Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 UtjS422Mier Aug 14 2013, 21:32

-Damn it.
Vântul adia, trebuia să mă grăbesc. Raza focului era una mare, iar eu trebuia doar să trag de timp. Îmi întind mâinile în aer, încercând să materializez focul într-un fel de baraj. Energia mi se scurgea, dar focul putea sta într-un loc. Aveam un avantaj până ajungea tipa.

Ooc:
100%-15%= 85%.


Ultima editare efectuata de catre Evonne in Mier Aug 14 2013, 21:33, editata de 1 ori
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 UtjS422Mier Aug 14 2013, 21:33

Piromanul isi face aparitia.
-Cine are curajul sa stinga incendiul meu?
Sus In jos
Madness

Madness


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Osaka
Mesaje Mesaje : 402


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 UtjS422Mier Aug 14 2013, 21:36

Fug cat ma tineau plamanii cautand un lac. Pana la urma gasesc un mini lac in mijlocul padurii. Era ciudat, dar nu conta. Spre norocul meu, erau mai multe galeti acolo. Ranjesc si umplu 4 cu apa, dupa care alerg inapoi. Cand ajung observ ca focul era mai mic, asa ca, aveam sanse mai mari sa reusesc. Galetile nu erau nici mari dar nici mici, asa ca eram sigura ca din 2 sau 3 puteam stinge focul. Luasem inca una ca sa fiu sigura. Le arunc peste foc, si pana la urma reusesc sa-l sting.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 UtjS422Mier Aug 14 2013, 21:38

-Eu am curaj, my deer.
Spun uitându-mă la el, având nişte shuriken-uri legate cu aţe în mâna stângă. Le ţineam în spate, nefiind observabile.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 UtjS422Mier Aug 14 2013, 21:41

-Fire Ball!
Maginianul indreapta mana spre ea si lanseaza o sfera de flacari:

OOC:70% (30% s-au consumat la incendiu) -10%=60%
Sus In jos
Madness

Madness


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Osaka
Mesaje Mesaje : 402


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 UtjS422Mier Aug 14 2013, 21:42

- Ai grija, colega, strig dupa ea dupa care imi scot sabia din teaca si incerc sa-l lovesc pe la spate cand nu era atent.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 UtjS422Mier Aug 14 2013, 21:46

Cum tipul era la o distanţă mare de mine, aveam în vizor acea minge. Ca să mă feresc repede, am sărit în sus scoţând sabia din teacă şi folosind Fire's Rise pentru a contraataca tehnica. Cum era o tehnică de foc, a trecut prin bila lui de foc. Astfel, focul meu albastru se îndrepta spre el.

Ooc:
85%+1% (regenerare) - 5% (tehnica)= 81%
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 UtjS422Mier Aug 14 2013, 21:50

Nu se poate ferii din cauza ca are sabia infipta in el si incerca sa se elibereze dar nu reuseste si este lovit di de focul albastru.
-Arde, arde...


Ultima editare efectuata de catre Razy in Mier Aug 14 2013, 21:57, editata de 1 ori
Sus In jos
Madness

Madness


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Osaka
Mesaje Mesaje : 402


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 UtjS422Mier Aug 14 2013, 21:52

Cum se daduse fix in zona unde ma aflam eu, imi indrept sabia spre el si il lovesc in spate.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 UtjS422Mier Aug 14 2013, 21:58

Sabia îl străpunsese pe tip, iar ca să termin cum trebuie, m-am îndreptat luându-mi sabia în mână. Era cuprinsă de foc (cum e şi în gif). Ca să termin ce aveam, mă îndrept către el, în paşi repezi. Ajung în faţa lui, îndreptându-mi sabia la nivelul gâtului său.
-Die my darling.
Spun după care vin cu o mişcare din lateral, tăindu-i capul.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 UtjS422Mier Aug 14 2013, 22:00

Piromanul acum era mort, incendiul a fost stins.
Misiune incheiata.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"   Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru" - Pagina 2 UtjS422

Sus In jos
 
Incendiu in padure "Misiune Magician mediocru"
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Misiune "Magician mediocru" : Dezastrul din padure
» Misiune ”Magicina mediocru”: Asasinați Mercenarul (Pădure)
» Misiune "Magician mediocru" : Hotul de Shaorma
» Labirintul "Misiune magician mediocru"
» Misiune "Magician mediocru" : Cei 2 fugari

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Pădurea-
Mergi direct la: