Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Antrenament abilitate aer/vânt + tehnici

In jos 
AutorMesaj
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Antrenament abilitate aer/vânt + tehnici Empty
MesajSubiect: Antrenament abilitate aer/vânt + tehnici   Antrenament abilitate aer/vânt + tehnici UtjS422Joi Aug 15 2013, 21:23

Abilitate de controlarea aerului/vântului

Respir usor si incep a ma concentra asupra energiei mele.Respir incetul in asa fel corpul meu poate intra in contact deplin cu magia mea.In timp ce respiram corpul meu se relaxa si mintea mea ramanea limpede ....ca aerul.Sangele incepu sa aiba o pulsatie mai inceata.Simteam cum energia incepea sa circule in mine , incetul.Incercam sa simt energia ,dar ceva parca lipsea.Concentrarea crestea incetul cu incetul.Incercam sa percep vantul ,energia incepu sa pulseze parca mai tare ,sangele orpinduse aproape,dar inca continua sa pulseze.Bataiile inimi se facura mai incete ,in asa fel energia circula in corpul meu libera fara niciun obstacol.Respiram incet si incercam sa combin energia aceea cu toata eu ,inclusiv sufletul.Incepusem sa ma calmez ,sa ma relaxez si incercam sa conduc energia in corpul meu in asa fel incat sa reusesc sa o combin.Energia nu voia parca ,asa ca eram oarecum obligata sa ma opresc.Incep din nou a ma concentra,a ma relaxa si a diminua pulsatia.Las din nou energia sa circule libera prin corpul meu.Imi las moi muschi ,cazand oarecum in genunchi.Continuam sa respir incetul si sa ma relaxez.Energia incepea sa ieie contact cu toti muschii ,incepea sa se uneasca cu ei.Penetra incet in carne.In momentul in care penetra ,parca intram intr-un fel de transa ,in asa fel energia avea mai multa libertate sa se uneasca cu mine.Dupa ce simteam energia cum pulsa in toata carnea mea ,incepeam din nou a respira ,a ma relaxa si a creste concentrarea.Incercam sa dublez aceea energie ca sa o pot unii cu mine de totul.Incerc de cateva ori ,observam ca energia nu se dubla ci iesea din carne.Nu trebuia sa se intample asta.Incep a ma rii concentrarea si pulsatia sangelui.La fiecare bataie de inima energia parca se marea.Ajung la pulsatia mea normala,energia mi se marise ,nu dublaze.Incerc sa "zmulg" jumatate din corp ca sa o pot combina cu sufletul ,dar se pare ca nu era timpul.Ma trezesc din aceea transa.Ma ridic in picoare si incep sa fac energia sa pulseze in tot corpul meu.Incepeam sa repir mai repede si de tura aceasta numai imi relaxam corpul ci incercam sa-l forzez.Cand energia incepu sa pulseze in mine ,eu continuam sa maresc concentrarea si viteza pulsatilor mele.Incercam sa simt magia unui mag.Energia incepu sa pulseze cam tare ,asa ca ma opresc ca sa repir si sa ma calmez,eram oarecum stresata.Incep din nou ,energia pe care o combinasem cu corpul meu incepu sa pulseze la aceias viteza cu sangele.Imi maresc concentrarea si incerc sa tin in frau acea energie.Repiram mai incet ,incercand sa calmez aceea energie.Energia incepu a pulsa mai tare decat sangele si eu nu puteam tine pasul ,dar ma straduiam sa nu cedez.Simteam parca o durere ,si incercam o alin cu calmul.Capul meu aproape ca exploda ,dar eu nu ma lasam si incercam sa-i tin jocul acelei energii.Repiram pe minut ce trecea mai tare ,si concentrarea crestea in continuu.Simteam cum o luam razna ,dar dintr-o data totul se oprise.Cad obosita jos cu un zambet.Apoi incep din nou acelais proceedeu.Ma simteam mai sigura,energia pulsa si ea in mine mai sigura.Ma simteam stapana pe mine.In jurul meu incepu sa bata vantul,straniu,doar in jurul meu.Continuam sa ma concentrez si sa ma mentin calma ,si pe mine si si pe energie.Respiram normal,in jurul meu continua sa bata un vant.Ma simteam inplinita ,din mine numai lipsea nimica ,magia mea o stapaneam si ma simteam pregatira pentru orice obstacol.

Mist Body

Fac niste exercitii matutine de incalzire...fiiind ca afara era frig si apoi incep din nou antrenamentul.Incep a respira usor si a incepe cu o concentrare de un nivel mai mic ,apoi pulsatia sangelui si bataile inimii le tineam regulate,deocamndata,si corpul relaxandumise intre timp.Eliberez energia si incep sa o fac sa circule prin corp ca sa ma obijnuiesc cu ea si apoi s aincep cu unirea ei cu "eu"-l meu.Respir adanc si incep a marii concentratia si pulsatile sangeluii si bataile inimii.Energia incepu sa se unesca mai intai cu fizicul meu.In timp ce ea se unea eu maream circulatia,nivelul concentratie si imi faceam corpul mai rigid.Respiram mai tare si bataile inimii le tineam cu o viteza mai mare.Energia intr-un final se combina cu sangele meu ,inima ,oasele ,organele,muschii.Acuma trebuia sa o conduc la minte mea.Asa ca incep a respira mai tare si a mentine o concentrare de un nivel mai mare.Imi pastram mintea limpede si trasportam o cantitate de energia mai maricica.Aceste doua se ciocnira si se respinsera.In momentul acela o mare durere de cap ma cuprinsese si asa ca reincepusem de la capat.De aceasta data incepusem cu un nivel mai mare de concentrare.Mentineam pulsul si bataile inimii mai mari ca de obicei.Respiram mai tare si imi tineam corpul mai rigid.Energia incepu si ea sa circule si apoi sa se combine cu fizicul meu.Dupa asta incepeam sa ma concnetrez mai mult asupra mintii mele si sa respir mai tare.Incercam sa-mi mentin mintea libera si limpede in asa fel energia s-ar fi putut unii.Energia,care era intr-o cantitate mai mare,se ciocnii cu mintea mea provocandu-mi iarasi aceea durere de cap ,dar de aceasta data nu-mi lasam "prada" si intrasem in transa,corpul meu relaxandu-se foarte tare.Intr-un final energia se contopeste cu mintea mea ,aceasta incepand sa pulseze foarte tare.Respiram adanc si apoi declansez in corpul meu aceel vartej pe care il asorbisem.Energia incepu sa circule mai tare in corpul meu si sa se formezee aceea aura albastra in jurl cu meu ...cu tot cu acele rafale de vant.Respir adanc si incep sa ma concnetrez ,in asa fel acele rafale de vant se unesc cu mine si eu incepeam din nou sa ma simt usoara si libera.Apoi nouazeci la suta din cocncetrarea mea se stabili asupra mintii mele si a acelor doua senzatii ,adica usurinta si libertatea.Acuma incepeam sa ma concnetrez si asupra "aerului" adica ce insemna acesta.Incepeam a respira usor in timp ce i i relaxam corpul.Acele doua sentimente incepura sa fie parte din mine ,si eu ma simteam usoara si libera.Apoi incep a ma concentra asupra energie si a acelor sentimente concenmporan ,incercand cumva sa le conbin.Respiram tare si lasam energia sa pulseze asa cum era.Apoi imi cresc pulsatia sangelui si bataile inimii ,concentratia crescandu-mi cu un nivel mai mare si energia incepand sa pulseze mai tare in mine.Cu cat acestea cresteau si corpul meu devenea mai "stapan pe sine" adica mai rigid si si inspiram si expiram mai tare,in asa fel tineam un fel de echilibru intre corpul meu si energie.In timp ce ma concnetram asupra acestor doua sentimente.Respiram din ce in ce mai tare si incepeam sa combin energia ...cu pielea mea.Simteam ca o sa iasa ceva spectaculos asa ca imi maream foarte tare concnetratia.Respiram adanc aer in piect i incercam sa scot energia la suprafata.Dupa cateva minute bune ma opresc ,din cauza ca ma durea capul.Incep de la inceput si de aceasta data cu un nivel foarte ridicat de cocnnetrare.Mai intai combin energia cu mintea ,ceva ce sa dovedit destul de greu si apoi incep sa unesc energia cu corpul meu + pielea.Respiram incet si mentineam energia la un puls constant.Mentineam corpul mai relaxata si concdnuceam energia prin caren spre piele.In timp ce o condeceam ,relglam pulsatia sangelui si bataile inimii fiind ca erau prea mari ,la fel si cu pulsatia energiiei.Respiram si vedeam cum energia incpeu sa se contopeasca si cu pielea mea.Inchisem ochii si ma concnetram asupra si acelor sentimente.Simteam cum ceva nou se intampla asupra corpului meu.Asa ca mentineam ochii inchisi si ma concnetram asupra corpului meu.Dupa cateva minute ,simtiind ca procesul era gata ,deschid ochii.Raman fara rasuflare.Corpul meu era....invizibil!Oh doamne eram atat de fericita ,dar in timp ce eu eram invizibila nu-mi puteam folosi abilittaile si magia....hmmm rau ..dar si bine.

Air Body

Imi pocnesc un pic oasele si incep sa respir calm si adanc.Imi eliberez energia ,incep a ma concentra intre timp sangele pulsand mai tare si bataile inimii crescand.Respir usor si incep sa fac energia sa circule un pic mai tare in corpul meu ,in asa fel incat sa se obijnuiasca cu senzatia.Dupa aceea cresc si nivelul pulsatiei sangeleui si bataile inimii ,apoi respir mai adanc si cresc concnetratia.Energia incepu sa se combine cu corpul meu.Nu ci cu pielea ,caci nu voiam sa redevin invizibila.Incepeam sa ma relaxez si sa las totul de la sine.Intr-un final energia se combina cu corpul meu ,acuma trebuia sa o conduc catre minte.Respir incet si adanc si incep a conduce o cantitate medie de enrgie spre minte.O tin limpede si deschisa asteptand sa se unesca.Acestea doua se ciocnesc si se respirng si eu trebuia sa reincep totul de la capat.Incep tot exercitiul de tura aceasta data cu un nivel ridicat la toate ,adica cocnnetrarea ,pulsatia sangelui si bataile inimii,respiratia si circulatia energiei.Dupa ce unesc energia cu corpul meu ,inafara de piele.Ma mentineam mai rigida ,parca energia ma indemna sa nu raman calma.Energia se apropie de mintea mea cu o viteza destul de mare ,acestea 2 se ciocnira si de tura aceasta incepura sa se uneasca.Dupa ce se unira energia incepu sa pulseze inauntrul meu destul de tare.Respiram din ce in ce mai tare ca sa pot tine pasul cu energia .In timp ce respiram incercam sa declansez acel vartej pe care il asorbisem.Dar nu reuseam.Asa ca continuu sa fac energia sa pulseze mai tare in mine si incercam sa gasesc un echilibru.Dupa aceea incercam iarasi sa-l "chem" pe acel vartej energetic.Respiram incet si ma concnetram asupra acestuia.Dupa doua-trei incercari de reinceput de la capat il gasisesm.Incepusem sa respir mai tare din cauza ca si pulsatia energiei se dublase.Incepeam sa simt din nou acel vartej cum se unea cu mine.Se forma aura aceeia albastra si rafale de vant incepura sa se miste in jurul meu.Ma concentram mai tare ,dar aveam grija sa nu intru in acel tip de transa.In timp ce ma concentram corpul meu incepu sa se relaxeze destul d etare ,asa ca mintea mea incerca sa-l mentina "treaza".Respiram mai tare incercand sa mentin echilibrul dintre pulsatia sangelui si pulsatia energiei.Acele rafale incpeura sa se uneasca cu mine si la fel si aura aceea .Se descompu-se si incepu sa se combine cu mine.Simteam cum sentimentele acelea dou ,usurinta si libertatea se uneau cumva devenind unul ,la care nu gasesc un cuvant potrivit ca sa-l descriu.Dupa ce acestea s eunira cu mine ,simteam cum vartejul si energia ma indemnau sa ma contopesc cu totul cu ele ,adica sa devin energie.Incep a ma cocnentra mai tare si in asa fel toate incepeau a se misca mai tare inclusiv energia ,care deja se combinase o a doua oara cu mine ,si si cu pielea.Resuseam sa vad energia care incepea sa ia o culoare asemanatoare pielii mele.Dar dupa un timp vad cum se retrage.Asa ca incep din nou de la capat speerand ca de aceasta data am sa reusesc sa scot ceva.Incep a ma relaxa si a ma cocnnetra cu un nivel mediu.Respiratia ,pulsatia sangelui si bataile imi erau normale ...inca.Eliberez energia si treptat treptat cresc viteza la toate.Energia incpeu sa se combine cu intreg corpul meu ,de aceasta data incercam si cu pielea.Energia ajunsese la bariera dintre muschi-piele si asa ca cocnnetrarea mea incepu sa creasca la fel si circulatia energiei.Acuma energia s emisca mai greu deoarece trebuia sa o scot din corpul meu ,si incercam intr-un fel sa nu o pierd.Energia incepu sa se vada pe piele ,era d eo culoare celesta.Numai stateam sa analizez asa ca incep sa o conduc spre minte.Reusesc sa o combin si aceasta incepu sa pulseze mai tare ca de obicei.Respir adanc si incep sa ma cocnentrez asupra acelui vartej ,care se declansase in mine ,acele sentimente ,de usor si liberrtatea se combinara din nou.Energia incepuu sa pulseze si mai tare si vedeam cum incepea sa ieie o culoare si mai celesta ,aproape ca cea a cerului.Respiram adanc si mentineam echilibrul dintre mine si energie.Simteam cum energia se unea si cu cea mai mica celula a mea.Continuam sa repir si sa mentin o concentrare mai ridicata.Simteam c ceva nu era in regula cu corpul meu.Ma opresc si cum imi era sete ma duc sa beau niste apa ,dau sa iau sticla ,dar observ ca mana mea trecea prin ea.M aintrebam ce naiba si apoi imi dau seama ca e din cauza antrenamentului ,observasem ca mana mea era uda ,deci puteam trece numai prin obiectele solide.


Shattering Light:Sky Drill


Respir adanc si incep a respira tare de tot.Concnetrarea imi era la un nivel maxim si sangele si bataile inimi erau destul de ridicate.Imi eliberez energia icnetisor ,corpul ramand intr-o stare normala si apoi incep procesul de unificare a corpului meu cu mine insumi.Dupa ce energia se combinase cu corpul meu,acesta devenind mai rigid ,si si cu pielea ,puteam simtii cum acel vartej de vant incepea sa bata tare de tot in mine.Eliberez si acel varteg energetic si conduc o cantitate mare de energie catre mintea mea.Acestea doua se ciocnesc si incep a se unii.In momentul acela un vant puternic se ivi asupra mea.Simteam ca era momentul sa mai absorb niste energie.Asa ca imi eliberez energia din mine ,ca un fel e plasa.Energia incepand sa iei vantul si sa-l transforme intr-un vartej destul de mare.Incepeam a repira cate de tare puteam si la fel cu circulatia sangelui si a batailor inimii mele.Simteam ca incepau a ma durea toata dar intr-un fel trbeuia sa rezist.Acel vartej format de energia mea ,se marii dintr-o data.Energia asorbise vantul si acuma trebuia sa o rechem inapoi.In jurul meu se forma o aura celesta.Culoarea ochilor mei capata si ea o culoare de celest.Si icnetul cu icnetul incepeam a intra intr-o transa din cauza concnetrarii mele foarte ridicate.Numai aveam nicio stapanire asupra corpului meu.Eram in acel vartej de nergie,parca eram pierduta in spatiu.Pierdusem controlul energie ,dar trbeuia sa-l recapat imediat fiind ca altfel riscam sa raman un simplu om.Incet cu icnetul incepam ami recapata controlul asupra corpului.Ies din aceea transa si maresc nivelul de concentrare si pulsatia sangelui.Respiram adanc ,imi intind mainile si incercam sa "prind" energia si sa o aduc inapoi la mine.Respiram atre incercand sa mentin echilibrul dintre mine si energia.Incetul cu icnetul aceasta se apropia de mine.In acel timp imi tineam corpul rigid ,si mintea mea lucra constatnt.Ma durea tot corpul ,la fel si mintea dar nu ma lasam.Respiram din ce in ce mai tare si mai pierdeam controlul dar,cu greu,il recapatam.Energia nu voia sa colaboreze cu mine.Apoi oarecum simt starea numita "nervozitate" si pe langa asta mi se mai adauga si stresul.Respiram din ce in ce mai tare si incercam sa ma calmez dar nu prea reuseam.Incercam sa ma mentin in "lumea mea" si sa nu lesin sau ceva de genu.In timp ce respiram ,corpul meu incepea sa se relaxeze,insfarsit,si eu sa ma calmez.In momentul acela acel vartej de energie incepu sa se uneasca cu mine.Dupa ceva timp ,era un procesc greu sa absorb toata aceea energie si tot corpul ,inclusiv mintea ma dureau.Dupa ce reusesc sa-l absorb pe tot lesin de durere.Ma trezesc ,ma revigorez si incep sa ma cocnentrez.Imi relaxez corpul lasand energia sa circule in mine.In timp ce ma relxam ,bataile inimii cresteau si pulsatia sangelui se marea.Energia se unisee cu tot corpul meu.Acuma o conduceam catre mintea mea in timp ce corpul meu devenea mai rigid.Respiram adanc si eliberez vartejul ala de vant ,care se facuse mai puternic ,adaugand atata energie.In timp ce repiram si incercam sa mentin energia mea in echilibru cu corpul.Ma mentineam mai calma si incetul cu incetul energia incepea sa pulseze si sa se formeze o aura albastra in jurl meu.De aceasta data numai se invarteau rafale ,ci doar acea aura care crestea.Deodata crescuse destul de tare ,incat simteam ca trebuia sa o absorb...din nou.Asa ca incepeam a ma cocnetra si a respira tare,corpul meu avea o circulatie normala ,la fel ca bataile inimii si energia ramasa incorp incepuse sa absoarba energia de afara.Dintr-o data simteam in mine ca trebuia sa scot la iveala aceea energia.Simteam cum aerul pulsa in mine ,adica energia.Respiram mai greu,parca cantitatea aceea de energie imi taia respiratia dar incercam sa suport.Dintr-o data corpul meu se lumina de o lumina albastra.Aveam inpresia de a elibera aceea cantitate de energie.Dar cand sa o eliberez ma inpiedic de extenuata si totul se duse pe apa sanbetei.Respir se 2 trei ori ca sa ma reculeg si reincep de la capat.De aceasta data energia numai iesise din corpul meu ,si incepuse direct sa se pulseze.Aceea energie albastra incepu din nou sa iasa din mine .In jurul meu (pe o raza de 6 m) se forma un fel de vartej de vant ,care avea o viteza destul de ridicata,si provoaca niste ranii mici spre mediu.Stralucea foarte mult ,si eu numai o puteam retine asa ca o eliberez.Din mine iesise un vartej de lumina albastrui ,inalt cat mine si lat tot cat mine.Tinta mea fuu un copac ,pe care energia aceea il transforma in ...mici bucati.Incercasem aceasta tehnica si pe ceva viu.Se pare ca pe ceea ce avea viata in ei nu ii descompunea ci provoca niste rani destul de grave care duceau la lesin.

Spoiler:


Aerial Phose

Respir adanc si incep sa ma concentrez .Corpul meu incepa sa se relaxeze si mintea mea cumva se limbezea se toate gandurile.Pulsatia sangelui si bataile inimii incepura sa creasca icnetul cu incetul si eu eliberez energie.Incepea sa circule cu o viteza destul de mica asa ca maresc nivelul cocnentrarii si a respiratie in asa energia incepea sa circule mai tare ,aproape ca circulatia sangelui.Respir adanc si incep sa "misc" energia ca sa se poata unii cu corpil meu.Incetul cu incetul aceasta incepe sa se uneasca cu corpul meu ajungand pana la piele.Incepeam a respira mai liber si simteam cum energia incepea singura se se mobilizeze catre mintea mea.In acest timp corpul meu devenea mai rigid si mintea parca se "elibera" de ganduri eu aproape ca cazusem intr-un fel de transa dar rezistam.Energia face un contact cu mintea ,dar se resping si energis se reintoarce inapoi.Rasuflu,trag aer in piept si incep din nou sa conduc energia catre mintea mea.Energia face din nou contact cu mintea mea ,dupa ce se resping inca odata acestea doua incep procesul de unire.Respiram incercand sa mentin echilibrul care se crease intre mine si energia.In timp ce respiram pulsatia sangelui incepea sa revina la normal si la fel si bataile inimii.Cand mintea mea si cu energia se unira ,aceasta incepu sa pulseze foarte tare si la fel si sangele si si bataile inimii mele crescusera.Simteam cum energia incepea sa "trezeasca" cealalta energia ,aia a vartejurilor de vant.Respiram tare ca sa pot tine pasul cu aceasta.Respiram si mai tare incercand sa mentin o viteza constatnta ,dar se pare ca voia sa iasa din frau.Maream concentratia foarte mult ,si la fel si cu repsiratia si si pulsatia sangelui ,in asa fel incercam sa reprim ceea a energiei. Energia "ascunsa" iesi la iveala si incepuse sa pulseze si mai tare.In jurul meu se forma iar aura aceea albastra .Pulsatia energiei se calmase si aura incepea sa iasa din mine si sa formeze un fel de vartej energetic.Se invartea tare in jurul meu.Eu continuam sa respir si sa mentin energia si sangele la o pulsatie normala.In timp ce respiram vartejul acela energetic incepu sa se uneasca cu mine.Energia in momentul acela incepu sa pulseze si mai tare in mine.Parca se incartea in mine acel vartej.Continuam sa respir si sa ma mentin calma.Imi tineam corpul mai rigid din cauza ca energia incepea sa pulseze si mai tare.In timp ce aceea energie pulsa non stop in mine ,simteam oarecum nevoia sa o eliberez.Dar cand voiam aceasta dispare oarecum si eu eram nevoita sa reincep de la capat.Asa ca fac o mica pauza si reincep din sa ma concentrez.Respiram usor si ma mentineam calma ,incercam sa imi tin corpul mai relaxat dar nici prea.Energia incepea sa circule in mine destul de tare de la inceput.Unesc energia cu corpul meu si incep sa respir cate de tare posibil ca sa pot sa conduc o cantitate mare la mintea mea.Intre timp incercam sa-mi "curat" mintea de toate gandurile si sa o mentin limpede.In timp ce ma concentram incepeam sa ma simt de parca asi pica iarasi in aceea transa ,dar nu trbeuia.Trebuia sa rezist ,crescand concnetratia si incercand sa mentin o pulsatia echilibrata in mine.Concentratia tot crestea si eu incepeam sa ma simt parca ametita.Energia se unisee cu mintea mea.Acuma eliberam vartejul din mine.Simteam cum energia pulsa si mai tare decat inainte.Respiram mai tare ca sa o pot tine in frau.Voia sa iasa dar eu nu voiam si asa,nu intelegeam de ce.Incepea sa-si piarda cumva rabdarea si sa sbata in mine ,dar nu o lasam ,voiam sa o aduc la un nivel mai mare ,in timpul acesta respirand incepea sa "fur" niste aer de din afara mea si sa-l conbin cu energia mea ,acesta se comporta destul de "naspa" nevoind sa se combine cu energia mea.Respiram mai incet incetand sa mai acumul energie.Trag aer in piept si energie pe care o acumulasem ,incetul cu incetul se uneea cu cealalta.Acuma energia icnepea sa pulseze si mai tare in mine si chiar simteam ca avea nevoie sa iasa din mine.Respiram mai tare incercand sa nu o pierd.Corpul meu incepea sa ma doara din cauza prea multei energii dar trebuia sa se obijnuiasca.Respiram tare de tot si in jurul meu incepea sa se formeze o sfera .Respiram incet si toate incepura sa revie la normal si declansez sfera.Aceasta devenii o sfera-vartej ,inalta 8 m si se deplasa cu 20 m /s avand un impact mai mare asupra totului ce se atingea de el in asa fel ii arunca la cativa metri distanta.

Spoiler:

Vernier

Fac niste exercitii de incalzire...fiiind ca imi era frig si apoi incep din nou antrenamentul.Incep a respira usor si a incepe cu o concentrare de un nivel mai mic ,apoi pulsatia sangelui si bataile inimii le tineam regulate,deocamndata,si corpul relaxandumi-se intre timp.Eliberez energia si incep sa o fac sa circule prin corp ca sa ma obijnuiesc cu ea si apoi sa incep cu unirea ei cu "eu"-l meu.Respir adanc si incep a marii concentratia si pulsatile sangeluii si bataile inimii.Energia incepu sa se unesca mai intai cu fizicul meu.In timp ce ea se unea eu maream circulatia,nivelul concentratie , imi faceam corpul mai rigid.Respiram mai tare si bataile inimii le tineam cu o viteza mai mare.Energia intr-un final se combina cu sangele meu ,inima ,oasele ,organele,muschii.Acuma trebuia sa o conduc la minte mea.Asa ca incep a respira mai tare si a mentine o concentrare de un nivel mai mare.Imi pastram mintea limpede si trasportam o cantitate de energia mai maricica.Aceste doua se ciocnira si se respinsera.Energia se reintoarse din nou la locul ei asa ca eu trebuia sa reincep de la capat.Conduc o cantitate mare de energie catre mintea mea.Incercam sa o tin goala de ganduri si cu o concentrare mai ridicata.Energia se ciocnii iarasi cu mintea mea dar de data aceasta incercam sa nu le mai despart,energia se tot freca de mintea mea nevrand sa se uneasca dar eu o tineam in frau si intr-un final cedeaza incepand sa se uneasca cu ea.Energia din corpul meu incepu sa pulseze destul de tare ,eu crescand circulatia sangelui si bataile inimii in asa fel incat sa ajunga la o paritate de viteza.Dupa ce ajung la paritate incepeam sa cresc respiratia si sa eliberez energia aceea ascunsa din mine .Respiram incetul si incepeam a simtii cum energia ,dupa ce se combinase inca odata cu corpul meu ,incepea sa iasa la iveala -aia ascunsa-.In jurul meu se formau mai multe rafale de vant si incepeam sa repir usor si sa ma mentin calma ,si relaxata.Concnetrarea mea ramanea tot la un nivel ridicat si aceea energie ascunsa incpeu sa se contopeasca cu cealalta .In timp ce se comtopeau maream circulatia sangelui si pulsatile inimii ca sa pastrez echilibrul dintre amandou.Energia ascunsa incepu icnetul cu incetul sa se combine cu cealalta si sa pulseze mai tare.Respiram adanc si tineam in frau energia.Dar se pare ca ceva nu merse bine si aceasta se reintoarse la locul ei ,totul se orpii si eu cad cumva extenuata.Imi iau o pauza si dupa care incep din nou .Incep cu o concentratie de un nivel ridicat si respiram usor .Pulsatia sangelui si bataile inimii cresteau si el deodata cu concnetratia.In mine energia incpeu sa circule si acuma duceam o cantitate destul de maricica catre mintea mea.Acestea doua se ciconesc si incep sa se uneasca incetul cu incetul.Dupa ce se unesc incep sa eliberez toata energia care pulsa in mine.Aceasta incepea sa iasa din mine formand aceea aura albastra.Raflele de vant continuau sa se formeze in jurul meu.Eu respiram incet ca sa mentin in echilibru corpul meu cu energia.Concentratia mea ramanea la un nivel ridicat si incercam sa-l cresc ,dar fara sa intru in aceea transa.In timp ce ma concnetram si acele rafale de vant incepeau a se combina cu mine ,corpul meu ramanea oarecum relaxat si mintea mea calma.Dupa ce acele rafale de vant "intrara" in mine ,energia incepu sa pulseze si mai tare ,aceasta incepu sa se combine a doua oara cu corpul meu si reuseam parca sa simt din nou acele doua sentimente.Incepeam sa ma simt usoara ,picioarele mele se dezlipeau de pe pamant ,dar oarecum trebuia sa raman acolo.Asa ca ma fortez sa nu zbor ,sa raman cu picoarele pe pamant ,simteam ca trebuia sa fac altceva cu aceasta.Energia continua sa pulseze in mine si eu ma simteam din ce in ce mai usoara ,simteam cum vantul incepea sa bata in mine.Acel vartej ,trebuia sa mai simt ceva si apoi imi dau seama ca usurinta mai poate insemna si viteza.Asa ca incep a ma concentra pe viteza vartejului din mine.Energia continua sa pulseze destul de tare.Simteam cum acel vartej incepea sa devie un tut un cu mine.In mine energia pulsa si ma simteam din ce in ce mai ...mai aer..da mă simţeam aer,energia dinauntrul meu combinată parcă se duplă,un mic vărtej mă inconjură şi dintr-o dată mă regăsesc lângă copacul aflat la căţiva m distanşă de mine.Straniu.Încep din nou antrenamentul până ce nu descoperisem că mă puteam teletrasporta ,era uimitor!Dar mă puteam teletrasporta doar pe o rază de 1 Km,dar era bine şi aşa.

Healing Spell

Respir adanc si incep a ma concentra intens asuprea corpului meu.Imi tineam un control calm asupra mea si ma relaxam in asa fel energia sa poata circula linistita prin corpul meu.Respir adanc dupa care eliberez energia ,aceasta incpeu sa circule tare in sangele meu - si pulsatia sangelui si si bataile inimii cresteau deodata cu energia- aceasta incetul cu incetul incepea sa se uneasca cu mine.Simteam cum incepea sa pulseze fara ca eu sa o fii conectat cu mintea mea.Respiram incetul si adanc.Energia se unise cu corpul meu acuma trebuia doar condusa la minte mea.Dar nu intelegem ce se intampla ca energia incepea sa fac de capul ei in mine ,si asa ca se se "dezlipise" din mine si incepu sa iasa incetul cu incetul .Concentrarea mea crestete in asa fel incat sa reusesc sa o tin in frau ,chiar daca era greu si continua sa se opuna vointei mele.Corpul meu devenea mai rigid si imi pastram calmul interior.Energia incetul cu incetul incepu sa se reintoarca la mine si sa intre in corp ,dar parca era schimbata .Avea ceva nou in compozitia materii sale dar nu-mi dadeam seama ce.Aceasta se restabilise inauntrul meu asa ca reincep din nou cu o concnetrare de un nivel mediu si cu o pulsatie a sangelui si bataile inimii mai ridicate.Corpul meu ramanea relaxat si inauntrul meu domina calmul.Eliberez energia ,care incepea iarasi sa pulseze singura in mine .Concnetrarea mea in acel moment incepea sacreasca ,la fel pulsatia sangelui si bataile inimii.Acuma energia incetul cu incetul se unea cu corpul meu ,dar in totalita ci partea aia a energiei modificata de afara ramanea inca in sange.Asa ca iau aceea energie destul de neindentificata din punctul meu de vedere.Aceasta ajunge repede la mintea mea,nu se ciocneste pur si simplu inainte sa inre in contac se reintoarce inapoi ,cu propia sa voianta ,ca si cum i-ar fi frica.Nu ma lasam ,pastram o cocnnetrare maxima si repiram incetul ,in asa fel reuseam sa pastrez echilibrul din corp si energie.Acuma incercam inca odata.Respir adanc si incep sa cocnduc catre mintea mea ,pe care o tineam relaxata si calma ,si incercam sa conduc o cantitate medie de aceea energie stranie,dar se pare ca tot cum vroia ea ,asa ca se transporta toata catre mintea mea.O conduc pana acolo si simteam ca iarasi nu voia sa se uneasca ,dar cresc concnetratia ,adica pe toate ,si obligam cumva energia sa mearga catre minte.Dupa multe tentative -zici ca era in copil inspaimantat- reusesc sa le ating si apoi ,energia vazand ca mintea mea nu face nimic in mai putin de cateva minute simteam cum deja se unise.Dar straniu era ca energia nu incepea sa pulseze ,circula normal ca sangele.Ceva nu mergea ,si eu nu-mi dadeam seama.Incep a repira si a ma cocnentra mai tare ,poate in asa fel reuseam sa gasesc problema.Dar se pare nici asa nu intelgeam nimica.Respir mai calm si incerc sa mentin pulsatia.Dar nici asa nu se intampla nimica.Respir adanc ,imi relaxez corpul si ma las sa intru in aceea transa.Acuma auzeam cum energia imi pulsa...in minte.Simteam ceva nou , nu reuseam sa-l descriu dar din asta trebuia sa scot o tehnica tare.Ies din acea transa si incep a respira incetul ,acuma stiam unde pulsa energia si trebuia sa o combin a doua oara cu mintea mea.Cand incep procesul ,aceasta incepu singura sa se uneasca si parca devenea mai multa.Aceasta incepu sa se elibere prin tot corpul meu ,si parca singura pulsa.In jurul meu incepea sa se formeze o aura de un albastru mai deschis ,si de aceasta data numai erau rafale de vant..ci niste licurici albastri ,care incepeau sa se uneasca cu pielea mea si intrau in carne pana in sange.Ma simteam atat de bine ,dar nu-mi dadeam seama ce faceau acei licurici.Continuam insa sa ma concnetrez ,si incercam sa combin energia ramasa care pulsa in corpul meu.Incepeam sa ma simt mai calma ca deobicei ,si mai relxata ,mai ales dupa ce acei licurici se unira complet cu mine .Acuma energia care pulsa incepu incetul sa se uneasca cu mine insumi ..si parca si cu sufletul meu.Aveam o stare de "bine" in mine ,ca si cum toate ranile pe care mi le provocase Adam cand murise imncepeau sa dispara si ,si pe corp ,cicatricile de cand ma luptam cu politistii incepeau sa mi se vindece.Aceasta tehnica era una pretioasa si trebuia sa am grija cum sa o folosesc.


Tornado


Trag aer in piept si incep a respira usor ,las corpul meu mai moala si mintea calma si relaxata.Concnetratia era de un nivel mai maricel si pulsatia sangelui si bataile inimii erau ina normale.In momentul acela un vant puternic se izbi de mine.Reusesc cu ajutorul mintii mele sa-l opresc ,si sa-l fac sa se invarta in jurul meu.Respir adanc si in jurul meu incepea sa se formeze o aura de o culoare grii spre alba.Varttejul incepea sa intre incetul in mine ,adica sa se uneasca ,la un moment dar simt in corpul cum ceva se retrezea dintr-un somn .Respir adanc si maresc concentratia ,la fel si pulsatia sangelui si bataile inimii.In momentul acesta mintea mea numai era atat de relaxata si calma ci mai rigida ,la fel si corpul meu.Vartejul incetul cu incetul se unea cu mine si o energie noua isi facu cale prin artere ,vene,capilari.Circula atat de tare incat eram nevoita sa cresc concnetratia si pulsatia sangelui incat sa ajung la o paritate cu aceea energie.Vartejul se unii complet cu mine ,acesta trezise energia vantului din mine.Aceasta circula destul de tare in corpul meu.Trebuia sa o combin cu tot corpul meu.Respiram mai tare si incercam sa-i tin pasul cu pulsatia ei.Concnetrarea mea ajuta intr-un fel fiind ca reusea sa o calmeze,incerc sa ating energia de corpul meu ,adica de carne ,oase etc.Aceasta se inpotrivi.Incep sa ma concnetrez mai tare si sa respir ceva mai tare.Energia continua sa se inpotriveasca.Ma opresc ,iau o pauza si incep de la capat.Energia continua sa se inpotriveasca dar eu maream constant concnetratia si pulsatia sangelui ,in asa fel sangele circula mai repede decat energia.Acesta incpeu sa pulseze si sa inpinga energia catre corpul meu.Aceasta fece contact dar tot se inpotrivea.Eu cresteam circulatia ,ceea ce ma facea sa am o concnetrare de un nivel foarte ridicat,aceasta inpingea energia in tot corpul meu in asa incepea procesul de unificare.Aceasta chiar daca se inpotrivea era obligata sa se combine cu tot corpul meu.Respiram adanc,energia era greu de o contrat ,asa ca procesul dura destul de mult si simteam o durere in tot corpul ,din cauza energiei care se inpotrivea.Intr-un final aceasta se unii complet cu corpul meu.Reuseam sa simt seva nou ,in mine ,parca o furie.Energia care ramase in sange incep a o conduce catre mintea mea.Mintea ramanea calma si curatata de ganduri ,doar ma ajuta cu concentrarea.Energia venea destul de repede si se ciocnii ,clar respingandu-se.Incerc de cateva ori dar fara rezultat.Ma opresc imi trag inapoi sufletul si incep din nou.Energia de aceasta data coopera mai bine cu mine ,poate ca se obijnuise cu corpul meu.Acuma urma procesul de unire cu mintea mea.Energia venea destul de tare catre mintea mea.Acestea 2 se ciocnira iarasi ,de data aceasta ma folosesc din nou de pulsatia sangelui ca sa inping energia catre mintea mea.Aceasta clar ca se inpotrivea dar eu maream constant pulsatia sangelui ca sa reusesc macar sa se uneasca un pic.Dupa tentaive nereusite ,energia cedeaza pulsatiei sangelui fiind prea mare si incepe sa se uneasca cu mintea mea.Dupa asta energia noua incepu sa pulseze foarte tare inauntrul meu.Simteam cum deveneam ...furioasa.Energia in momentul acela incpeu sa pulseze si mai tare si din mine incepea sa se formeze aceea aura gri-albuie.Energia lua stapanire asupra corpului meu si eu am picat intr-un fel de transa ,concnetratia ramanand aceiasi si pulsatia sangelui cu bataile inimii la fel.Energia voia sa iasa ,deci de asta ma puse in aceea situatie.Incep a trage aer in piept si a marii concnetratia ,la fel faceam cu pulsatia sangelui.In asa fel energia inpinsa inapoi si eu reuseam sa imi reiau controlul asupra corpului meu.Ma ridic in picoare si incep sa fal energia sa pulseze inauntr-ul meu.Simteam din nou aceea furie cum incepea incetul cu incetul sa circule prin mine cu mare viteza.Respiram adanc si incercam parca sa o calmaez.Dar aceasta se inpotrivea si incepea sa "se infurie mai tare".Simteam ca numai puteam pastra mult aceea energie in mine.Asa ca ma relaxez si incerc sa eliberez energia aceea din mine.Trag aer in piept si las energia in voia ei.Aceasta incepu sa se tulbure inauntrul meu .Din mine incepu sa iasa un vant puternic.Dintr-o data din mine iesii o tornada care rupse copacii din radacini si ii arunca la cativa metri distanta.In zilele acelea antrenam aceea tornada care iesea din mine ,si reusem sa o controlez mai bine.


Cyrcuit

Vantul incepu sa bata printre acei copaci.Simteam cum acesta pentra prin mine ,ca si cum eu eram el.Inimica incepu sa bata tare de tot si sangele sa pulseze.Ma calmez si incerc sa-mi relaxez corpul.Energia intra si ea "in joc" incepand sa circule mai tare decat sangele.Asa ca maresc nivelul concnetratiei si al pulsatiei sangelui ,reusind cumva sa o egalez cu ceea a energiei.Respiram mai tare sa pot tine ritmul energiei.Energia incepu sa pulseze in mine singura ,si eu nu reuseam sa-i tin pasul asa ca ma opresc brusc tragand aer.Inspir si incep din nou ,de aceasta data incep direct cu o pulsatie a sangelui ridicata si concentratia la un nivel foarte mare.Energia incepu si ea sa circule ,tot cu aceiasi viteza ca de data trecuta.Acestea doua circulatii parca incepura sa daie un fel de batalie in mine ca cine e cel mai rapid.Eu ramaneam concentrata si tineam oarecum mintea limpede ca sa reusesc sa conctrolez mai bine energia si sangele meu.Respiram adanc si incercam sa maresc pulsatia sangelui ,in asa fel ar fi obligat energia sa se combine cu corpul meu.Bataile inimii mele erau din ce in ce mai rapide ,in asa fel si pulsatia sangelui crestea.Concnetrarea mea venea din mine ,deci mintea mea ramanea in aceea stare non stop pana ce nu reuseam sa combin energia cu corpul meu.Respiram adanc si incercam sa inping energia in corpul meu cu ajutorul sangelui.Energia continua sa se opuna dar eu ,cu ajutorul sangelui,o obligam sa se uneasca cu mine .Concentrarea mea crestea pe minut ce trecea ,si la fel si pulsatia sangelui.Incetul cu icnetul energia incepuse sa se combine cu corpul meu.In momentul acela ,mintea mea incepuse sa elibereze de toate gandurile singura ,lasand parte numai concentrarii.Energia se contopise cu corpul meu ,acumea ceea ramase pe din afara se indrepta catre mintea mea.Concnetrarea misca energia ,deci dupa bunul meu plac.Energie se ciocneste cu mintea mea,dar pulsatia sangelui nu o lasa sa treaca.Cumva aceasta se inpotriveste si incepea a respinge sangele ,devenind parca "mai tare" .Concnetrarea mea incepea sa creasca mai tare intrand in aceea transa.Corpul meu relaxandu-se la maxim ,eu picand jos fara nicio forta ,mintea ducea c aun fel de batalie cu energia incercand sa o constringa sa ramaie ,dar aceasta continua sa se inpotriveasca ceea ce ma durea pe mine.Respiram tare incercand sa mentin pulsatia sangelui la fel ca ceea a energiei ,dar cu cat cresteam mai tare pulsatia sangelui ,aerul mi se taia ,numai reuseam sa respir atat de bine ,dar nu ma lasam.Incercam sa mentin concentratia mare ca sa pot mentine controlul asupra sangleui si un pic al energiei.Ies cumva din aceea transa ,si ma ridic in picioare - cu greu - respir adanc si incep sa maresc foarte tare concentratia ,in asa fel pulsatia sangelui crestea si inpingea energia catre mintea mea.Incercam sa o "prind" si sa o trag catre mintea mea ,ca un fel de macnec care atrage fierul.Respiram incet si incercam sa maresc pulsatia sangelui mai tare ,chiar daca ma durea.Energia continua sa se opuna si nu-mi dadeam seama de ce ,dar tot o fortam.Intr-un final fac contact si incep sa se uneasca.Dupa ce se unesc energia incepe a pulsa destul de tare ca celelalte dati.Mentinem mintea lucida si incercam sa nu o incarc cu ganduri.Mintea mea parca era conectata nu numai cu mine si ci nu ce era in jurul meu.Simteam fiecare pulsatie a vietii pe o raza de 5 m.Continuam sa respir si sa scot ceva din aceea cocnentrare si energia aceea care continua sa pulseze fara oprire in corpul meu,nici sangele numai ii ajungea viteza.Cum energia pulsa atat de tare incepea sa se formeze aceea aura.Simteam cum sentimentul acela de furie incepea sa se faca "auzit" in mine ,voia sa iasa de unde era ascuns.Asa ca nu-l las ,las totul pe mainile energie ,care incepea sa sa iasa din mine ,si sa formeze in fata mea un fel de vartej mai mic ,nu tare lung ,cam de 3-4 m.In momentul acela un vant puternic sufla niste pietre catre mine ,acel vartej se forma dintr-o data ,le absorbise si le arunca in alta parte.Interesant.Incep sa ma cocnentrez mai mult ,sa vad ce mai poate face acel vartej.Respiram destul de tare.Energia in acel antrenament continua sa se opuna ,ceea ce facea mai greu controlarea acelor tehnici ,dar dupa catva timp reuseam sa-i rezist.Si descoperisem ca acel vartej ,odata ce un atac intra in raza aia de 5 metri ,el se forma instantaneu si-l arunca in alta parte ca sa nu ma loveasca,Atacurile cu lucruri solide si cu apa nu functionau contra circuitului fiind ca le arunca in alta parte ,si partea buna era ca-l puteam marii lana la 10 m raza (adica un diamentru de 20 m).

Wind Slashes

Ma calmez ,ascult un pic cum batea vantul si apoi incep din nou antrenamentul.Respiram usor incercans sa maresc din minut ce trecea pulsatia sangelui si bataile inimii pe cand isi facea energia intrarea in joc.Sangele ajunsese o pulsatie destul de mare.Respir incet si incep sa eliberez energia ,incetul cu incetul aceasta se deplasa in tot corpul meu ,simteam cum era inca "rebela" dar reuseam sa o stapanesc.Aceasta incepu dintr-o data sa pulseze foarte tare in corpul meu ,inct intrecu pulsatia sangelui cu multa velocitate.Continuam sa ma concentrez ca sa nu pierd controlul energiei ,asa ca cresteam pulsatia sangelui incercand sa suprim aceea a energiei.Dar nu reusesc aceasta cumva imi inpinge sangele ceea ce ma face sa pierd controlul asupra tot.Cad extenuata pe jos ,chiar daca nu facusem cestiu eu ce.Incep sa ma cocnnetrez asupra aceei energii sa inteleg de ce era asa de "rebela".In mine se nastea din nou acel sentiment de furie ,din ce cauza nu stiu ,dar ma determina mai mult sa reincep totul de la capt.Cu acel sentiment in mine ,incep din nou concnetrarea ,cu un nivel mare.Sangele incepe sa pulseze foarte tare in mine.Dintr-o data energia isi facu aparitia incepand sa pulseze destul de tare in mine dar oarecum nu reusi sa intreaca pulsatia sangelui ceea ce facea totul mai simplu.Incep sa imi maresc concentrarea ,incet cu incet sangele incepu sa impinga energia catre carne si celelalte.Energia clar se impotrivea si acel simt de furie devenea din ce in ce mai mare.Nu ma lasam dusa de acel simt si icnercam sa tin in frau energia ,care incetul cu icnetul incepuse sa se uneasca cu corpul meu.Aceasta oarecum se uneea brutalceea ce facea sa se si vada pe pielea mea ,adica vanatai.Incepeam sa pierd lacrimi dar nu ma opream din concentrat si intr-un final energia se unise cu mine.Respir adanc si incep sa conduc energia ramasa catre mintea mea ,pe care o tineam limpede de ganduri si relaxata.Energia ajunge sa se ciocneasca cu mintea mea ,si se respinsera asa ca se reintoarse inapoi.In momentul in care se reintorcea facusem sa intre in joc sangele cu o pulsatie mai mare.Acesta ducea energia cu o viteza destul de mare la mintea.Se ciocnisera iarasi ,dar de data aceasta sangel obliga energia sa se uneasca cu mintea ,incepu sa se inpotriveasca dar la un moment dat ceda si incepu procesul de unificare.Dura mai mult ,nervi mei erau destul de duri si tari ,dar energia cumva le provoca rani ,si asta ma durea pe mine.Intr-un final energia se unisee cu mintea mea ,aceasta incepu sa pulseze.Rasuflu usurata.Si in momentul acela acel sentiment de furie incepe sa ieie stapanire asupra sentimentelor mele ,provenea de la energie ,dar de ce era suparata pe mine?Nu ma lasam si tineam concentrarea la un nivel foarte ridicat ,la fel facea si sangele cu viteza mentinand energia in corpul meu.In jurul meu incepea sa se formeze aceea aura si din ea ieseau fasii puternice de vant.Incercam sa le stapanesc si sa le chem inapoi la mine ,cumva.Acestea se intorceau si parca voiau sa imi zica ceva.Oarecum intru in aceea transa si incep sa simt acel sentiment de furie mai tare ,care tot crestea inauntrul meu fara oprire.Nu voiam ca acel sentimen sa devie parte din mine.Asa ca ma enervez la propiu si cu cocnnetrarea mea incep a atrage din nou acele vanturi care se izbeau de mine puternic.In momentul acela parca imi venise o idee.Incep sa le atrag catre mainile mele,acele vanturi deveneau mai mari fiind ca acumulau energia din afara.Nustiu cum dar cu ajutorul mintii mele ,fiind ca acestea erau colegate,reusesc sa le adun aceea energie in mainile mele.Aceasta numai se ducea in tot corpul ci ramanea in mainile mele.Reusesc cumva sa pun un fel de lacat in asa fel atunci cand ma antrenez sa nu folosesc aceasta energie.Incep sa respir adanc si energia incepu sa pulseze in mainile mele.Simteam cum acel sentiment crestea ,dar incercam sa nu-l bag in seama.Respiram adanc si ramaneam concentrata asupra energiei din mainile mele ,simteam ca energia trebuia sa iasa la iveal ,ba nu, voia sa iasa din mainile mele.Numai reuseam sa ma stapanesc asa ca respir adanc si din mainile mele ies niste lame destul de mari .Observ ca acestea in ciuda faptului ca erau foarte usuoare ,erau foarte rapide (se pot para cu un atap direct sau scud) si taiau si bine.

Spoiler:
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Antrenament abilitate aer/vânt + tehnici Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament abilitate aer/vânt + tehnici   Antrenament abilitate aer/vânt + tehnici UtjS422Vin Aug 16 2013, 10:58

Boreas

Trag aer in piept si incet incet incep sa ma concentrez.Incep direct cu o pulsatie a sangelui foarte ridicata.Concentrarea mea imi ocupa toata mintea asa ca aceasta era limpede de ganduri.Respir si energia intra in joc.Aceasta pulseaza foarte tare in corpul meu.Dar noroc ca sangele cumva o suprima.O obliga sa inceapa procesul de unificare dar de aceasta data ,energia reusii cumva sa se uneasca cu sangel si sa ii ea posesia.Toul in mine se bloca ,fiind ca energia luase controlul asupra mea.Aceasta continua sa pulseze fara orpire.Eu maream din ce in ce mai mult concentrarea ca sa pot sa obtin din nou controlul asupra mea.Respiram adanc si dintr-o data sangele meu incepu sa iei controlul asupra energiei si sa o uneasca cu corpul meu.Dar totul se termina brusc.Imi reiau controlul asupra corpului si incep din nou sa ma concentrez.L-as corpul meu mai moale si mintea calma si relaxata.Concnetratia era de un nivel mai maricel si pulsatia sangelui si bataile inimii erau inca normale.In momentul acela un vant puternic se izbi de mine.Reusesc cu ajutorul mintii mele sa-l opresc ,si sa-l fac sa se invarta in jurul meu.Respir adanc si in jurul meu incepea sa se formeze o aura de o culoare grii spre alba.Respir adanc si maresc concentratia ,la fel si pulsatia sangelui si bataile inimii.Energia incepe si ea sa circule prin mine,de aceasta data sangele oarecum o obliga sa se combine cu corpul meu.Aceasta clar ca se inpotrivea dar eu continuam sa o oblig.Pana la un urma aceasta se da batuta si incepe procesul de uniree.Mintea mea era relaxata si cumva ma curatam de orice gand imi strabatea mintea in momentele acelea.Respir adanc dupa ce energia se combinase cu corpul meu.Acel sentiment de furie se reintoarse.Aceasta incepu dintr-o data sa pulseze foarte tare in corpul meu ,incat pulsatia sangelui numai reusea sa o tina unita cu mine .Continuam sa ma concentrez ca sa nu pierd controlul energiei ,asa ca cresteam pulsatia sangelui incercand sa suprim aceea energie.Dar nu reusesc , aceasta cumva imi inpinge sangele ceea ce ma face sa pierd controlul asupra tot.Cad extenuata pe jos .Incep sa ma concentrez asupra aceei energii , sa inteleg de ce era asa de "rebela".In mine se nastea din nou acel sentiment de furie ,din ce cauza nu stiu ,dar ma determina mai mult sa reincep totul de la capt.Cu acel sentiment in mine ,incep din nou concentrarea ,cu un nivel mare.De aceasta data pulstia imi era mai mare la sange si reuseam sa tin energia inauntrul corpului meu ,aceasta ,de aceasta data,combinandu-se pentru "totdeauna" ,adica nu se mai putea dezunifica.Respir adanc si ,cu aceea aura in jurul meu,incep sa conduc energia ramasa catre minte.Acel sentiment de furie crestea ,si aura gri-albuie se marea in continuu .Vantul batea destul de tare in jurul mau ,simteam cum incerca sa-mi spuna ceva .Incercam sa aud ce voiau si aud o bataie de inima.Acea bataie de inima incepu sa bata tare si in mine si deodata aura se combina cu mine ,sentimentul de furie disparu ,si eu simteam cum vantul batea inauntrul meu.Nu intelesem de ce dar asta se intampla.Respir adanc si incep sa ma concentrez si sa simt mai tare vantul.Energia pe care o blocasem in mainile mele incepu si ea sa pulseze ,de aceasta data energia se combina cu mintea mea fara ca eu sa fac ceva sfort ,ceea ce era destul de bine.Continuu sa mentin o concentratie stabila si pulsatia sangelui ,bataile inimii la fel.Energia din mine atragea 2 curenti de vant ,acela cald si acela rece care venea de la nord la sud,si ambii ,impartindu-se se adunau in mainile mele.Simteam o noua energie ,destul de tare,acele doua curenturi pulsau in corpul meu unindu-se cu mine foarte repede.Pulsatile sangelui diminuau singure ,revenind la normal.In mine simteam si auzeam aceea bataie de inimia si concentrarea mea devenii mai "calma".Energia pulsa normal fara sa se mai opuna.Incep sa ma concentrez si sa vad ce pot face cu acele doua curenturi din mainile mele.Incet incet simteam cum toata energia se aduna in mainile mele.Ridic o mana si din ea iesira la iveala cele 2 curenturi ,rece si cald,incepura sa se invarta foarte tare si simteam o putere foarte mare.Declansez acel vartej in fata copacilor came imi stateau in cale si vad cum acesta smulgea din radacini copacii si ii purta multi m in aer si dintr-o data ii lasa brus jos.In zilele alea ma antrenasem cu acei curenti.

GIF:

Wind Dance

Respir adanc si incep a respira tare de tot.Concnetrarea imi era la un nivel maxim si sangele si bataile inimi erau destul de ridicate.Energia isi face si ea aparitia ,dar era ceva straniu la ea.Continuu sa ma concentrez si sa cresc pulsatia sangelui in mine.Energia circula normal ,si eu numai simeam acel sentiment de furie din mine ,dar nu reuseam sa comunic cu aceasta ,adica energia, si sa o combin cu mine.Snagele meu numai reusea sa o forteze sa se uneasca cu mine.Ceva nu era in regula.Concentrarea mea continua sa creasca ,dar eu nu reuseam sa simt energia chiar daca aceasta pulsa in mine.Eram ingrijorata.Ma opresc brusc ma calmez si ma relaxez.Apoi incep din nou sa ma concentrez ,cu o concentrare mai mare.Sangele pulsa regulat,corpul si mintea imi erau relaxate.Mintea era limpede de ganduri ,acuma mai energia trebuia sa-si faca aparitia.Dar aceasta numai aparea.Ceva se intampla in mine ,ceva ciudat.Ma opresc din nou ,repir si incep sa ma cocnnetrez doar asupra vantului.Ce insemna acel element.În mintea mea exista o mare confuzie.Nu stiam ce sa fac.Respir adânc si incep sa ma concnetrez.Respiram adanc si incercam sa gasesc energia din mine.In mintea mea ma gandeam doar la vant si la propietatile sale.In mine sangele incepu sa pulseze tare de tot si la fel si bataile inimii crescura destul de mult.In momentul acela incpeu sa bata vantul ,acuma era si mai bine ,concnetrarea mea crestea si vantul incepea sa se uneasca cu mine.Energia isi facu aparitia ,incpeu sa circule prin corpul meu combinandu-se cu vantul pe care il asorbisem.Sangele se linistise si energie incpeu singura procesul de unificare.Ma simteam libera ...ca vantul mai bine spus.Acel sentiment de furie se trasforma in libertate si simteam ceva nou in mine.Dupa ce energia se combinase cu corpul meu si chiar cu sangele.Incep sa o conduc catre minte ,defapt nu o conduceam fiind ca mergea singura.Ceva straniu.Aceasta se apropiie de mintea mea ,in acel instant in mintea mea "zbura" parca semnificatia vantului.Aceasta se ciocnii si cu o forta uimitoare se unii cu mintea mea.Ceva straniu ,aceasta incepu sa pulseze foarte tare in corpul meu si chiar si in minte.Simteam cum acel sentiment crestea tot mai tare in mine.In jurul meu incepu sa se formeze un vartej mic de vant.Energia se putea observa si pe pielea mea ,ceva ciudat.Concnetratia mea scazuse ,poate de asta.Asa ca maresc concentrarea mai mult ,energia incepea sa absoarba acel vartej de vant din jurul meu.Simtem cum incepea din nou sa pulseze destul de tare.Mintea mea era limpede si energia continua sa pulseze,aveam un sentiment ciudat in mine ,dar nu era de rau ,ci mergea spre bine.In mine energia incepu sa se opreasca din pulsat.Acel vartej de vant iesi iarasi la iveala ,devenea tot mai mare ,si apoi se unii cu mintea mea.Corpul meu devenise usor ,foarte usor.Nu zburam ,ci eram usora ceea ce-mi permitea sa ma misc cu mai multa agilitate.Aceasta pulsa inauntrul meu dar la un moment dat totul se oprii.Energia se reintoarse la locul ei ,ma desconcnetrasem prea mult.Ma opresc si incep din nou sa ma concnetrez la intensitate maxima.Simteam vantul cum pulsa inauntrul meu ,adica energia.Aceasta se combinase cu corpul meu si cu mintea mea foarte repede.Acel vartej de vant ma inconjura iarasi.Aicea venea cumva greul.Vartejul incepu procesul de unire cu mintea mea.Eu ramaneam calma si relaxata.Acel vant nu numai ca se unea cu mintea ci si cu coroul In asa fel eu ma simteam parca mai libera.Eram mai usoara ,defapt nici nu atingeam 52 de kg ,paream de 20 de nu mai putin.Si straniu era ca nu ma ridicam de pe pamant.In mine acel sentiment crestea si in mainile mele incepu sa pulseze acel vant.Respir adanc si icnep sa ma cocnnetrez ,in fata mea era un copac ,si eram destul de aproape ( 6 m distanta dintre mine si copac) rspiram tare si incep sa-mi misc mainile intr-un mod ciudat ,asa cum imi spunea vantul aclea din mine.In jurul copacului se forma un fel de vartej care ...puff se sparse.Incep din nou sa ma concnetrez si ma simt acel vant din mine care tot crestea.Incep din nou sa-mi misc mainile in acel sens straniu pe care mi-l sugera vantul din mine.In jurul copacului se formeaza dintr-o data un vartej care il smulge si-l ridica destul de sus,vad cum ramurile lui se rupeau ,deci era ceva tehnica care nu prea s eputea evita ,mai ales daca eram aproape de adversar.Il ridica la ca-tiva metri si il lasa brusc jos.

GIF:

Wind Wall

Respir adanc.Sangele incepu sa pulseze singur inauntrul meu.Energia nu se facuse inca vazuta asa ca continuu cu concentrarea la un nivel destul de ridicat.Corpul meu ,relaxat si mintea mea era calma.Simteam cum inima incepea sa bata foarte tare inauntrul meu ,fara voia mea.La fel si sangele.Energia ,straniu era ca nu o simteam de loc ,acestea doua cresteau in pulsatie dar fara niciun sens .Respiram tare sa pot sa le mentin cat de mici ,chiar daca acestea cresteau pe secunda ce trecea.Corpul meu numai ramanea asa de relaxat ci devenea rigid.Iar eu incepeam sa ma stresez.Ma opres brus.Simtind cum pieptul incepea sa ma doara.Respir adanc si incep din nou sa ma concnetrez ,acele pulsati ale inimii incepeau din nou sa creasca.Respiram adanc si incercam sa ma concentrez cat de mult posibil.In mintea mea rasunau neincetat acele batai de inima.Respir adanc si dintr-o data totul se oprii si reincepu sa pulseze ,de aceasta data si energia era ,era combinata cu sangele meu.Concnetrarea imi era la un nivel maxim si sangele si bataile inimi erau destul de ridicate.Energia incepu si ea sa circule dar straniu .Continuu sa ma concentrez si sa cresc pulsatia sangelui in mine.Energia circula normal ,dar nu reuseam sa comunic cu aceasta ,adica energia, si sa o combin cu mine.Sangele meu numai reusea sa o forteze sa se uneasca cu mine.Ceva nu era in regula.Concentrarea mea continua sa creasca ,dar eu nu reuseam sa simt energia chiar daca aceasta pulsa in mine.Eram ingrijorata.Ma opresc brusc ma calmez si ma relaxez.Apoi incep din nou sa ma concentrez ,cu o concentrare mai mare.Sangele pulsa regulat,corpul si mintea imi erau relaxate.Mintea era limpede de ganduri ,acuma mai energia trebuia sa-si faca aparitia.Dar aceasta numai aparea.Ceva se intampla in mine ,ceva ciudat.Ma opresc din nou ,repir si incep sa ma concentrez doar asupra elementului meu si a energiei.Trag aer in piep si imi maresc concentrarea ,energia ramanea la fel ,cu o pulsatie normala si fara sa ma asculte.Imi relaxez corpul si incep cu un alt fel de concentrare.Ma las moale si cad jos.Incerc sa simt elementul din mine ,adica energie.Respir incetul ,mentinand o pulsatie egala cu cea a energiei.Energia incepu sa iasa din mine si sa formeze un fel de vartej care ma inconjura ca un fel de bariera ,dar nu era asta.Acesta se rotea foarte tare in jurul meu.Mentineam mintea stabila ,calma si relaxata la fel ca si corpul.Energia incetul cu incetul incepu sa se uneasca cu mine.Unirea se facu foarte rapid si erau si foarte bine legate ,adica corpul si mintea mea de energie.Ma ridic in picioare.Respir adanc si incep sa fac energia sa pulseze inauntrul meu.Concentrarea ramanea destul de tare ,dar o marisem prea tare ca totul se oprii brusc.Reincep de la cap tot tot tot.De aceasta tada energia se comprta destul de normal ,fara sa faca ceva scheciuri.Simteam cum aceasta avea o pulsatie din ce in ce mai mica.Concnetrarea mea o mai tinea oarecum spre normal.Trag o gura buna de aer in piept si incerc sa cresc pulsatia energiei.Aceasta de oprii dintr-o data.Trecu ceva timp si simteam cum dintr-o data energia isi recapata acea forta,poate era din vina mea ,sau nustiu.Oricum mentineam o concentrare mare si energia continua sa pulseze foarte tare.Acuma inauntrul meu simteam cum aceasta se unea a doua oara cu mine insumi.Respiram adanc si in continuu .In jurul meu continua sa se formeze acel vartej care se invartea in jurul meu.Acesta continua sa creasca in viteza si oarecum numai reuseam sa ma mentin bine pe picoare fiind ca ma ridica.Dar daca aplicam vartejul acesta ca un fel de blocaj?Asa ca ma opresc si incerc sa,de aceasta data sa fac vartejul sa inconjuare un copac,dar nu se intampla nimic.Imi maresc concentratia si incep a respira mai tare.Energia oarecum voia sa colaboreze cu mine dar nu reuseam eu.Ma opresc ,ma calmez fiind ca eram foarte nervoasa.Respir adanc si incpe din nou.Ajung din nou la momentul in care trebuia sa folosesc vartejul in jurul copacului.De aceasta data incepea sa se formeze ,dar iarasi se strica si eu reincepeam din nou.Dupa cateva zile de torura reusesc sa creeez un vartej care imobilizeaza adversarul puteam sa-l fac ate de larg voiam si avea o inaltime cam de 15 m ,acesta avand o rotatie foarte mare.Dar nu dura mult la fiinte vii,la tot ceea ce inseamna neviata puteam sa-l tin si cate 6 minute activat.

IMAGE:

Cyclone Crash

Este noapte.Temepratura era scazuta si vantul batea tare ,tocmai bine.Incep sa respir relaxandu-mi corpul incetisor ,mintea ramanandu-mi calma si limpede ,adica fara ganduri.Energia iese la iveala incepand sa circule deodata cu sangele ,adica normal.Respir adanc si incerc sa simt energia la propiu ,dar nu prea imi iesea.Trag aer in piept si incep a respira usor ,l-as corpul meu mai moale si mintea calma si relaxata.Concentratia era de un nivel mai maricel si pulsatia sangelui si bataile inimii erau inca normale.In momentul acela un vant puternic se izbi de mine.Reusesc cu ajutorul mintii mele sa-l opresc ,si sa-l fac sa se invarta in jurul meu.Respir adanc si in jurul meu incepea sa se formeze o aura de o culoare grii spre alba.Vartejul incepea sa se uneasca incetul in mine ,la un moment dat simt in corpul meu cum ceva se cutremura .Respir adanc si maresc concentratia ,la fel si pulsatia sangelui si bataile inimii.In momentul acesta mintea mea numai era atat de relaxata si calma ci mai rigida ,la fel si corpul meu.Vartejul incetul cu incetul se unea cu mine si o energie noua isi facu cale prin artere ,vene,capilari.Circula atat de tare incat eram nevoita sa cresc concentratia si pulsatia sangelui incat sa ajung la o paritate cu aceea energie.Vartejul se unii complet cu mine ,acesta trezise energia parca din nou.Trag aer in piept si incep sa maresc pulsatia energiei ,combinand-o cu vartejul asorbit.Ceva nu era in regula.Concentrarea mea continua sa creasca ,dar eu nu reuseam sa simt energia chiar daca aceasta pulsa in mine.Ca de cealalta data.Ma las moale si incep sa scot energia pe din afara.Aceasta forma un vartej in jurul meu ,corpul meu total lipsit de msicare si mintea mea fara ganduri.Energia incepu sa formeze din nou acel vartej in jurul meu ,acesta incepu sa se uneasca cu mine ,incetul.Prcocesul durand mai mult dar la final energia mea toata se unise cu mine.O cantitate mare de energie se unise cu mintea mea.Incep sa o fac sa pulseze in interiorul meu foarte tare.Incep iarasi a ma concentra ,incepeam sa respir incetul si sa ma simt mai stabila pe mine.Energia incetul cu incetul incepea sa se dezlipeasca de pe oase si muschi si incepea sa intre in sange ,unindu-se.Durase ceva timp ,in acel timp corpul meu ramanea rigid si intr-o concnentrare maxima si stabila.Dupa ce energia se unise cu sangele meu era timpul sa o folsesc.Incep a ma concentra asupra corpului si energiei mele ,in jurul meu incepu sa bata niste rafale de vant.Ramaneam cocnnetrata ,si simteam parca ,energia trebuia sa mearga intr-un loc anume a corpului meu.Ajung la momentul in care energia continua sa pulseze ,acea pulsatie o conduc catre mintea mea ,acestea doua unindu-se.Energia acuma pulsa si in mintea mea.Respir adanc si incerc sa materializez energia din mine.Simteam o pulsatie foarte tare inauntrul meu.Respiram incet incercand sa mentin echilibrul dintre minte,corp si energie.Imi las muschi mai relaxati.In jurul meu se forma iarasi acea aura gri-albuie.Ma simteam din ce in ce mai usoara ,si mai ...furioasa ca un vant puternic.Energia ma inmana sa-mi intind mainile si sa continuu sa ma concnetrez.Si asa si fac,simtam cum aceatsa incepea sa pulseze mai tare in bratele mele dar si in mintea mea.Respiram incetul dar si tare in acelasi timp.Imi mentineam corpul mai relaxat ,nu prea ,dar totusi.Simteam ceva si dintr-o data totul se opri.Incep de la capat,ajung la momentul in care energia incpeu sa pulseze tare in bratele mele si in mintea mea.Respiram mai tare ca sa mentin acea pulsatie si echilibrul acela format intre corp ,minte si energie.Bratele mele parca erau ghidate singure ,erau intinse ,eu nu le controlam era energia.Simteam cum eceasta ,adica energia,pulsa din ce in ce mai tare si la fel si in mintea mea.In jurul meu se forma un vartej de vant ,il simtam tot mai tare,chestia era ca nu il vedeam doar il auzeam.Trag aer in piep si incep sa-mi misc mainile ,indereptandu-le si si apoi cumva incrucisandu-le.In momentul acela ,2 tornade se formara si se ciocnira puternic.Copacl fiind distrus complet.Trag aer in piep si incep din nou.Observasem ca dimensiunile tornadelor erau medii (o tornada era mare 20 m ,si avant un diamentru 15 m )Acestea se formau la vreo cativa cm de si se izbeau puternic provocand niste ranii destul de maricele .Dar oponentul se putea lupta in continuare ,calr cu acele rani mai mari.


Way Strike

Incep prin ami relaxa corpul ,si incetul cu incetul incepeam sa ma concnetrez.Mintea mea era plina de ganduri si incercam sa o limpezesc de acele gandurica tot imi strabateau mintea mea.Respir adanc si incep sa maresc foarte tare concentrarea ,in asa ,cumva si mintea mea incepea sa se limpezeasca.Incep sa-mi relaxez corpul incetul cu incetul si sa respir mai tare pe fiecare secunda ce trecea.Energia isi facea aparitia.Aceasta incepu sa pulseze incetul in corpul meu ,mai incet decat sangele.Respiram adanc ,si incercam sa percep energia in stadiul ei complet.Trag aer in piept si incep sa-mi relaxez mintea si corpul.Simteam niste furnicaturi prin tot corpul din cauza energie ,ceva straniu,aceasta incepe sa mareasca pulsatia ,devenind tot mai mare si tot asa.Era mai greu de data aceasta sa pot sa o combin cu mine ,nu reuseam sa o scot afara din mine ,aceasta se opunea cerintelor mele.Respir ,ma opresc ,ma relaxez un pic mai tare si ma calmez.Reincep de la capat ,ma simteam mult mai calma si mitea mea nu avea atatea pe cap ,adica eram usurata de ganduri.Trag aer in piept si incetul cu incetul incep sa maresc bataile inimii si pulstia sangelui.Energia incepea din nou sa-mi provoace furnicaturi.Aceasta continua sa faca ce vrea,adica nu ma asculta pana ce nu se opreste de tot.Ma las jos oarecum franta ,incerc sa refletex asupra comportamentulu energiei, nu-l intelegeam.Simteam ceva racoritor inauntrul meu ,incepeam sa-mi mentin corpul calm si sa ma relaxez ,dintr-o data simteam cum energia incepu sa pulseze inauntrul meu fara sa se opreasca.In jurul meu incepea sa se formeze rafale de vant ,inconjurandu-ma ,in momentul acela simteam cum energia dinauntrul meu se schimba ,devenea parca mai ...curata si mai pura.Respira incet in timp ce ma ridicam in picioare.Respiram tot mai tare dupa cema regaseam in picioare.Aceasta energi incepu sa pulseze foarte tare inauntreul corpul meu ,fara ca eu sa depun mare efort sau ceva sfort sau ba chiar sa o fortez sa se uneasca cu mine insami.Ma opresc brusc ,trag aer in piept ,ma simteam diferit ,parca eram alta persona.Incep sa ma cocnentrez estul de tare si sa ma calmez si sa relaxez corpul in acelasi timp.Incep sa maresc puslatile sangelu si bataile inimii ,energia facandu-si aparitia.Avea o pulsatie destul de calma ,si eu ma simteam la fel ca aceasta.Vantul incepu sa bata destul de tare ,dar acesta se izbea de mine si parca eu il asorbeam ,si mai ales mainile si picioarele mele.Simteam cum acel vant devena energie si incepea sa se contopeasca cu cea pe care  o aveam.Trag o gura buna de aer si incep sa ma concnetrez la n nivel destul de mare.Acuma ma simteam stapana sa manuiesc aceea energie.Ma relaxez si incep sa ma concentrez asupra energiei mele.In jurul meu incepea sa se formeze u vartej ,ceva destul de ciudat.Continuam sa ma mentin intr-o continua concentrare.Acel vartej deveni dinc e in ce mai mare ,era energia mea ,in jurul meu incepu sa se formeze o aura gri ,provenea de la aceea cantitate mare de energie pe care o extrasem din corpul meu.Aceasta incepu sa se uneasca cu corpul meu ,dar dintr-o data se opri.Uitasem ca combinarea pe dinafara inculudea si mintea ,asa ca ma opresc un pic ,fac o pauza si incep sa imi limpezesc mintea,apoi reincep de la capat.Cresc direct pulsatia energiei la un nivel mai mare ,desigurl la fel fac si cu bataile inimii si pulsatia sangelui.In jurul meu incepu sas e formeze din nou cel mic vartej de vant.Respiram adanc si ma concentram pe secunda ce trecea mai tare,la fel si energia ,nu ca pulsatie si ca o cantitate.In jurul meu se forma iarasi acel vartej si in jurul mainilor mele si a picioarelor se forma un mic inel de vant.Simteam cum toata energia se dubla.Acele cercuri incepura sa emane o lumina grii ,ca aura care se formase tura trecuta.Incepura sa se invarta foarte tare in jurul mainilor si picioarelor si sa formeze curenti destul de puternici.Dar nu dura mult si acestia se oprira dintr- data.Respir adanc si incep  de la capat ,totul.Ajung din nou la momentul in care cecurile din jurul mainilor si picioarelor incepeau sa se inlumineze si sa se invarta foarte tare.In jurul meu se creea un vartej care avea o viteza foarte tare ,parea a fi ca un fel de bariera.Respiram incet incercand sa mentin acea pulsatie a energiei constanta.Acele cercuri se dezlipira si se unira intr-unul care inconjura un copac ,se presupunea sa fie adversarul ,acesta cumva cree o bariera ,dar era e un vant slab prin care puteai trece usor cu niste rani minore.Respir adanc si in cercul acela iesi dintr-o data un vartej destul de mare.Ma opresc ,copacul era distrus complet.Respir adanc si incep sa antrenez aceea tehnica mai mult ,ca sa o perfectionez.


Aerial

De tura aceasta ,incep cu o concentrare de un nivel mai ridicat.Respiram mai tare si corpul meu il tin robust.Energia incepu sa circule prin mine ,dar cu o viteza destul de joasa.Asa ca maresc dintr-o data concnetrarea ,avand grija sa nu intru in aceea transa.Mentineam pulsatia snagelui stabila dar energia continua sa pulseze incetul.Ma opresc si reiau de la capat ,de aceasta data mentin o concentrare medie ,incepeam sa tin corpul mai relaxat si pulsatia sangelui la fel.Eliberez energia ,ca sa poata circula prin mine.Incepe a pulsa tot cu o pulsatie mai mica ,ceea ce nu prea intelegeam.Respir adanc si incerc sa ma calmez ,in asa fel energia va incepe sa circule regulat.Nici asa.Ma opresc ,stau cateva minute si reincep de la capat ,de aceasta daca incep cu o concentrare mai mica ,imi relaxez corpul mai tare si respir incetul incercand sa imi mertin acel echilibriu si calmul care ma inconjura in acele ipostaze.Las energia sa circule prin mine ,si de aceasta tura incepu sa circule ,dar un pic mai tare ca cealalta data.Respir adanc si pas cu pas incerc sa-mi maresc concnetrarea ,sa devin mai rigida ,pulsatia sangelui.Simteam cum energia incepea a circula si ea ca sangele.Continuam sa le maresc pe toate pana cand nu ajunsesem la un nivel mediu cu toate.Dar energia parca se oprii.Incep de la capat ,de aceasta data mentin concnetrarea mai ridicata si restul mai slabe.Se pare ca functionase.In timp ce le cresteam pe toate ,aveam grija ca din concentrare sa nu intru iarasi in aceea transa.Respiram incetul si pas cu pas cresteam si repiratia si si pulsatia.Energia se comporta la fel ca sangele.Respir asanc si incep sa o combin cu tot corpul meu si si sangele.Energia incepea sa se uneasca incetul cu incetul cu tot corpul meu.Respiram incet si-mi tineam corpul rigid in asa fel incat sa nu pierd energia.Eram foarte calma ceea ce duse la o unire foarte buna a energiei cu corpul meu.Incepeam a respira calm si a simtii aceea energie.In jurul meu incepa a se forma rafale de vant.Acuma energia puncta asupra unui alt loc ...mintea mea.Numai stau pe ganduri si incep a conduce niste energie catre mintea mea.Ma tineam relaxata si calma ,dar cand energia facu contact cu mintea mea se respinsara in mai putin de o secunda.Respir adanc si reincer din nou ,ma pastram relaxata si calma si minta ..oarecum limpede.Energia facu din nou contact cu mintea mea ,incepu sa se uneasca dar in mai putin de zece secunde se respinsera.Ma opresc un pic ,ma calmez si mai mult si incerc sa "curat" mintea mea prin cateva minute de concentrare maxima.Apoi reincerc din nou ,de aceasta data duceam catre mintea mea o cantitate mai mica de energia.Respiram incet si calm ,ma tineam relaxata.Energia facu contact cu mintea mea ,incepu sa se unesca,pana acuma era toul bine.Ma simteam din ce in mai calma si mai sigura pe mine.Incetul cu incetul aceea energie se combina cu mintea ,si dintrodata toata nergia din corpul meu incpeu sa pulseze foarte tare.Cum cantitatea era mica de energie ,conduc o cantitate mai maricica.Dupa ce si aceasta s-a combinat ,in jurul meu incepeau a se forma rafale de vant care se uneau cu mine.Respir usor si incep a ma concentra asupra unui copac ,sa vad ce se intampla.Nu simteam nimic ,doar cum energia pulsa in mine.Eram si stresata asa ca incerc sa ma calmez si sa ma simt relaxata.Dupa cateva minute de pauza reiau de la capat.Ma concentram destul de mult asupra acelui copac si incercam sa fac ceva cu aceea energie.Apoi vadn cum usor in jurul copacului se forma un fel de sfera de aer care se invartea incetul.Respiram incet si ma mentineam calma ,in asa fel mentineam si energia stabila si incercam sa fac aceea bariera mai mare.Dupa incercari esuate reusisem sa creez o sfera de 5 m raza si copacul in care se gasea ,se ofilise.Nu imi dadeam seama de ce ,asa ca creez o alta sfera si intru in ea.Descopar ca in aceea sfera oxigenul era destul de scazut si incepea sa ma doara foarte tare capul ,totul se invartea in jurul meu si cad jos lesinand.Sfera disparuse ,dupa ce ma trezesc.Incerc sa aumentez oxigenul in aceea sfera.Ajungeam iarasi la formarea sferei si continuam sa ma concnettrez ,dar de tura aceasta numai eram calma si relaxata ,eram oarecum rigida si stapana pe ceea ce fac.Sfera incepu sa se invarta in cealalta parte a celeilalte si vedeam cum copacul pe care il ofilisem isi recapata culoarea dar se ofilise iarasi.Deci inseamna ca in aceasta sfera pe care o creasem mentineam oxingen si il si faceam sa creasca ,si prea mult oxigen duce iarasi la dureri de cap si stare de voma ,tocmai bine.In zilele alea ma antrenam asupra plantelor si animalelor ca sa pot detine mai bine acele sfere in care exigenul diminua si crestea.

Levitation


Respir adanc si incep cu o concentrare de un nivel mai mic.Corpul meu ramanea relxata ,circulatia sangelui era inceata si eu eram foarte calma.Incep a respira si a lasa energia sa circule prin mine.Pas cu pas cresc circulatia sangelui ,a concnetrarii si numai raman calma ci devin mai rigida.Ajung la momentul in care trebuie sa combin energia cu corpul meu.Energia se comporta normal ,dar atunci cand incepu sa se uneasca ,incepu a se respinge si a se reintoarce inapoi.Ceva ciudat.Continuu sa ma concnetrez ,si sa ma relaxez ,pastram pulsatia sangelui normala si la fel si circulatia energiei.Incerc de cateva ori dupa care ma opresc ,respir si reincep de la capat.De aceasta data incepusem cu un nivel mare de concnetrare .Respiram mai tare si imi tineam corpul rigid.Energia incepu sa circule mai tare ca sangele si intr-un final incepu procesul de unire.Cum facusem asta ,numai dura asa de mult si in cateva minute energia pulsa si in oase,sange,muschi.Acuma tot ce trebuia sa fac era sa o unesc cu mintea mea.Conduc o cantitate medie de energie mintii mele.Incercam sa ma simt libera ,relaxata si calma.Respiram normal incercadn sa mentin pulsatia energie in corp in echilibru.Energia incepu sa faca contact cu mintea mea ,incepura sa se uneasca dar parca se ciocnira si se respinsera.Respir adanc si incerc sa duc o cantitate mai mica .Energia ajunse in contact cu mintea ,2 lumi total diferite se combinau.Cand acestea 2 se unira dupa nici putin 2 secunde energia se sfarma in bucati si eu cad jos.Respir adanc ,stau ,reflectez asupra miscarilor mele si apoi incep a ma concentra din nou ,de aceasta data ma las in transa.Corpul meu se relaxase atat de tare incat nu ma mai tineam pe picoare ,energia incepu sa circule spre minte cu o viteza mare si provocare un imbact.Din mine incepura sa iasa rafale de vant.In jurul meu se forma un fel de aura alabstru deschis si parca eu ma regaseam intr-o alta lume.Energia intr-un final se combina cu mintea mea.Aceasta incepu sa pulseze foarte tare in corpul meu ,in fiecare parte si in ceea mai mica particica a corpului meu.Simteam cum intreg cerul ...parca...traia in mine.Iesisem din transa si continuam sa-mi maresc concnetrarea si reflectarea asupra ceea ce gandeam.Acele rafale incpeura incetul cu incetul sa se combine cu mine si ma simteam din ce in mai usoara si libera.Apoi energia ,care pulsa destul de tare in mine, incepu sa iasa ...nu stiam de ce.Cum eram printre munti o rafala de vant destul de tare veni catre mine si energia incepu sa iei posesia acelui vant.Vantul incepu sa se invarta in jurl meu tot mai tare.Capul incepea sa ma doara dar eu incercam sa maresc concentrarea si sa tin in frau energia care parca isi pierduse controlul.In momentul in care eram in acel vartej energetic simteam ceva nou.Respiram adang si icnercam sa colectez acea energie cu tot cu vartejul ala.In jurl meu se forma iarasi acea aura albastra si eu intrasem din nou in transa aceea ,dar de data aceasta eram doar calma ,corpul meu era rigid si aveam o presimtire ca o sa reusesc.Dupa cateva tentative numai puteam dar nu puteam lasa sa-mi scape acel vartej energetic ,respir de mai multe ori si apoi trag odata aer in piept.Si dintr-o data acel vartej incepu sa intre in mine.Ma durea dar incercam sa rezist.Simteam cum ma simteam din ce in ce mai usoara si avem un sentiment ca o sa fiu liebera mereu.Lacrimile incpeura sa-mi cada pe fata ,durea foarte tare ,dar intr-un final asorbisem tot vartejul.Ma opresc si incep a ma calma si a reflecata supra acelor sentimente.Apoi incep din nou a ma concnetra.Energia se combinase deja cu mintea si incpeu sirect sa pulseze.Simteam cun vartejul se unea cu tot corpul meu.Ma simteam usoara si libera.Apoi ma concnetrez asupra unei pietre care imi statuse in fata si cu mintea incerc sa o ridic.Piatra incepu a se misca ,dar renunt fiind ca ma durea prea tare corpul.Fac o pauza de cateva ore si apoi incep din nou tot exercitiul.Respir adanc si incep a ma concentra asupra acelei pietre.Acele sentimente de usurinta si libertate parca ma posedara si ma simteam si bine.Dupa cateva incercari reuseam sa misc putin piatra.Respiram si incercam sa ma concnetrez mai mult asupra acelor 2 sentimente si a pietrei.In cateva zile prinsesem smecheria si reuseam sa ridica obicete mici.In cateva luni reuseam sa ridic si obiecte mari si chiar si oamenisi sa-i misc in stanga dreapta ,pe lateral ,pe diagonala.Singurul lucru era ca nu puteam lasa obiectele sau persoanele sa cada brusc.Obiectele le puteam ridica destul de sus ( 30 m ) dar persoanele mai jos (18 m).

Fly


Imi relaxez corpul,muschii devenindu-mi ca de gaina si lasandu-ma jos.Incepusem deja cu o concentrare d eun livel mai ridicat si respiram regulat.Circulatia sangelui si pulsatile inimii pana acuma le tineam regulat apoi dau drumul la energie si incep sa le aumentez pe toate ,concnetrarea incepuse sa-mi creasca si corpul meu incepea sa deviie rigid.Pulsatia inimii si a sangelui crestea tot odata si cea a energiei.Incep sa o combin cu tot corpul ,de aceasta data voiam sa o combin si cu mintea si si cu sufletul ..daca era posibil.Energia incepu sa se uneasca cu intreg corpul meu:oasele ,muschii,oragnele,sangele si chiar si inima.Dupa cateva minute bune de incercari...fiind ca nu reusisem din prima ,energia devenise un tutun cu mine .Conduceam o cantitate mai mare de energige catre minte ,ramanand relaxata dar si rigida in acelsi timp..adica o stare mai normala.Imi pastram calmul si incercam sa-mi tin mintea "deschisa".Energia venea cu mare repeziciune catre minte si la primul inpact incepuu procesul de combinare.Respiram adanc si incercam sa ma tin in echilibru cu corpul meu si cu mintea in asa fel energia putea circula mai bine .Dupa ce energia incpeu sa pulseze ,concnetrarea mea devenise un fel de transa si in timp ce mentineam o parte din concentrare asupra energie ,incercam sa-mi gasesc sufletul.Simteam cum ceva nou avea sa nasca.Incepeam sa repir mai adanc si tare ,apoi energia incepa si ea sa pulseze mai tare ,corpul meu era ca o mamaliga fiind intrata in transa.Imi pastram calmul si incercam sa ma gasesc pe mine "insumi".Nu prea reuseam asa ca o luasem de la capat de cateva ori.Dupa ce ma obijnuisem cu starea aceia de coma incepeam sa simt ceva nou.Ma gaseam in intunericul mintii mele si vedeam energia cum continua sa pulseze in mine tot mai tare .In transa corpul meu incepu singur sa devie rigid.Bataile inimii mele incepau sa devie foarte "dese" si repiram foarte tare.Apoi simteam acel vartej pe care il asorbisem si sentimentele de usurinta si libertate mi se aratau in cale.Intelesem!Asta eram eu libera si usoara dupa ce ma gandisem la asta o aura albastra se forma in jurl meu si rafale de vant incpeura bata injurul meu.Incepam sa ma gandesc si sa am cocnentrez asupra acelor 2 sentimente: sa fiu usoara si libera ca o pasare.Incepam a respira si calmul meu devenea ambitie.Relaxarea mea devenea rigiditate si ma simteam stapana pe mine.Energia incepa sa se uneasca parca a doua oara cu mine.Respiram mai tare ca sa tin pasul pulsatie sangelui si a energiei.Inima imi batea neincetat ,mai ceva de cand eram indragostita.Acele rafale de vant incpeura sa se uneasca cu coprul meu si senzatia de libertate si usurinta crestea.Ma oncnetram asupra corpului meu si incercam sa ma ridic .Dupa ce aura aceea se contopise cu corpul meu concnetrarea mea devenise si mai mare.Incercam sa ma ridic de la sol dar nu prea reuseam.Toul se oprise.Iau o mica pauza si apoi reincep din nou a ma cocnnetra supra mea ,a creste rigiditatea corpului si pulsatile sangelui si a enegiei si in acelasi timp a inimii.Aura se contopise din nou cu mine si incepam sa ma gandesc si sa am concnetrez mai mult asupra sentimenttelor de usurinta si de libertate.Respiram din ce in ce mai tare si incercam sa ma obijnuiesc cu pulsul mare si pulsatia energie foarte tare.Dar se vede ca nu eram obijnuita si totul nu dadea roade asa ca reincep de la capat.Dupa ce incep iarasi ,incep cu un nivel mai mare de concentrare si pulsatie.energia se contopise complet cu mine si cu mintea mea asa ca tot ceea ce trebuia era sa ma axez pe sentimentele de usurinta si libertate.Incepam sa respira adanc si a ma concentra asupra corpului meu.Simteam cum picioarele mele incepau sa se dezlipeasca de pe pamant.Ma simteam legera ,parca eram o pana ,dar dupa ce ma ridicasem 10 cm buff facusem contact cu terra.Nu ma las si reincep din nou a ma concentra si a respira .Ma cocncetram din nou asupra corpului meu si a acelor doua stari.Simteam cum ma ridicam din nou ,de aceatsa daca ma simteam mai sigura pe mine si incepam a ma simtii ca o pasare.Cum aveam ochii inchisi ii deschid deodata si ma gaseam deasupra locului in care ma antrenam ,dupa aceea vizitase ,cica,locurile vazandu-le de sus.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Antrenament abilitate aer/vânt + tehnici Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament abilitate aer/vânt + tehnici   Antrenament abilitate aer/vânt + tehnici UtjS422Sam Aug 17 2013, 16:38

Mel Force

Voiam să fac o tehnică de foc cu arma mea.Aşa că îmi iau suliţa în mână şi încep să mă concentrez.Respir uşor şi eliberez energia în corpul meu.Încer să o fac să circule şi în armă ,dar acel metal respinge energie.Respir adânc şi încerc din nou.Energia era deja fuzionată cu corpul meu,mai trebuia cu arma ,ceea ce mi se părea aproape imposibil.Metalul respingea energia aerului,dar totuşi trebuia să existe o cale.Încep să mă concentrez mai mult ,respir încet şi calm şi reunesc energia cu corpul meu,apoi o fac să pulseze mai tare cu ajutorul sângelui ,măriind în acelaşi timp şi pulsaţile inimii.Respiraţia mea devenea mai rapidă din cauza acelor pulsaţii.Încep să fac energie sa circule în mâinile mele mai tare ,apoi iau suliţa în mână şi încerc să "o păcălesc" pe aceasta,dar nici cum,era ca şi cum avea un bloc.Mă calmez,fiindcă mă lua cu nervi.Respir adânc şi încerc din nou.De data aceasta încerc să forţez arma.Mâinile mele începeau "să ardă" din cauza concentrării,dar nu mă lăsam.Mă opresc ,trebuia să fie o cale.Mă pun jos şi încep să mă gândesc la o metodă de-a combina energia cu arma mea.Respir adânc şi încep să mă concentrez.Las energia să pulseze şi în timpul acesta ţineam arma în mână.Încerc să măresc pulsaţia sângelui ,poate ,o să reuşeşc să forţez aceea bariera care opreşte trecerea energie din mâinile mele în suliţă.Suliţa mea începea să deviie din ce în ce mai caldă iar eu una simţeam cum luam foc.Decid să mă opresc ,dar procesul în care intrasem numai îmi permitea un asemenea lucru.Oare reuşeam?Auzisem un sunet asemânător cu o crepătură,după câteva minute energia mea părăsea corpul meu ,şi ..se unea cu suliţa!Dar se opreşte brusc,măcar am reuşit să sparc aceea barieră.Încerc din nou şi din nou,energia înceepea să circule prin suliţă dar tot se oprea brus.Cred că era din cauza concentrării mele.Respir şi încep din nou,ajung la partea unde energia se uneea cu arma amea,în momentul acela îmi cresc pulsaţia şi nivelul concentrării,energia numai se oprea brusc ci începea să circule prin suliţă.Vârful suliţei începu să se înlumineze ,iar partea ascuţită a armei luă o altă formă.Era mai uşoară decât suliţa de bază,adică ceea normală.Vedeam cum cristalul strălucea ,era energia aerului meu care circula acolo.Decid să numai stau şi să creez o nouă tehnică.Respir adânc şi încep să pulsez energia înauntrul suliţei,şi să o combin cu vârful acesteia.În jurul sulieţi începu să se formeze un vârtej de aer,dar după ceva timp se oprii din a a se mai forma.Ceva era stranui,simţeam vărtejul,era ca şi cum mă ardea.Reîncerc încă odată,respiram adânc şi încercam să menţin energia aceea albăstruie cât de mult posibil la iveală.După câteva minute îmi dau seama că nu cristalul emana aceea energie ,ci eu ,defapt cristalul ţinea o parte din energia mea acolo,ca şi o rezervă..genial!Vârful suliţei emena din ce în ce mai mult vânt ,şi vărtejul devenea din ce în ce mai mare.Respir adânc şi iau avânt asupra unui lucru ,dau să-l ating cu vârful suliţei ,dar energia se oprii deodată şi tehnica se "stinse".Încep de la capăt ,de această dată menţineam concentrarea ridicată.Vârful suliţei începu să formeze iarăşi acel vărtej de vânt .Mă având asupra unui bolovan care se afla în faţa mea şi-îndrept suliţa către el.Din suliţă pornii un vărtej care aruncase bolovanul la căţiva mentri distanţă şi-l făcu bucăţi.Rămân mirată.Mai încerc odată tot pe un bolovan..tot aşa.Oare la fiinţele vii ce le provoacă?Vâd o căprioară.Mă apropii de ea şi îndrept suliţa către aceasta eliberând.Avea râni peste tot săraca căprioară..dar era deja moartă..deci ..în concluzie..are nişte efecte mai grave asupra fiinţelor vii.

Spoiler:
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Antrenament abilitate aer/vânt + tehnici Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament abilitate aer/vânt + tehnici   Antrenament abilitate aer/vânt + tehnici UtjS422Dum Aug 25 2013, 18:04

Wind Force

Respir adânc şi încep să las energia să curgă în mine ca un rău în timpul unei furtuni.Aceasta începu să circule deodată cu pulsaţia sângelui,ceea ce era destul de bine pentru început.Aceasta ,energia,continuă să pulseze.Decid să-mi relaxez corpul şi să eliberez mintea mea de gânduri.În momentul acela începu o rafală de vânt.Energia mea începea să se agite în mine,blocându-se ,şi într-un fel şi eu,numai puteam să mă gândesc şi să mă mişc,foarte straniu.Eram oarecum panicată.Energia rămase într-un bloc total,ca şi cum voia să-mi arate ceva.O altă rafală de vânt începu să bată cu putere,se izbea de spatele meu ca şi o rocă aruncată direct spre mine.Mă durea ,dar nu înţelegeam de ce făcea asta.Încerc să reiau controlul energiei dar aceasta se tot agita.Respir adânc şi încep concentrarea.Energia ,tot agitată,începu să circule prin venele mele cu foarte mare rapitidate ,clar purtând după ea şi sângele ,ceea ce-mi cauza un fel de asmă.Rafala de vânt nu s oprea ,continua să se izbească de spatele meu ,ceea ce-mi provoca durere.Energia la simţirea acelei dureri creştea oarecum şi se combina cu corpul meu.În momentul acela energia luase stăpânire asupra corpului meu,iar eu mă simţeam mai uşoară decât trebuia.Acel vânt care îmi izbea spatele mă ducea în continuu spre..o cămpie?Mă ridică oarecum în picioare şi mă amplasă în mijlocul acesteia.Vântul încetă să bată.respir adânc şi încep să mă concentrez ,îmi eliberez iarăşi mintea şi las energia să circule în corpul meu.În timp ce mă concentram încercam să-mi menţin corpul cât de relaxat se poate şi să eliberez minte.În jurul meu se formă o aură dar cu cât mai mult aceasta creştea ,cu atât mai mult eu pierdeam controlul energiei ,aşa că decid să încetez.Respir şi încep din nou să mă concentrez,de această dată mă concentram asupra vântului nu a energiei.Energia circula "regulat" în corpul meu unindu-se cu aceasta destul de repede.Mintea mea era limpede ca apa care ieşea din munte.După ce îmi golesc mintea de gânduri energia luă stăpânire asupra corpului meu,din nou.De această dată încercam să nu se mai blocheze.Concentrarea mea devenea oarecum meditare ,ceea ce calma energia dinauntrul meu.O aură albastru deschis îşi făcea apariţia în jurul meu.Aceasta începu să se transforme într-un fel de bulă de aer ,iar apoi dispare,eu simţind o uşoare zguduitură înauntrul meu.Respir adânc şi încerc să măresc pulsaţia energie,poate reuşeam să scot ceva din asta.Înauntrul meu energia iară se agita ca o mare în plină furtună,aceasta încetul cu ăncetul se combina cu corpul meu şi cu mintea mea pulsând mai tare.Vântul începu dintr-o dată să bată cu putere,iar eu iar simţindu-l ca pe o groază de bolovani care se izbeau de mine cu multă forţă.Respir şi încerc să mă calmez ,defapt încercam să calmez energia dinauntrul meu.Părea imposibil,cu cât încercam mai mult cu atât aceasta devenea mai agitată.Acel vând ,sau briză,se rotea în jurul meu,destul de tare,iar apoi dintr.o dată se izbii de mine din toate părţile.În momentul acela am simţit cum oasele mele se creapă una câte una pe rând,atât de mare a fost impactul.Dar doar mi se părea ,căci vântul acela se combinase cu mine dându-mi forţă şi energie.Respir şi reîncep de la capăt.Energia de această dată numai era aşa de agitată,ba chiar era foarte calmă,se purta ca şi cum s-ar fii împăcat cu mine.Ciudat.Energia se combină foarte rapid cu corpul meu ,iar eu o simţeam parte din mine.Vântul numai bătea în aceea cămpie.Încerc să-mi rotesc mâinile în aşa fel încât să pot creea o briză..dar nimic.Respir şi încerc să mă concentrez.Îmi rotesc iarăşi mâinile şi vâd că se formase o mică făşie de vânt ,apoi mă rotesc ,dar când să ajung într-o poziţie favorabilă dispare.Încerc iar şi iar.După mai multe încercări reuşeam să creez nişte brize foarte puternice ,care aveau un impact foarte puternic,erau ca nişte bolovani care se izbeau foarte tare şi cu viteză,cam aşa venea tehnica.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Antrenament abilitate aer/vânt + tehnici Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament abilitate aer/vânt + tehnici   Antrenament abilitate aer/vânt + tehnici UtjS422

Sus In jos
 
Antrenament abilitate aer/vânt + tehnici
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Set-Abilitate-Tehnică
» Antrenamente Jack Albas(A doua abilitate)
» Bărci, vânt, om care se îneacă..
» Mori de vânt, se apropie o tornadă
» Misiunea 1- Protejarea morilor de vânt

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Muntele-
Mergi direct la: