Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 In padurea mortii

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422Mier Dec 10 2014, 03:15

-Heeei... Da-mi drumul de aici, pana nu te iau la bataie.
Mistic foloseste o incantatie, prin carei corpul ei devine o aura de foc care topeste cupola de gheata in care ea era tinuta.
Iesita astfel din cupola, dupa ce toti zobii au fost decapitati, si observa rana lui Spawan, otrava extinzandu-se tot mai mult, asa ca Mistic isi canalizeaza energia pe rana lui, vindecand-o.
Gand:Cine naiba mai e si tipu' asta??... O, Spawan! In ce te-ai bagat?!
Mistic se foloseste de pamantul din jur si creeaza 12 luptatori, inarmati cu
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422Mier Dec 10 2014, 03:24

Sabii ascutite si bine antrenati. Acestia se napustesc asupra conducatorului si il ataca din toate partile... Dar fara folos. El era mult mai puternic decat cei 12 luptator, pe care Mistic nu reusise sa-i stapaneasca indestul de bine. Asa ca 7 din cei 12 au fost spulberati, iar conducatorul nervos, nevrand sa se puna cu o femeie sub puterile lui, o loveste pe Mistic cu putere, aceasta nereusind sa-i perceapa atacul, este aruncata in aer si cade la pamant. Dar luptatorii ramasi, cand vazura ce li se intamplase creatoarei lor, s-au napustit din nou asupra lui, reusind astfel sa-i taie mana stanga de la cot in jos.
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422Mier Dec 10 2014, 19:58

Spawan se simte stanjenit de lupta inferioara lui, se pune in pozitia lotus la 4 metrii de inamic, se concentreza, pune mana pe pamant, iar portiunea de pamant de sub inamic se ridica spre tavan cu o viteza mare si il striveste.
Gand:-Nu trebuia sa se bage.
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422Joi Dec 11 2014, 18:39

Gand:Auh, capul meu.
Mistic se ridica si priveste tavanul plin de resturile monstrului.
-Buna treaba, Spawan, zise ea putin aroganta. Ai salvat situatia.
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422Joi Dec 11 2014, 19:10


Gand:-...cum m-ai scot de la el ce am vrut sa obtin acum ca este facut bucati?
-Esti bine? Nu trebuia sa te implici.
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422Joi Dec 11 2014, 19:14

Gand: Hah.
-Da, sunt bine.
Mistic isi retrage oamenii inapoi in pamant si se scutura de praf.
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422Joi Dec 11 2014, 19:18

Ii rupe hartia de pe spate pe care i-o pusese.
-Data viitoare cand vrei sa te implici intr-o lupta de-a mea, o sa te imobilizez.
Gand:-Poate ma crede rau...dar sunt treburile mele.
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422Joi Dec 11 2014, 19:22

-N-ai decat! Nu are cine sa imi duca lipsa, oricum.
Mistic apleaca capul jos, si iese printre firimituri afara din incapere, cu lactimi in ochi.
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422Joi Dec 11 2014, 19:31

-Sunteti atat de inconstiente voi femeile...
Ii creaza cate un zid de gheata cu tepi la fiecare iesire.
-Abea daca ai facut fata adineauri...nu te las sa risti sa mori acolo. Poti incerca sa iesi, dar te vei ranii singura.
Gand:-Femeile si filmele lor...
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422Joi Dec 11 2014, 19:47

Gand:Ce mai om... E strict problema si viata mea. Nu ar trebui sa se bage nici el in asta si sa-mi dea drumul. Ma descurc si singura. M-am descurcat atata timp, deci ma pot descurca in continuare. (Ggghharr) Ooo, si in plus... mi-e foame.
-Ai face bine daca mi-ai da drumul. Nu sunt o jucarie, sa ma manevrezi cum vrei, sau sa ma tii inchisa.
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422Joi Dec 11 2014, 20:08

-Iti sunt dator cu cu faptul ca si tu te-ai bagat in treaba mea. Cand plec eu, pleci si tu.
Spawan scoate din pamant niste cartofi pe care are de gand sa-i gateasca
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422Joi Dec 11 2014, 20:18

Mistic se enerveaza pe Spawan, si fara nici o vorba, se transforma intr-o flacara de foc, si trece prin zidurile de gheata.
-Whatever. Pa.
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422Joi Dec 11 2014, 20:24

Gand:-Am avut destul timp sa curat zona de inamici pana s-a hotarat ea sa faca cumva sa treaca de ziduri.
Spawan isi prajeste cartofii si incepe sa manance.
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422Joi Dec 11 2014, 21:07

Mistic iese de pe portile spulberate de monstru si pleaca la locul unde ea se antrena si isi reia antrenementele.
Mistic isi canalizeaza energia asupra pietrelor si incearca sa creeze oameni din stanca.
Gand:Am sa reusesc! Nu ma las in invinsa! Sunt puternica!(Ghhhaaarr)... Nu mi-e foame. Trebuie sa ma antrenez, ca sa fiu cea mai buna...
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422Joi Dec 11 2014, 21:15

Spawan face o gaura prin pamant catre unde era ea si striga.
-Chiar nu vrei un cartof dulce?!
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422Joi Dec 11 2014, 21:36

Mistic arunca o stanca catre gaura din care Spawan isi facuse aparitia si il nimereste in cap, facandu-i un cucui.
Gand:Hopa!
Mistic se apropie de Spawan foarte repede, ca sa incerce sa isi ceara scuze.
-Imi cer scuze! M-am speriat si de aia am aruncat ca m-am gandit ca este vreu zombie sau alt fel de monstru...
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422Joi Dec 11 2014, 21:43

Gand:-As putea sa-ti distrug monstrii si sperantele...dar nu o voi face.
-Te iert...
Se intoarce moracanos sa-si manance cartofii.
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422Vin Dec 12 2014, 01:00

Gand:Of, nu trebuia sa te strecori asa si acum nu mai erai asa suparat.
-Spawan, pofta buna! striga catre baiat.
Sus In jos
spawan019

spawan019


Mesaje Mesaje : 148


In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422Vin Dec 12 2014, 01:07

-Nu-s suparat, nu ma inteleg bine cu al doilea cap al meu...(cucuiul)
Arunca un cartof catre ea sa-l manance.
Sus In jos
Mell Karamell

Mell Karamell


Mesaje Mesaje : 152


In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422Vin Dec 12 2014, 01:12

Mistic prinde cartoful cald si zambeste multumita de atitudinea lui.
-Multumesc!
Se intoarce cu spatele si zambeste dragalas cu un gand bun pt baiatul caruia i-a facut atatea daune, dar care a acceptat-o asa cum este ea...
Sus In jos
Continut sponsorizat





In padurea mortii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: In padurea mortii   In padurea mortii - Pagina 4 UtjS422

Sus In jos
 
In padurea mortii
Sus 
Pagina 4 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Insula Mortii
» Padurea de langa satul care e in apropierea unui lac care e la 3 km de un oras mai mare decat un sat cu 3 metrii patrati
» Orasul de langa cel care e langa padurea care e in apropierea unui lac de o adancime de 500 de metrii unde sunt multi pesti.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Break the Sky RPG :: Insula Umbrelor-
Mergi direct la: