Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 In padurea mortii

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422Mar Dec 09 2014, 23:01

Mistic simte o prezenta stranie apropiindu-se.
-Simti asta? Zice ea putin panicata. Cred ca se apropie cineva. Ii sopteste lui Spawan
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422Mier Dec 10 2014, 00:12

-Si eu cred la fel.
Dintr-o data usa se deschide si intra cineva strigand.
-Cuparati telefoane!!!?
Gand:-La naiba, stiam ca o sa vina si aici.
-Pleaca, asta este teritoriul meu!
Acesta de frica lui Spawan pleaca
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422Mier Dec 10 2014, 00:30

-Ooo, era sa ma sperie. Zice Mistit putin miscata de ceea ce se petrecuse.
-Mereu stai pe aici? In locul asta? Sau e doar asa, provizoriu...
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422Mier Dec 10 2014, 00:34

-Se poate spune ca ma simt ca acasa aici, nu stiu de ce...
Gand:-...*cri, cri, cri*
Se intoarce cu corpul spre ea pentru ca expira aer cald si era placut.
Gand:-Sper sa visez ceva frumos...
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422Mier Dec 10 2014, 00:40

-Poate e un remediu pt tine, ca sa te linisteasca. Sau un refugiu, unde nu ai reguli ce trebuie sa le indeplinesti, sau sa nu le incalci. Eu stau singura, am casa mea, linistea mea. Nu am prea multe amintiri cu ea, dar face parte din mine.
Mistic se gandeste putin si zice:
-Poate de asta ai si tu nevoie. De un loc care sa te faca sa te simti complet.
Gand:Sper sa nu fii zis ceva gresit, si sa-l fac sa se simta prost.
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422Mier Dec 10 2014, 00:44

-Pe mine locurile si obiectele nu ma fac sa ma simt complet.
Gand:-Ce vrea defapt?
Inchide ochii langa ea si da sa doarma.
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422Mier Dec 10 2014, 00:49

-Sincer, nu cred ca a existat vreo persoana care sa ma faca sa ma simt completa, asa ca m-am obisnuit sa consider lucrurile mai apropiate...
Gand:A fost cel mai ciudat moment...(Isi aminteste o intamplare neplacuta)
-Si ceea ce vrei sa spui, este ca tu-ti pui baza mai mult in oameni?
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422Mier Dec 10 2014, 00:59

-Inca nu a existat ceva care sa ma faca sa ma simt complet. Sunt de parere ca dupa ce o sa mor, o sa dispara si jumatatea pe care o am, iar apoi nu o sa fiu la mijloc cu completarea.
Gand:-Cel putin inca nu a existat. Pate nu exista completarea...poate exista doar lipsa pentru ca nu am am avut niciodata ceva complet. Nedrept, dar asta este realitatea.
Se intoarce si ii scapa o lacrima pe care nu vrea sa o vada.
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422Mier Dec 10 2014, 01:07

Mistic se simte stanjenita de moment, stiind ca l-a facut pe Spawan sa nu se simta in apele sale.
-Im... Imi cer scuze, nu intentionam sacte fac sa te simti asa. Dar vreau sa stii ca exista. Exista o alta jumatate pt fiecare. Doar ca pt unii, nu a aparut inca. Pt altii, se poate sa o fii gasit mai repede. Sau mai sunt si pers care si-au ratat jumatatea, doar pt ca nu au stiut sa o tina aproape.
Gand:Inceteaza sa mai vorbesti, nebunooo, ca nu stii ce spui, si il faci si pe Spawan sa se simta prost.
-Scuze... Nu trebuia sa spun astea... Ar fii trebuut sa tac.
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422Mier Dec 10 2014, 01:16

-Daca acel cineva si-a ratat jumatatea pentru ca nu a stiut sa o tina aproape, atunci jumatatea a fost doar o lipitoare care a plecat dupa ce nu a mai avut ce lua. Deci este o facatura.
Spawan invoca un cub de gheata, si o minge de foc. Le uneste, iar la contact, gheata se transforma in apa si ies aburi.
-Vezi? Dupa ce cele doua elemente s-au unit, s-au transformat in apa impreuna, dar au pierdut mult prin evaporare. Daca in natura nu exista completare, nu ma astept sa existe si in umanitate.
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422Mier Dec 10 2014, 01:38

-Pai, natura nu are inima, sau compasiune. Nu are resentimente sau sentimente pt care sa lupte, sau sa creada ca iubeste, sau uraste.
Gand:Natura este cel mai frumos element.
-Pt inceput, ar trebui sa te linistesti.
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422Mier Dec 10 2014, 01:42

Spawan incepuse sa sforaie usor.
Vis: Spawan se afla in pat dormind in timp ce se uita la el insusi
Intre timp, saliveaza pe mana ei.
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422Mier Dec 10 2014, 01:53

Gand:Eww, sper ca nu e ceea ce cred eu!!! Dar il las sa doarma pe incompletu' asta.
Mistic zambeste usor si il saruta pe Spawan pe crested si se cuibareste mai aproape de el.
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422Mier Dec 10 2014, 01:58

Vis:-Teoria relativității reprezintă în fizica modernă un ansamblu a două teorii formulate de Spawan: relativitatea restrânsă și relativitatea generalizată.
Spawan inconstient in somn, se intoarce spre ea pentru o alta pozitie de dormit.
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422Mier Dec 10 2014, 02:03

Mistic, negasindu-si somn, il priveste pe Spawan cum doarme, si incepe sa se joace cu genele lui, tragand usor de ele si chicotind
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422Mier Dec 10 2014, 02:06

Spawan continua sa saliveze si pe cealalta parte a bratului ei. Dintr-odata scoate un sforait atat de puternic incat ar fii trezit si mortii din jurul lor.
-Chrrrarhhhh!!!! Mniam, mniam
Vis: Spawan poarta o lupta cu regele oamenilor care guverna peste aceste meleaguri inainte de a ajunge ceea ce este acum.
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422Mier Dec 10 2014, 02:19

Mistic il scutura bine de tot pe Spawan.
-Heeeeei... Nu mai saliva pe mine si trezeste-te. Sforai mult prea tare...
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422Mier Dec 10 2014, 02:24

Spawan se trezeste spontan
-Am crezut ca o fac de buna voie...
Se aud gemete suparate in jurul lor.
-Am avut un vis interesant...
Ia discret o foaie din caiet si o ia in brate. Cat timp o lua in brate scrie pe foaie "necomestibil" si i-o lipeste pe spate.
-Te va proteja, crede-ma
Dintr-o data multi zombie bat la usa incercand sa intre.
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422Mier Dec 10 2014, 02:37

Mistic sta confuza in bratele adormite a le lui Spawan nestiind ce incearca sa faca.
-Ce se...???
Mistic aude bataile disperate ale unor zombie insetati de(poate) creier.
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422Mier Dec 10 2014, 02:46

-Te apar eu, tu doar stai de-oparte.
Pe usa intra o gramada de mortii vi alaturi de cel de la care Spawan furase cartea.
M-Te-am gasit hotule, acum vei platii. Crezi ca un magician al elementelor poate face un sigiliu atat de bun pentru o putere ca si a mea?
-Exersam alfabetul!
Zombie incep sa-i atace pe cei doi, dar Spawan face o cupola de gheata pentru Mistic pentru ca nu vroia sa pateasca ceva din cauza lui.
Spawan primeste o taietura otravitoare pe spate, iar el se enerveaza si isi invoca sabile lui din vant. Incepe sa taie pe rand majoritatea zombielor, inafara de cel ce-i conduce.
Sus In jos
Continut sponsorizat





In padurea mortii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 3 UtjS422

Sus In jos
 
In padurea mortii
Sus 
Pagina 3 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Insula Mortii
» Padurea de langa satul care e in apropierea unui lac care e la 3 km de un oras mai mare decat un sat cu 3 metrii patrati
» Orasul de langa cel care e langa padurea care e in apropierea unui lac de o adancime de 500 de metrii unde sunt multi pesti.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Break the Sky RPG :: Insula Umbrelor-
Mergi direct la: