fie evidente, dar piromanul nu..Dacă o luăm logic.. e o persoană fugară, nebun.
Spun uitându-mă la cei doi. Focul nu poate fi atacat cu alt foc.
Sus In jos
Madness

Madness


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Osaka
Mesaje Mesaje : 402


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422Mier Aug 14 2013, 11:50

- Hm, deci ce facem mai intai? Stingem focul sau il ucidem pe piroman? Sincer, eu cred ca ar trebui sa ne ocupam de foc mai intai. Nu avem de unde sa stim cat timp ne va lua pana il gasim, sau ca pana il ucidem focul nu distruge deja padurea de tot.
Sus In jos
FlashDemon

FlashDemon


Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Aici
Mesaje Mesaje : 110


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422Mier Aug 14 2013, 14:57

-Cine a spus ca nu le putem face deodata?Daca l-am omori toti pe piroman focul s-ar extinde,daca am stinge focul piromanul ar mai da foc si am ajunge de unde am inceput,bine...cine se ofera sa il ucida pe piroman inafara de mine si cine stinge focul?intreaba acesta uitandu-se la chipul fetei cu parul albastru
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422Mier Aug 14 2013, 15:22

-De ce te uiţi la mine? Da, m-aş duce. De fapt, mă duc.
Spun uitându-mă la el, dând aprobator din cap.
-Mai rămâne ca voi doi să.. stingeţi focurile .
Sus In jos
Madness

Madness


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Osaka
Mesaje Mesaje : 402


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422Mier Aug 14 2013, 15:25

- Eu o sa ma ocup de stinsul focului, spun zambind. Ma pricep la asta chiar foarte bine.
Sus In jos
FlashDemon

FlashDemon


Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Aici
Mesaje Mesaje : 110


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422Mier Aug 14 2013, 15:31

-Bine,atunci...mult noroc,spune acesta dupa care continua uitandu-se la fata cu parul albastru,deci...de unde incepem cautarea?Sau ai o idee mai buna?
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422Mier Aug 14 2013, 15:32

-Crezi? Sinceră să fiu nici nu ştiu de unde ar trebui să începem. Dar presupun că trebuie să ne luăm după locurile incendiilor. Numai dacă tipul nu se învărte prin împrejur.
Spun după care mă uit la tipa din spate, înaintând ceva paşi.
Sus In jos
Madness

Madness


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Osaka
Mesaje Mesaje : 402


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422Mier Aug 14 2013, 15:36

- Hmm, atunci cred ca mai bine va ocupati voi doi de el si lasati focul in seama mea. Ma pot descurca si singura, spun zambind.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422Mier Aug 14 2013, 15:59

Dintr-o data in mijlocul padurii se vede ridicata spre cer o flacara mimense in forma de dragon.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422Mier Aug 14 2013, 21:19

Ooc: La cerere, vom posta numai eu şi Absol.

Bic:
Văd flacăra din faţa mea. Trebuia să-l doborâm, înainte de a pierde urma tipului.
-O să fie greu. Eu am tehnici de foc.
Spun aplecându-mi capul.
Sus In jos
Madness

Madness


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Osaka
Mesaje Mesaje : 402


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422Mier Aug 14 2013, 21:22

- Eu pot doar sa ma transform in vulpe. Insa, am o idee, spun zambind. Trebuie doar sa facem rost de cateva galeti si un izvor unde sa le umplem. Insa va dupa ceva, spun oftand. Nu ai cumva o idee mai buna?
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422Mier Aug 14 2013, 21:23

-Ne ocupă timp. Pământul nu astupă focul?
Spun uitându-mă la ea.
Sus In jos
Madness

Madness


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Osaka
Mesaje Mesaje : 402


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422Mier Aug 14 2013, 21:26

- Hm, nu cred ca o sa mearga, spun oftand. Ai alta idee? o intreb sperand ca va zice da.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422Mier Aug 14 2013, 21:27

Focul de napusteste furios catre cele doua.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422Mier Aug 14 2013, 21:28

-În spate!
Strig către ea, în timp ce fac un salt în spate. Focul se extindea repede, dar puteam combate focul cu foc.
Sus In jos
Madness

Madness


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Osaka
Mesaje Mesaje : 402


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422Mier Aug 14 2013, 21:30

- Eu ma duc rapid dupa apa, strig dupa care fug cautand un loc de unde puteam lua apa.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" UtjS422

Sus In jos
 
Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Misiune "Magician mediocru" : Dezastrul din padure
» Misiune ”Magicina mediocru”: Asasinați Mercenarul (Pădure)
» Misiune "Magician mediocru" : Hotul de Shaorma
» Labirintul "Misiune magician mediocru"
» Misiune "Magician mediocru" : Cei 2 fugari

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Pădurea-
Mergi direct la: