Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Limit Break III

In jos 
AutorMesaj
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Limit Break III Empty
MesajSubiect: Limit Break III   Limit Break III UtjS422Joi Sept 05 2013, 15:22

Jaden primise un nou pachet duios ca si celelalte dar de data asta se pare ca in el numai era nici o carte, ci doar un cristal in forma de cerc cu raza de 7 centimetri si sutire cam de jumatate de centimetru. A decis sa deschida pachetul in arena de antrenament pentru a nu risca nimic si atunci cand il deschide cristalul in prezenta lui incepe sa straluceasca si masca de Limit Break se formeaza singura pe fata lui Jaden.
-Ce naiba se intampla? Totul devine negru... negru... negru... *Si pica pe pamant*
Cand deschide ochii era intr-un loc foarte futurist plin de lumini albastre pe pereti negri.
-Frate, ce e locul asta?
???:-Mintea ta Jaden, Mintea ta...
-Nu se poate, si stai ce caut aici daca asta chiar e mintea mea? Si mai important cine esti tu si de ce esti in capul meu?
???:-Sunt energia ta magica, numele meu este Elo.
In Fata lui Jaden apare o versiune a lui cu par albastru si piele alba.
-Ok, vocea ta e ciudata pentru ca se aude in ecou dar arati al naibii de bine.
-Avem aceeasi fata, eram sigur ca vei spune asta. In fine, nu e timpul de asta, e timpul sa inveti Limit Break III.
-O sa invat de acum tehnicile in mintea mea? Super tare! Sunt grovaz inseamna.
Undeva la 20 de metri in dreapta lui Jaden apare un fel de monstru iar fata si mana lui drepta erau identice cu formele Limit Break stiute de Jaden pana acum.
-Ok Jaden, testul tau este sa il invingi...
Atunci Elo se transforma intr-o sabie cu lama albastra Si Jaden apuca sabia de maner, dupa care monstrul il ataca pe Jaden, el blocheaza cu sabia doar ca este aruncat de puterea loviturii. Incearca sa isi creeze masca pe fata dar se pare ca nu functioneaza, se pare ca acea creatura este enrgia limit break al lui Jaden dar oare cum a ajuns in mintea lui.
-Eh, te voi bate si fara Limit Break si fara Luxyzard, aici e teritoriul meu.
Lupta nu mergea prea bine pentru Jaden, ceatura era mult mai puternica ca si el in tot ce tinea de abilitati fizice, era de 10 ori mai rapid, de 10 ori mai puternic si se pare ca si de 10 ori mai destept si probabil daca Jaden nu avea sabia acea era deja mort. La un moment creatura il loveste in mana dreapta ranindu-l foarte rau si afectandu-i nervii maini nemaiputand sa o miste.
-AAAAaaaa!
Jaden muta sabia in mana stanga dar deja lupta era prea grea dar se lasa jos is in momentul cand ceatura incearca sa sar pe el nu se apara ci ii infige sabia in abdomen dar si lui ii sunt infipte ghearele in abdomen.
-Ai trecut Jaden... testul tau era simplu, nu te teme niciodata de lupta...
-Hmm...a fost floare la ureche, acum da-mi abilitatea.
-Esti incredibl baiatule...
-Elo, esti eu, ma cunosti bine, sti de ce sunt gata de orice.
Odata monstrul diapare in forma spirituala si intra in Jaden iar pe mana lui stanga apare o o armura ca pe cea deapta doar ca diferenta e ca pe aceasta avea o lama de sabie de iesea din incheietura lui. Ranile dupa asta i-au fost vindecate si el intra inapoi in lumea reala, se pare ca acum cristalul disparuse din cutie.
-Limit Break 3 huh? Deabia astept sa folosesc asta.
Sus In jos
 
Limit Break III
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Antrenament Limit Break
» Antrenament Limit Break II
» Jaden vs Jadeni (Antrenament Limit Break IV)
» Have a break, have a kit-kat. [privat]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Sala de antrenamente-
Mergi direct la: