Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Jaden vs Jadeni (Antrenament Limit Break IV)

In jos 
AutorMesaj
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Jaden vs Jadeni (Antrenament Limit Break IV) Empty
MesajSubiect: Jaden vs Jadeni (Antrenament Limit Break IV)   Jaden vs Jadeni (Antrenament Limit Break IV) UtjS422Dum Sept 08 2013, 19:56

Jaden in ultimul timp abusese cosmaruri, multe cosmaruri in care se facea ca se lupta cu sine. Totul a inceput de cand a intrat prima oara in capul lui si s-a luptat cu acel monstru pentru a invata un nou nivel al abilitatii limit break, dar de atunci totul a luat o intorsatura neprevazuta, Jaden incepuse sa isi piarda controlul sentimentelor, era o nebunie asa ca d data asta numai asteapta nimenic, se duce in arena unde nu putea fi deranjat si incepe sa memiteze, trebuia sa intre din nou in mintea lui sa rezolve orice era dereglat acolo, numai avea chef sa o ia razna mai mult decat e deja. Dupa o ora de concentrere intra in mintea lui si ramene total uimit cand vede 6 de el pe acolo, fiecare de o culoare diferita, rosu (Jaden indragostit), galben (Jaden adrenalina), verde (Jaden furios), albastru (Jaden destept), alb (Jaden calm) si violet (Jaden curajos). Cu alte cuvinte sentimentele lui Jaden au prins viata si acum aveau constiinta proprie desi fiecare o tinea pe a lui. Jaden cel real incepe calm o conversatie cu ei.
-Aaaaammmm, scuze ca intervin dar.... Cum mama naibi de sunteti voi in capul meu!? *ultima parte o spune tipand*
Alb:-Jaden, nu trebuie sa fi nervos...
Verde: -exact, pentru ca daca te enervezi, ma enervez!
Jaden si Jaden verde incep sa se ia la bataie cu pumnii si picioarele in stilul vechi de strada dar Jaden galben se baga si il in bataie cum avea mereu chef de adrenalina si incep sa se bata calumea.
Albastru: -Jaden, stim ca esti aici numai ca sa ne primiti pe noi inapoi, asa ca sa vedem cine castiga, tu sau noi?
-Mie imi convine... *spune in timp ce se bate cu cei doi doar ca atunci sare si cel albastru in lupta si deja totul devenea mai complicat* Jucati murdar? Limit Break 2, Limit Break 3.
Pe bratele lui Jaden apar Limit Break 2 si 3. In timp ce se apara cu mana dreapa ce avea putere sporita, ataca cu mana stanga ce avea acea sabie de os pe ea. Cand sa intervina cel violet Jaden il doboara pe versiunea lui verde.
-1 jos, mai sunt 5...
Atunci intra in lupta si cel rosu si cel alb chiar daca ei erau mai pasnici de genul lor asa.
Rosu: -Pentru Mei!!!
Jaden avea de munca cu ei, desi evea doua limit break activate totusi e vorba de o batalie cu 5 oameni. Asa ca face un sacrificiu de ceva energie si activeaza Masca Limit Break pentru a putea face fata la 3 deodata, dar doi inca erau periculosi. Nu avea prea multe sanse, batalia era foarte dezechilibrata, primea multe lovituri.
Violet: -Tu chiar crezi ca o sa ajungi in varf asa *il loveste* ai pierdut de multe ori, victoriile tale sunt neimportante. *ii mai da un pumn*
Albastru:-Actionezi fara sa gandesti, nu e de mirare ca esti aici si te-ai luat la bataie fara vreo strategie.
Galben:-Nu mai esti nebunul ce erai inainte, te-a speriat chiar asa rau Crucia atunci?
Alb:-Esti mult prea stresat pe toate problemele pe care le ai, mai stai si tu relaxat, ai o viata frumoasa.
Rosu:-Dupa ce vei pierde acum nu vei mai ramane cu nimic, o vei pierde pe Mei.
Jaden tot era lovit si nu putea sa riposteze, incepea sa vada totul cu incetinitorul.
Gand: Jey, ai trecut prin atatea, electrocutat de Forkey, injunghiar de Crucia si totusi esti in viata, esti atat de departe, nu vei pirde acum!
Jaden le opreste pumnii tuturor cu o singura mana si se shimbase repede starea lui de spirit era alt fel si privea totul serios.
-Voi nu imi condureti viata, voi face ce vreau aici, sunt Jaden Seju, tecut pin atatea, si asta e doar un nou obstacol!
Jaden trece peste toti dar celui din mijloc (cel alb) ii infige sabia in gat si il doboara dupa care incepe iar sa se lupte cu cei 4 ramasi dar ceva era diferit, Jaden preluase conducerea si numai putea fi oprit, cel albastru pica.
-Se pare ca il lupta nu ajunge doar sa fi destept nu?
Urmatorul atac al lui Jaden il doboara si pe cel rosu si acum deja situatia era mai usoara, ultimii doi desi erau cele mai puternice sentimente ale lui Jaden nu erau nici pe aproape sa fie destul de puternice cat sa invinga originalul.
-Ati ramas voi doi, si daca ar fi sa aleg doua insuri care ma caracterizeaza voi ati fi, curaj si adrenalina, dar deja stiu cine ma reprezinta pe mine dintre voi doi, cel ce sunt eu, si acela stiu ca va ramane in picioare.
Jaden inchide ochii stia ca trebuie ca un sentiment de al lui sa le preia pe toate la final, si acela sa fie el, problema e care, pe care sa il omoare, pe care sa il pastreze ca fiind cel mai puternic? Pur si simplu inchide ochii si se lasa ghidat de instinct, se lupta cu cei doi cu ochii inchisi in timp ce cele 3 limit break se sbulberau in aer, lovitura finala o primeste Jaden Violet ce reprezenta curajul lui Jaden dupa care deschide ochii.
-Da, am avut dreptate.
Incepe sa se uite mandru la Jaden cel galben ce reprezenta adrenalina si distractia din el.
-Nu esti primul sentiment ce l-am avut, in prima mea zi de viata te-am cunoscut, cand am fost aruncat de la geamul spitalului pentru a fi omorat dar totusi ceva m-a salvat la sol, pe tine te-am cunoscut acolo in aer, a fost primul meu salt.
-Esti Jaden Seju, ti-am vazut toate zilele din viata si probabil cel ce te-a tinut in viata in pihnita aia atata timp.
-Adrenalina, asta e numele meu mic.
-Mereu a fost...
Cei doi Jaden bat palma si trupurile celorlati de pe jos se duc in cel ramas in viata, dupa care acesta se transforma intr-o armura pe pieptul si spatele lui Jaden lasandu-i abdomenul descoperit.
-Limit Break IV?
-E numai a ta Jaden...

Sus In jos
 
Jaden vs Jadeni (Antrenament Limit Break IV)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Antrenament Limit Break II
» Antrenament Limit Break
» Limit Break III
» Jaden and Leo-Antrenament Electric Shot
» Have a break, have a kit-kat. [privat]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Sala de antrenamente-
Mergi direct la: