Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Sa ne intalnim! (privat)

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Night

Night


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 29
Localizare Localizare : Tulcea
Mesaje Mesaje : 63


Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422Sam Aug 24 2013, 21:29

Ma plimb prin parc, pe langa banci de lemn, printre pomi, uitandu-ma la stele. Deodata simt ca mai multe persoane intrasera in coltu meu de parc.
Sus In jos
FlashDemon

FlashDemon


Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Aici
Mesaje Mesaje : 110


Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422Sam Aug 24 2013, 21:32

Hazama se pune intr-un copac care era deasupra bancii,fredonand si spunand cu voce tare:
-Tutututuruuuuuuuuuu.
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422Sam Aug 24 2013, 21:34

Cum ii plac plimbarile nocturne, Houki se gandi sa se plimbe pentru a simti aerul racoros al serii. Mergea tot inainte prin parc, privind cerul infinit.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422Sam Aug 24 2013, 21:36

Ajung in parc si imi incep plimbarea. Ridic privirea spre cer admirand peisajul. Ca de fiecare data raman concentrat doar pe priveliste si nu sesizez ca mai e lume in jur.
Sus In jos
Night

Night


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 29
Localizare Localizare : Tulcea
Mesaje Mesaje : 63


Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422Sam Aug 24 2013, 21:38

-A... salutare!
Zic eu catre toti, gandindu-ma cine o fi cel care da repertoriu pe timp de noapte.
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422Sam Aug 24 2013, 21:40

Houki isi intoarse privirea dupa locul de unde venise sunetul. Se incrunta la tip apoi spuse un "Hei" fara vlaga.
Sus In jos
FlashDemon

FlashDemon


Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Aici
Mesaje Mesaje : 110


Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422Sam Aug 24 2013, 21:42

-Servus si tie,draga.spune acesta sarcastic uitandu-se la tip,era plictisit,si ii era somn,nu a dormit toata nopatea,se gandea la fata care l-a salvat de la moarte deoarece Forkey l-a inchis intr-o camera in care nici nu a intrat!Logica vietii!
Sus In jos
Night

Night


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 29
Localizare Localizare : Tulcea
Mesaje Mesaje : 63


Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422Sam Aug 24 2013, 21:43

Ma uitam la persoana care se uita incruntata la mine... Apoi spre ceilalti.
-Mi se pare mie sau ne-am mai intalnit?
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422Sam Aug 24 2013, 21:46

Continui sa privesc cerul timp de cateva secunde si dupa imi intorc privirea catre ei spunand cu o voce calma:
- Salut, apoi imi ridic privirea spre cer.
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422Sam Aug 24 2013, 21:47

- Este imposibil. raspunde Houki scurt. Nu vroia sa dea mai multe detalii. Ceilalti nu trebuiau sa stie ca in ultimii 6 ani nu a vazut lumina Soarelui.
Sus In jos
Night

Night


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 29
Localizare Localizare : Tulcea
Mesaje Mesaje : 63


Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422Sam Aug 24 2013, 21:53

-Hm, atunci doar mi se pare...
Zic eu uitandu-ma la toti curios.
Si totusi mi se par familiari...
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422Sam Aug 24 2013, 21:56

Lain era rezemata de lemnul rece al unui copac, sub umbra lui protectoare. Nu prea dadea atentie celor din jur, ramanand ca o existenta fantomatica si fiind mai atrasa de luminile puternice ale stelelor.
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422Sam Aug 24 2013, 22:00

Dupa ce se balbai de cateva ori, Houki stranse pumnul astfel incat sa isi infiga unghiile in palma. Se putea calma asa. Se indrepta spre tipul de pe banca si se aseza langa el fixandu-si privirea spre el. Nu lasa sa i se vada ochii, fiind acoperiti de umbra bretonului.
- Houki. spuse simplu.


Ultima editare efectuata de catre Nameless in Sam Aug 24 2013, 22:17, editata de 1 ori
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422Sam Aug 24 2013, 22:07

Imi intorc iar privirea spre cei 2 care stau pe banca si ma indrept sre ei.
- Forkey.
Sus In jos
Night

Night


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 29
Localizare Localizare : Tulcea
Mesaje Mesaje : 63


Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422Sam Aug 24 2013, 22:11

-Night.
Si astept sa raspunda si ultimul.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422Sam Aug 24 2013, 22:29

Lain isi intoarce privirea care strapungea intunericul cu un turcoaz aprins catre cel care se numea "Night", gandindu-se ca numele i se potrivea. Anticipeaza ce vroia, dar pastreaza linistea un timp.
-M-ai inteles gresit...Nu vreau sa deranjez, spune pe un ton destul de incet, dar distant. Gandindu-se la replica lui politicoasa, dar la fel de rece, care va urma, termina spunand pe un ton mai accentuat: Nimeni important, dar imi poti spune Lain.
Sus In jos
FlashDemon

FlashDemon


Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Aici
Mesaje Mesaje : 110


Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422Sam Aug 24 2013, 22:30

-Hazama,dar tu Night ma poti numi Day,sau master,cum vrei tu.spune acesta stand intins in copac,ii era frica sa nu cada pe fata care statea rezemata de copac,dar neah,creanga nu s-ar rupe asa de usor.
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422Sam Aug 24 2013, 22:44

Houki se uita spre singura fata din preajma si lasa sa i se vada privirea. Zambi firav apoi ii spuse pe un ton stins:
- Orice nimeni este cineva.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422Sam Aug 24 2013, 22:50

Expresia lui Lain se schimba radical cand vede acea persoana. Parca acea existenta fantomatica a ei prinde contur pentru un moment. Un signur moment, pe care nu il va uita.
Isi intoarce repede privirea in alta parte.
-Crezi cu adevarat asta? intreaba Lain, complet schimbata, cu un zambet ce exprima ironia pe care o intelege de la Houki.
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422Sam Aug 24 2013, 22:54

- O cred doar cand ma gandesc la ceilalti, nu si cand ma gandesc la propria persoana. raspunde fata pe un ton calm, mentinand acel zambet fals.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sa ne intalnim! (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne intalnim! (privat)   Sa ne intalnim! (privat) UtjS422

Sus In jos
 
Sa ne intalnim! (privat)
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Pic nic (Privat)
» Smileeee :) [privat]
» The day before yesterday. [Privat]
» Să bem o tequila (Privat)
» Fortareata[privat]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Parcul-
Mergi direct la: