Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Antrenament Limit Break

In jos 
AutorMesaj
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Antrenament Limit Break Empty
MesajSubiect: Antrenament Limit Break   Antrenament Limit Break UtjS422Mier Aug 14 2013, 11:52

Jaden ajunge in locul lui obisnuit de antrenament grabit si mai serios ca niciodata. Turneul urma sa inceapa si el inca nu isi dezvoltase o a doua abilitate.
-Acum e timpul, am zis ca nu am nevoie de o a doua abilitate dar se pare ca desi am castigat lupta aia cu Ay a fost la limita, si daca nu as fi avut sistemul nervos conectat la grifon probabil ca as fi fost prins in propria explozie.
Jaden avea in cap finalul luptei dintre cei doi si se gandea oare ce abilitate ii trebuie, se gandea la o strategie cum ar putea castiga in turneu.
Jaden din rucsac scoate multe carti vechi pe care le avea de la bilioteca si incepe sa le puna cerc in jurul lui dupa care inchide ochii si incepe sa faca semne din maini aleatorii si din carti incepea sa iasa lumini ce se indreptau incet sper fata lui Jaden.
Gand:Nu e alt ceva decat forta bruta, atunci magia asta e singura mea sansa.
-Limit Break!
Cand spune asta pune mana la fata si apare o lumina orbitoare albastra si alba dar dintro data dispare.
-Nu a mers. Dar credeam ca asta va merge, eram sigur.
Gand: Oare emergia mea de magician nu este inca destul de avansata?
-Sti ceva, nu ma voi lasa orice ar fi, nu sunt inca de nivelul lui Limit Break, atunci voi ajunge!
Jaden repede de mai multe ori semnele din mana dar cu fiecare incercare chiar daca mai avansa putin si in mana lui din lumina incepea sa se contureze o masca totusi cartile pe care le utiliza isi pierdeau din pagini.
Gand: Daca nu reusesc acum nu voi mai reusii niciodata, cartile astea nu mai au destule pagini pentru inca o incercare inafara de asta.
Jaden isi musca degetul si cu sange isi face un simbol pe fata ca o zgarietura de gheara de animal. Dupa care incepe sa faca din nou simbolurile mai concentrat ca niciodata si de data asta tine mana mult mai apropiata de fata, lumina incepe sa se formeze, masca incepe sa apara.
Gand:Asta e nivelul meu, sunt Jaden Seju, si am proms ca o sa ajung in varf.
-Limit Break!
Isi ia mana de pe fata si lasa in urma ei o lumina alba si masca in aer in fata ochilor dupa care se aseaza singura, isis creaza o forma stabila si ramane pe fata lui Jaden pentru cateva secunde dupa care se sparge.
Jaden totusi zambea in timp ce cade pe spate. Inchideo chii pentru cateva momente dupa care se uita in sus.
-Am reusit! Dupa 150 de incercari am reusit...
Ziua urmatoare cand ajunge in arena isi creaza masca fara carti dar totusi se sparge dupa o secunda.
Gand:-Se pare ca nu am concentrarea potrivita, mai trebuia sa incerc.
In cateva zile a facut progrese destul de mari avant in vedere ca putea mentine masca un minut si in acel minut puterea lui fizica, rezistenta si viteza erau sporite dar totusi un minut nu era de ajuns.
-Un minut? asta ar putea fi ingerula dar totusi nu e destul... Oare...
Jaden isi smulge de la gat colierul si il tinea in mana in momentul in care zice:
-Limit Break!
Masca de pe fata lui acum era de grifon si se parea ca dupa mai multe incercari Jaden cu energia lui si cea a grifonului reusea sa mentina masca 3 minute.
-Asta e, turneu, pazea ca vin.
Sus In jos
 
Antrenament Limit Break
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Antrenament Limit Break II
» Jaden vs Jadeni (Antrenament Limit Break IV)
» Limit Break III
» Have a break, have a kit-kat. [privat]
» Antrenament

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Sala de antrenamente-
Mergi direct la: