Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 In padurea mortii

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422Sam Dec 13 2014, 00:01

-Nu am nevoie de ajutor. Pot sa ma descurc si singura. E problema mea, e bunica mea! Tu doar... Ajuta-ma sa ma ridic.
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422Sam Dec 13 2014, 00:04

-O sa lupti de la mine din brate si eu o sa ma uit la tine?
Spawan incepe sa rada.
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422Sam Dec 13 2014, 00:06

-Nu! zise Mistic raspicat si tare.
Mistic incearca sa plece din bratele lui Spawan, care o cuprindeau ca o caracatita, si incearca sa se ridice.
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422Sam Dec 13 2014, 00:07

-Vrei sa mergi singura fara ajutorul meu sa o ajuti pe batranica?
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422Sam Dec 13 2014, 00:13

-Da... Si batranica aia e mai puternica decat noi doi la un loc. Plus inca doi ca tine si doi ca mine. Si stie mai multe decat vom stii noi vreodata.
Mistic se ridica dar piciorul ei parca vroia sa o tina in loc. Aceasta vazand care e situatia cu piciorul, isi canalizeaza energia ramasa asupra piciorului ei, vindecandu-l complet. Ea se ridica si zice:
-Ai vazut ca n-a fost... Mistic ramane ametita si cade la pamant incontienta. Deoarece isi consumase toata energia ramasa asupra luxatiei.
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422Sam Dec 13 2014, 00:18

Gand:-Pai daca este asa de puternica cum zice ea, nu ar trebuii sa aiba probleme...adica eu ma descurc mereu.
O ia in brate si se pune cu ea in pat si se culca asteptand sa-i treaca.
Gand:-Oare ar trebuii sa o tin in brate...sau ceva de genu?
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422Sam Dec 13 2014, 00:26

Ceea ce nu stia Spawan este ca Mistic era treaza de 3 zile, in care nu a avut parte de mancare, somn sau odihna. Ea hoinarea si se antrena fara sa faca o pauza, din acest motiv ea cazu inconstienta fara energie
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422Sam Dec 13 2014, 00:36

Gand:-Ce frumos doarme.
Spawan face foc in jur ca sa fie cald, si se culca si el langa ea.
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422Sam Dec 13 2014, 00:48

Mistic in somn incepu sa dea din maini si din picioare, agitata. Cand dintr-o data se ridica brusc, toata fruntea-i era uda si fara era rosie.
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422Sam Dec 13 2014, 00:51

Spawan se trezise si el, dar nu vroia sa dea nici un semn de viata.
Gand:-Nu cred ca am facut chiar asa de puternic focul.
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422Sam Dec 13 2014, 00:58

Mistic se ridica din pat, fara sa-si dea seama. Era somnambula. Se duce si se aseaza in fata unui zid si formeaza un cutit din cenusa si scrie pe perete un nume, Tatatura. Se duce catre Spawan si transforma micul pumnal, intr-o sabie ascutita, vrand sa-l decapiteze pe Spawan.
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422Sam Dec 13 2014, 01:05

Gand:-Ce vrea sa faca?
Spawan se ridica si se pune la 2 metrii in fata ei si vede ca este somnambula, asa ca ii arunca un jet de apa in fata
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422Sam Dec 13 2014, 01:07

-Aah... E re... Mistic nu isi revenise complet si isi pierdu echilibrul si cazu peste Spawan.
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422Sam Dec 13 2014, 16:37

Gand:-Ceva imi spune ca nu o sa ma surprinda prea repede intr-un mod placut.
O prinde si o tine in brate
-Ce sa-i fac?...
O pune in pat, isi rupe o fasie de panza din haina lui si ii face o compresa pe care i-o pune pe cap
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422Sam Dec 13 2014, 17:05

Duca doua zile intregi de somn, Mistic se trezeste plina de viata si foarte bine dispusa.
-Aaah, ce bine am dormit. Buna dimineata, Spawan. Ii zambeste lui Spawan foarte incantata
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422Sam Dec 13 2014, 17:12

Spawan dupa 2 zile langa ea supravietuind doar din cartofi si un iepure pierdut prin zona, se bucura sa vada ca s-a trezit intr-un sfarsit
-Buna dimineata Mistic, cum esti?
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422Sam Dec 13 2014, 17:21

-Sunt foarte bine, ma simt ca noua. Tu ce faci?
Mistic se uita in jur si vede pe perete un nume care ii trecea fiori de fiecare data cand il auzea sau vedea. Ea se ridica din pat si se indreapta catre perete si atinge rosturile peretiilor si il ibtreaba pe Spawan despre ce s-a intamplat cat timp ea dormea.
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422Sam Dec 13 2014, 17:23

-Te-am aparat de Tatatua, a venit dupa tine sa-ti faca rau, si eu l-am distrus, tu ai lesinat si ai dormit 2 zile.
Gand:-Oare o sa ma creada?
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422Sam Dec 13 2014, 17:33

-Nu e adevarat. Spune-mi adevarul... Ce am facut in somn?
Mistic incepe sa devina putin nedumerita, si vede haina lui Spawan rupta si se sperie putin de faptul ca ar fii putut sa-i faca rau lui Spawan in somn.
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422Sam Dec 13 2014, 17:35

-Ai fost putin somnambula, ai lesinat, ai facut febra, ti-am facut o compresa rece si cam atat...
Sus In jos
Continut sponsorizat





In padurea mortii - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 7 UtjS422

Sus In jos
 
In padurea mortii
Sus 
Pagina 7 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Insula Mortii
» Padurea de langa satul care e in apropierea unui lac care e la 3 km de un oras mai mare decat un sat cu 3 metrii patrati
» Orasul de langa cel care e langa padurea care e in apropierea unui lac de o adancime de 500 de metrii unde sunt multi pesti.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Break the Sky RPG :: Insula Umbrelor-
Mergi direct la: