Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Antrenament #2

In jos 
AutorMesaj
Perrie

Perrie


Mesaje Mesaje : 67


Antrenament #2 Empty
MesajSubiect: Antrenament #2   Antrenament #2 UtjS422Sam Sept 14 2013, 22:45

Ajung in cimitir locul unde pot sa ma antrenez fara probleme stiind ca nu ma poate deranja nimeni sau sa ma poate infuria. Sunt o fire mai rece, mai retrasa , si prefer sa ma antrenez singura decat cu cineva adica sunt pe cont propriu. Linişte, pustiu, locul perfect. Rămasesem pe loc inspectând zona cu privirea. Auzind posibilele foşnete se întoarse spre cauză. Zâmbi sec, ironic, în colţul gurii când o întâlni o cioara care o mai deranjaze si anterior de la antrenamentele ei.
-Tu? pronunţă o întrebare retorică, gândindu-se la motivul vizitei.
Cioara începe să dea din cap şi din aripi semn că ar vrea să stea aici cu mine.  Îi spun că poate dar să nu mă deranjeze nu ştiu daca m-a înţeles dar totuşi. Am prevenit-o! Îmi dau medalionul jos şi acesta îmi cade la o pagină din carte. Pe aceea pagină scria “Pentru cei ce pot folosi pistoalele, armele trecutului, sfintele ucigătoare de demoni trebuie să înveţe această tehnică de apărare. Scutul morţii: în această tehnică glonţul care îl scoate din pistol creează un scut care arată electric apărând un atac”.
Încep să învăţ tehnica uşor, uşor şi reuşesc. Totul costa în canalizarea energiei mele.Ceva ce este foarte interesant. Din pistoalele mele cu câte un glonţ , din acele două gloanţe apăru un scut mare electric care apăra orice atac. Ce frumos ! Vad ca dintr-o data pistoalele mele plutesc si incep sa faca tehnica aceasta. Trebuie sa invat mai bine tehnica asa ca imi iau pistoalele inapoi in maini si le incarc cu niste gloante sfinte,imi pun pistoalele in fata la fel si mainile mele si apas pe tragaci concentrandu-mi energia pe aceasta tehnica, dupa ce imi canalizez energie pe pistoale din pistol iese un scut electric.Cioara incearca sa treaca prin el dar se loveste de el si cade jos. Se pare ca e destul de buna tehnica numai ca imi consuma foarte multa energie si trebuie sa ma odihnesc. Asa, acum sa invat sa o controlez, fac ce am facut si pana acum, numai ca vreau sa pot misca scutul unde vreau eu, misc pistoalele usor dar scutul se incapataneaza. Dupa cateva ore de antrenament si oboseala reusesc sa controlez scutul miscand-ul unde vreau eu.
Sus In jos
 
Antrenament #2
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Antrenament nou
» Antrenament
» Antrenament.
» Antrenament #3
» Antrenament

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Cimitirul-
Mergi direct la: