Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Antrenament Limit Break II

In jos 
AutorMesaj
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Antrenament Limit Break II Empty
MesajSubiect: Antrenament Limit Break II   Antrenament Limit Break II UtjS422Mier Aug 28 2013, 15:19

Jaden avea un rucsac plin cu carti vechi si incepe sa se miste spre mijlocul arenei facand un cerc din carti de la marginea arenei spre centru, era deja logic ce vroia sa faca, deoarece a facut asta dar totusi la un nivel mai mic atunci cand a invatat Limit Break, cum Jaden nu este chiar magician suta la suta are nevoie de carti puternic energizate magic pentru a creaa unele tehnici de nivel mai inalt, culmea e ca fiecare carte avea la inceput o pagina alba imaculat pe care scria un "L" cu sange.
-Frate, nu pot intelege cine imi trimite cartile ca sa invat Limit Break cu toate secretele sale, parintii mei sigur nu ar face asa ceva, nici nu cred ca stiu ca am plecat de acasa acum un an, a naibi sa fie soramea.
Jaden aproape terminase cercul, mai aseaza putin cateva carti ca sa fie perfect cercul dupa care langa acel "L" din carte scrie si el cu sange la fiecare carte cu propriul lui sange un "J" de la Jaden. (Cartile erau mai multe de 300 deci a durat ceva). Langa fiecare carte se lasase in zgura arenei urma de picior lai lui, (Era descult pentru ca trebuia sa aiba o comuniune perfecta cu mediul si cu energia transmisa de carti pe sol. Jaden isi da jos jacheta si tricoul ramanand doar cu pantalonii pe el, dupa care se musca odata de degetul mare de la mana stanga ca sa isi deseneze niste forme pe mana dreapta cu aminterea cum ca pana nu a facut acel desen cu sange pe fata lui Limit Break(Masca) nu a functionat.
Gand: In cartile astea scrie cum ca Limit Break nu are doar o forma de masca ci este o intreaga armura dar pentru asta trebuie trecuta prin 10 nivele la final ramanand armura completa ce poate fi sparta numai cu o energie gicanta, sa vedem daca e adevarat.
Jaden departeaza mult picioarele pe unul tinandu-l putin indoit, pe celalalt drept si putin in spate dupa care isi indreapta privirea spre pamant si pune mana dreapta peste fata lui, mana lui chiar si palma lui era plina de sange.
-LIMIT BREAK!
Tipa puternic si toate cartile se ridica in aer la doi metri deasupra pamantului si incep sa se rasfoiasca haotic, si paginile incep sa zboare una cate una spre Jaden problema era ca erau unele pagini negre si mult mai putine albastre. Masca apare pe fata lui si prin abilitatile fizice sporite reusea chiar si la viteza aceea sa princa cu mana dreapta toate paginile ce straluceau albastu lasandu-le pe cele negre sa il urmareasca. Cartile se pare ca mentineau energia energia Limt Break inca activa si masca nu se crapa si dupa 10 minute cand nu mai sunt pagini albastre laginile acelea albe pe care Jaden a scris "J"-ul il lovesc toate in mana dupa care mana lui e inconjurata de lumina si apare o armura acolo iar in momentul acela paginile ce il urmareau se risipesc in aer si copertile goale acum ale cartilor cad pe zgura arenei.
Jaden se uita la mana lui si armura mainii lui se mentine dupa ce masca s-a spart, se mentine inca 3 minute.
-Deci asta e, Limit Break II.... Dulce
Jaden strange pumnul si il priveste.
Gand: Mama, tata, sora, mi-ati ignorat existenta cand ati vazut ca nu am puteri magice, as vrea sa va vad acum ce ziceti despre mine.
Sus In jos
 
Antrenament Limit Break II
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Antrenament Limit Break
» Jaden vs Jadeni (Antrenament Limit Break IV)
» Limit Break III
» Antrenament
» Antrenament.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Sala de antrenamente-
Mergi direct la: